Skocz do zawartości

Wybór Tv


derek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Odwieczny problem - co wybrać?

 

Z mojego punktu widzenia jest tak:

oczy muszą wybrać same i wcale bym się tak przed UHD i 4 K nie wzbraniał.

Chyba  że tv kupujesz na 2 lata ;-) 

 

Polecam jednak zwrócić uwagę na pewien FAKT  empirycznie przeze mnie stwierdzony.

Kupić telewizor X,Y,Z  wedle uznania i portfela następnie skontaktować się z 

 

http://skalibrujtv.pl/

 

Umówić się na wizytę i wyłożyć te dodatkowe pieniążki  . Później pozostaje już tylko zbierać szczękę z podłogi .

Gwarantuje że fabryczne nastawy , pseudo kalibracje lub godziny ustawiania samemu nie dadzą takiego efektu.

Pan Koperfilc (jak go tak  nazywam) wie co robi i ma czym tego dokonać.

Polecam poczytać forum HDTV lub nawet kontakt z P. Maciejem i jego stroną internetową .  Posiada on  wiedzę które telewizory osiągają najlepsze rezultaty ustawienia obrazu.

 

Żeby nie było tak różowo to po takiej  kalibracji kanały o słabej jakości wyglądają jeszcze gorzej . :P

Ale wszystko co jest w  jakości dobrej  (nawet HD z anteny siatkowej)  uzmysławia nam jacy byliśmy do tej pory ślepi i  ....

 że jarały nas przejaskrawione i przesycone ekrany lcd na dodatek z efektem teatru.

 

Takie  podejście do tematu zrobi  większą robotę niż dyskusja na temat lepsze   HD,UHD  czy 4K . 

 

Utnę także niepotrzebne spekulacje i dywagacje  :wink:

tak wykonano u mnie kalibracje  :super:

Samsung 55'' HU 7500

sygnał z anteny, sat , konsoli  oraz kompa  (gry w 4K).

Mam porównanie  przed   ( zakup 03 .2015)    i  po kalibracji   ( wykonana  01.2016)  . 

Wszystko empirycznie sprawdzone  :ok:

Jeżeli chodzi o odległość to oglądanie z 4,5m -  3m    ,   granie z   2 -2,5m  oczu mi nie wypaliło i pełen  komfort zachowany.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Odwieczny problem - co wybrać?

 

Z mojego punktu widzenia jest tak:

oczy muszą wybrać same i wcale bym się tak przed UHD i 4 K nie wzbraniał.

Chyba  że tv kupujesz na 2 lata ;-) 

 

Polecam jednak zwrócić uwagę na pewien FAKT  empirycznie przeze mnie stwierdzony.

Kupić telewizor X,Y,Z  wedle uznania i portfela następnie skontaktować się z 

 

http://skalibrujtv.pl/

 

Umówić się na wizytę i wyłożyć te dodatkowe pieniążki  . Później pozostaje już tylko zbierać szczękę z podłogi .

Gwarantuje że fabryczne nastawy , pseudo kalibracje lub godziny ustawiania samemu nie dadzą takiego efektu.

Pan Koperfilc (jak go tak  nazywam) wie co robi i ma czym tego dokonać.

Polecam poczytać forum HDTV lub nawet kontakt z P. Maciejem i jego stroną internetową .  Posiada on  wiedzę które telewizory osiągają najlepsze rezultaty ustawienia obrazu.

 

Żeby nie było tak różowo to po takiej  kalibracji kanały o słabej jakości wyglądają jeszcze gorzej . :P

Ale wszystko co jest w  jakości dobrej  (nawet HD z anteny siatkowej)  uzmysławia nam jacy byliśmy do tej pory ślepi i  ....

 że jarały nas przejaskrawione i przesycone ekrany lcd na dodatek z efektem teatru.

 

Takie  podejście do tematu zrobi  większą robotę niż dyskusja na temat lepsze   HD,UHD  czy 4K . 

 

Utnę także niepotrzebne spekulacje i dywagacje  :wink:

tak wykonano u mnie kalibracje  :super:

Samsung 55'' HU 7500

sygnał z anteny, sat , konsoli  oraz kompa  (gry w 4K).

Mam porównanie  przed   ( zakup 03 .2015)    i  po kalibracji   ( wykonana  01.2016)  . 

Wszystko empirycznie sprawdzone  :ok:

Jeżeli chodzi o odległość to oglądanie z 4,5m -  3m    ,   granie z   2 -2,5m  oczu mi nie wypaliło i pełen  komfort zachowany.

