Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem A/D/S PQ20.2


kremien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam bardzo zacny piecyk, który dziwnie się ostatnio zachowuje. Piec jest dość wiekowy, ale zależy mi na tym, żeby był sprawny. Dlatego proszę was o opinię co może być przyczyną nim oddam piec do naprawy.

 

Podłączony jest pod niego tylko głośnik basowy MDS08. Po załączeniu wzmaka głośnik nie gra, lecz puka regularnie tak co 3-4 sekundy. Często po chwili lub troszkę dłuższym czasie zaczyna grać normalnie. Dzieje się to na wszystkich kanałach w każdej konfiguracji i na odłączonych przewodach RCA również. Posprawdzałem co się da z zewnątrz tzn napięcia, potencjometry i przełączniki, oraz wtyki RCA. Poniżej króciutki filmik jak głośnik się zachowuje w praktyce:

 

https://youtu.be/jZ7zWv3EiFc

 

Podpowiedzcie proszę co może być przyczyną, bardzo mi zależy na tym piecyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci zależy, oddaj do naprawy. Sam jak widać nie masz wiedzy odnośnie naprawy, a diagnoza przez internet, to raczej nie jest najlepszy pomysł. Na pewno da się naprawić, więc nie rozumiem, po co Ci ta informacja, boisz się, że ktoś Cię naciągnie ? Opłacalność jeśli chodzi o czystą ekonomię będzie żadna (naprawy w takich staruszkach przekraczają zazwyczaj wartość wzmacniacza), ale większość z nas to rozumie, jeśli coś się mocno podoba, nie patrzy się aż tak na ekonomię, naprawia się i cieszy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że macie rację... Owszem, elektronikiem nie jestem, ale elektrykiem już jak najbardziej ;)  Mieszkam w DE, a tu takie naprawy tanie nie są. Koszty przesyłki żeby wysłać to do PL + serwis + czas też nie mało. Peica jeszcze nie otwierałem, ale jest szansa, że umiałbym sobie coś tam zmierzyć/polutować. Być może jest to np przerwa w masie RCA, albo inna prosta rzecz do naprawy, gdzie nie trzeba wielkiej wiedzy. A druga rzecz to moja ciekawość ;)

Moglibyście podpowiedzieć co potencjalnie może być przyczyną? Rozumiem, że przez internet to nie naprawa. Tak tylko dla zaspokojenia mojej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...