Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz z wyższej półki


flyman7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mojemu bratu montuję sprzęt w aucie i prawdopodobnie dostanie ode mnie mojego Pioneera P88RSII.

 

Ja do siebie chciałbym włożyć przynajmniej coś o podobnym brzmieniu/poziomie.

 

Warunków jest kilka:

 

- 1DIN

- musi być nowe (lub prawie nowe)

- koniecznie zwrotka, czasy, itd., itp. (będzie to zasilać aktywnie 2-way + sub)

- dobrze by było jakby można było to połączyć z IPodem 5-ej generacji + FLAC

 

Z tego co widzę to w sieci znalazłem tylko Pioneera DEX-P99RS i powystawowego Clariona HX-D2 (ale on nie ma zdejmowalnego panela).

 

Praktycznie nie ma nic innego z powyższych firm, z Alpiny również nic ciekawego (gdzie te stare dobre Alpinki :( ) W ogóle widzę, że ta branża to bardziej na wodotryski przeszła niż na jakość dźwięku :(

 

Na czym mógłbym jeszcze zawiesić oko ?? Może jakieś nowe modele wyjdą niedługo "hi-endowe" i lepiej poczekać troszkę ??

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Praktycznie nie ma nic innego z powyższych firm, z Alpiny również nic ciekawego (gdzie te stare dobre Alpinki :( ) W ogóle widzę, że ta branża to bardziej na wodotryski przeszła niż na jakość dźwięku :(

 

takie zapotrzebowanie rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w cenie używanej :)

I nie śmiał bym nawet porównać tego p99 do f1....

Uzuwanego p99rs na all. masz za 2k. To jest do zakceptowania :)

 

A ze obok.. to różne profile grania... Nie wchodźmy w szczegóły i upodobania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony RSX-GS9 ... jakoś mi się nie widzi. Poza tym strasznie mało opinii na jego temat. Wolałbym się nie wkopać na minę.

F1 ... hmmm ... super, ale nie ta liga cenowa :(

P99RS moge mieć nowego za ok. 3600, więc nie jest tragicznie.

ODR ... widziałem, mocno myślę :)

 

Jakieś inne propozycje ?? Czasami na zagranicznych forach widuję, jak jakiś szczęściarz zanabył nówkę Alpine 7XXX, bo gdzieś w sklepie na magazynie zalegała.

 

Może Wam też jakaś porządna nowa Alpine zalega ??

 

Zresztą, nie oszukujmy się ... każda wymieniona wyżej pozycja zagra lepiej niż P88RSII :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ..Chyba ze dolozysz na dole jedna litere i 3 cyfry ☺

Samo 7990r poza (bezkonkurencyjnym w mojej opini) przepięknym brzmieniem nie ma nic jedynie balance i poziom suba :P

 

Tak jak pisze mariano chyba że dołożysz jedna literę i trzy cyfry i 5 tys na proca :D

Chyba że procek ci nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A F1, to potrafi??? :P

 

 

 


- dobrze by było jakby można było to połączyć z IPodem 5-ej generacji + FLAC
 

 

 

 


Bardziej chodziło mi o porównanie nowego p99 za 5 tys a można mieć f1 używane za 7 
 

Witam.

 

Mojemu bratu montuję sprzęt w aucie i prawdopodobnie dostanie ode mnie mojego Pioneera P88RSII.

 

Ja do siebie chciałbym włożyć przynajmniej coś o podobnym brzmieniu/poziomie.

 

Warunków jest kilka:

 

- 1DIN

- musi być nowe (lub prawie nowe)

- koniecznie zwrotka, czasy, itd., itp. (będzie to zasilać aktywnie 2-way + sub)

- dobrze by było jakby można było to połączyć z IPodem 5-ej generacji + FLAC

 

 

 

Tu masz rozwiązanie Twojego problemu

http://halin-kvd.blogspot.com/2014/03/kenwood-kmm-257-kmm-157-kmm-357.html

 

+ dowolny procesor z wejściem optycznym

 

 

FLAC - czyta

iPod - obsługuje

czasy -  są 

zwrotki aktywne - są

radio 1DIN - jest 

:)

 

przykładowy koszt przy zakupie używanego H700:

- radio kenwood kmm-257 - 250,- zł NOWE (przy tej cenie można olać gwarancję)

- H700 + RUX 1200,-

- konwerter I2S -> SPDIF 100,- zł

- robota za podłączenie konwertera - 200 - 300 zł

 

RAZEM: 1800 - 2000,- zł

 

Nie dziękuj, Na PW podam Ci nr konta za pomysł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dorzucę swe trzy grosze posiadam f1 ale era płyt przechodzi do lamusa zapodałem bit pley audisona nie gra to gorzej od f1. Ne będę zgłębiać danych tech audisona ma optyka rca więc zakres podłączenia jest.. u mnie gra po optyku twardy dysk 250 gb jedynie obsługa mnie wku.. po wi fi telefonem ciężko bo wiecznie to nie ma go pod ręką.. pilot potrzebny jest monitor wiec mam tableta koszta bit Play 1500-2000 zależy gdzie się kupuje tablet 350 uzywka nexus7 jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega.szuka alternatywy a to jest alternatywą zanim poszukam płyty z konkretnym utworem to ja zdążę już to przesłuchać.. nie podoba się piosenka usuwam z poziomu bit playa ktoś ma coś ciekawego na pendrive można też skopiować do siebie chociaż tego akurat jeszcze nie robiłem a co najważniejsze to gra pomijam że to odtwarza filmy bo to nas akurat rybka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega.szuka alternatywy a to jest alternatywą zanim poszukam płyty z konkretnym utworem to ja zdążę już to przesłuchać.. nie podoba się piosenka usuwam z poziomu bit playa ktoś ma coś ciekawego na pendrive można też skopiować do siebie chociaż tego akurat jeszcze nie robiłem a co najważniejsze to gra pomijam że to odtwarza filmy bo to nas akurat rybka

To po co wozisz 7990 w aucie ? Wsadz to 310 i ciesz się muzyką z bita :P

 

Ja mu nie każe kupić , ja mu daje swoją opinię na temat f1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówię że ma kupić audisona wyraźnie pisze że bit Play jest fajny i to jest moja opinia z która nie musisz się zgadzać.. dlaczego f1 a nie 310R no 310 nie lubi 900 po drugie wolę obsługę z tabletu niż z pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i okaże sie , ze bez F1 nie sposób zbudować systemu ma poziomie .

Prawdziwe rezerwy tkwią w wykorzystaniu mozliwości które udostępniają , a nie ciągłymi wymianami sprzętu.

Samo radyjko może być najlepszym na świecie źródłem dźwięku , lecz nigdy w samochodzie nie umożliwi tego co dodają mozliwości procka . Ale najwięcej zależy tu od tego kto ma wiedzę jak zbudować dane systemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... gwoli ścisłości :)

 

Nie wymieniam radyjka, bo mi się znudziło, bo wykorzystałem jego możliwości, bo jest zepsute. Nic z tych rzeczy - po prostu chcę sprezentować bratu, bo spodobało mu się i robimy budżetową instalkę u niego. No chyba, że jemu się odwidzi, to sprzedam. Póki co jeździ u niego.

 

U siebie nic na razie nie będę zmieniał w setupie, gdyż moje autko pójdzie za rok do sprzedaży.

 

Póki co chcę kupić coś co zastąpi mi przez ten rok mojego Pionka, a że do wydania mam ok. 3-3,5tys zł, więc stwierdziłem, że zaszaleję i kupię hi-end.

 

Prawdę mówiąc myślałem na początku o tym, żeby kupić dobre radio a docelowo w nowym aucie dokupić procka i budować system od nowa. Być może pójdę w 3 drogi ale to już z czyjąś pomocą.

 

Kupując zestaw ODR mam już od razu świetny komplet, ale powiedzcie szczerze i bez złośliwości - samo radyjko z F1 póki co nie da rady?? Musi być od razu z prockiem ??

Słuchałem w swoim życiu kilka Pionków i kilku Alpinek, oczywiście ze średniej półki, więc wiem, czego mniej więcej się spodziewać po tych markach - chyba, że ODR i F1 prezentują zgoła odmienne brzmienia od ich low-budget kolegów.

 

Reasumując, chcę mieć dobre radio na teraz. W nowym aucie na pewno już z prockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...