 

Pozdro

 

Robsonberciku a jak z gwarancją przy takinapisabracji? Nie jest tak, że magik  ingeruje w system czy coś? Jak pytałem sprzedawcy o kalibracje to mówił że po gwarancji..Jak to jest też po kalibracji w przypadku odłączenia zasilania? Braku prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca o kalibracji ma takie pojęcie jak sprzedawca car audio o strojeniu systemu ( media markty i inne saturny ) Kalibracja tylko i wyłącznie polega na ustawieniach dostępnych z pilota. Dodatkowo dostajesz po takiej kalibracji obszerny raport z przed kalibracji i po, gdzie z takiego raportu jesteś w stanie sobie sam wrócić do  nastaw po kalibracji. U mnie kilkukrotnie był zanik prądu i nastawy się nie zmieniły

 

post-4370-0-83750100-1487104142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 


Mam pytanie do użytkowników TV od 50" cali w górę - czy widać normalnie różnicę pomiędzy odświeżaniem 60 Hz i 120 Hz. Czy warto płacić dużo więcej ?
W zasadzie jest to bardziej pytanie do tych co mają TV z matrycą 60Hz 

ja mam klasyczny tv chyba z 60hz odswiezaniem a teraz brat kupil lg 55" z 100 czy 200Hz odswiezaniem obrazu

roznica jest zauwazalna na wszystkim!!

 

obraz jakby wyswietla sie "szybciej"

poczatkowo mam wrazenie ze wszystko zbyt szybko chodzi. ale tempo jest poprawne.

dziwne to wrazenie ale na dynamicznych filamch w koncu chyba przestanie obraz klatkowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Widzę że zainteresowanie nie słabnie .

Wszystko na stronie podane , ceny ,info i terminy w jakich w danym rejonie jest kalibracja aby się umówić .

Nie tracisz gwarancji bo nie ma ingerencji w sprzęt tylko w dostępne ustawienia.

 

Przy zaniku prądu nic się nie kasuje bo niby czemu? Ustawienia kanałów i tv się nie kasują przecie.

 

Z kalibracją  jak ze strojeniem audio systemu . Guru przy użyciu sprzętu ,a  ten jest najwyższej  klasy i bardzo kosztowny, wyciska z naszego sprzętu ile tylko jest w stanie dany  zaoferować .

Dokładnie i tylko z naszego egzemplarza.

Ponieważ pomiary i nasze ustawienia nie będą optymalne dla drugiego tv który to ma przecie inną matryce i pracuje w innych warunkach oświetleniowych. I nie ma tu znaczenia że ta sama seria ,model  itd.

 

Tylko o tyle wygodniej że ten cały Koperfilc - stroiciel  ma dzięki aparaturze gotowy bezdyskusyjny i jedyny najlepszy  wynik . Co nie jest takie oczywiste w naszej zabawie car audio,gdzie można kręcić gałkami   nie wiadomo  ile czasu   lub można kilka razy jeździć na strojenie  po pińcset zanim  dostąpimy nirvany  :wink:  

 

Co do odświeżania to zawsze lepiej mieć więcej niż mniej . Jednakże z ciekawostek dodam że przy kalibracji zostają wyłączone wszystkie "przyśpieszacze i akceleracje sprzętowe " powodujące efekt przyśpieszenia na ekranie lub jak kto woli  "efekt teatru" .

Dzięki czemu obraz jest właśnie naturalny i najbliższy  pierwotnemu zamysłowi  realizatora materiału . 

Patrząc na osobę  przechodzącą  obok telewizora nie mamy wrażenia że w telewizji  poruszają się szybciej  :rotfl:

 

Odnośnie rzeczywistym wartościom odświeżania należy się tu zapoznać bo nie jest tak jak nam producenci oczy mydlą .

Mój samsung też ma prawdziwych  120 hz  a niby jest  natywnie  240 hz . :wsciekly:

 

link do tabelek 

 

https://www.rtings.com/tv/learn/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

 

Zastanawiałem się właśnie czy jest to zauważalne gdyż i tak człowiek nie jest w stanie wyłapać więcej niż 24 zmian obrazu na sekundę. Więc teoretycznie przynajmniej ja nie powinienem zauważyć zmian, tym bardziej, że obecnie mam 60Hz na 32 calach i nic mi nie przeszkadza. Rozumiem jednak, że czym większy ekran tym bardziej widoczne różnice.

 

Co do kalibracji to podzielam zdanie Pawła. Skoro każdy ma indywidualną czułość słuchu dla różnych częstotliwości i dodatkowo to zmienia się z czasem to tak samo prawdopodobnie jest dla wzroku.

Znalazłem nawet dowód na to : bardzo, bardzo, bardzo dawno temu moja kobieta była ideałem piękna a teraz .......  :wink:

Ponieważ kobieta się aż tak bardzo nie zmieniła jak moje postrzeganie oznacza to tylko, że czułość wzroku się zmienia tak jak słuchu.  :hyhy:

Z tego względu wolę używać ulepszaczy  :zdrowko:  i dopalaczy aby ją zaakceptować.  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Znalazłem nawet dowód na to : bardzo, bardzo, bardzo dawno temu moja kobieta była ideałem piękna a teraz ....... 

skasuj to bo koledzy beda mieli haka na Ciebie!!!! :D

 

 

zamiast na odswiezanie patrzcie na cos praktyczniejszego

ja mam tv philips i wkurza mnie jego powolnosc w dzialaniu. tzn po wlaczeniu tv musze odczekac jakies 10s zanim pilot zacznie reagowac na inne funkcje

brata nowy lg smiga bardzo szybko zaraz po wlaczeniu i to na mnie zrobilo najwieksze wrazenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siema!

 

Jestem na etapie zakupu "dziadostwa" na ścianę.

 

Obecnie mam Sharp Aquos LC60LE740E Full HD 3D - z reszta jest wystawiony na OLX - https://www.olx.pl/oferta/sharp-aquos-l ... Ds3qA.html (dla forum 999PLN :) )

 

Chcę zmienić na cos z dobrym Smart TV i żeby przyzwoicie 4k z Netflix`a chodziło. w MediaExpert to mi zaproponowali, co o tym eksperci myślą?

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-70um7450pla

 

cena 3999PLN, a może się nie opłaca, może dołożyć i kupic cos innego, albo isc w NanoCell LG 65 cali? Z góry dziekuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to te wszystkie smart funkcje wbudowane w telewizor dość szybko umierają, usługa się zmienia, producent telewizora nie wypuszcza aktualizacji oprogramowania bo już jest na rynku nowy model "lepszy niż kiedykolwiek" (i inne takie pierdy marketingowe) i tylko on dostaje aktualizacje i wtedy te wszystkie jutuby i inne netfliksy w starych modelach przestają działać i trzeba iść po nowego złoma 8K. Lepszą opcją jest jakiś dopinany box za 200 zł z Androidem i belejaki telewizor. Pamiętacie jak wchodziło HD na rynek i we wszystkich reklamach telewizor z SD to była "pikseloza", a ten z HD to była żyleta? Teraz nagle full HD się stało "pikselozą", ba - nawet 4K to pikseloza, dopiero 8K jest żyleta :D Taki obrazek kiedyś widziałem na Allegro, rozbawił mnie na tyle, że musiałem zrobić screen.

 

post-11749-0-35393100-1580513357_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to te wszystkie smart funkcje wbudowane w telewizor dość szybko umierają, usługa się zmienia, producent telewizora nie wypuszcza aktualizacji oprogramowania bo już jest na rynku nowy model "lepszy niż kiedykolwiek" (i inne takie pierdy marketingowe) i tylko on dostaje aktualizacje i wtedy te wszystkie jutuby i inne netfliksy w starych modelach przestają działać i trzeba iść po nowego złoma 8K. Lepszą opcją jest jakiś dopinany box za 200 zł z Androidem i belejaki telewizor. Pamiętacie jak wchodziło HD na rynek i we wszystkich reklamach telewizor z SD to była "pikseloza", a ten z HD to była żyleta? Teraz nagle full HD się stało "pikselozą", ba - nawet 4K to pikseloza, dopiero 8K jest żyleta :D Taki obrazek kiedyś widziałem na Allegro, rozbawił mnie na tyle, że musiałem zrobić screen.

 

Schowek01.jpg

Nie do końca z tym się zgodzę, mam samsunga smart tv 48” o ile się nie mylę to mam go jakieś 5 lat. Wszystkie aplikacje jakie były działają jak w pierwszy dzień. Yt, netflix, tunein. Niestety nie mogę go używać z anteną dvbt-2(?) ale kablówka śmiga aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...