Skocz do zawartości

Wybór Tv


derek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Panowie muszę kupić tv. Z tego co się dowiedziałem samsungi strasznie się zaniedbały a polityka firmy raczej idzie w kierunku smartfonow i lodówek... 

 

Co byście polecili? Był swego czasu podobny temat ale nir mogę go odszukać dlatego założyłem nowy temat, w przypadku gdyby ktoś znalazł stary temat proszę moda o scalenie przeniesienie wątku.

 

Szukam czegoś w granicy 55 cali, na początek tv naziemna i jakieś filmy, później ofc jakaś platforma i meczyki :-)

 

Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena najważniejsza. Do 2.5 tys zł w zasadzie wszystko to jest to samo. Z samsunga to wyższe serie od 8000 w gore, bo w tych idą ich oryginalne matryce. Chociaż ja jakimś entuzjastą samsungów nie jestem ;)

Idź do sklepu poogladaj.

 

Ja mam plazme z ostatniej serii Panasonica i do póki się nie zepsuje nie będę wymieniać na lcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia i opini znajomych powyzej 40 cali lepiej wziac UHD .Sam w listopadzie stalem sie posiadaczem philips 55 pus6561 i jestem mega zadowolony,android jest w miare stabilny.Obraz jak dla mnie tez spoko,jak cos ogladam z youtube w UHD to jest po prostu przepieknie.Ogladajac podobne tresci na 55 ale w FHD jest roznica wiadome dlaczego.

 

Kupilem telewizor w Saturn przez net oczywiscie przegladajac wszystkie oferty najpierw w sklepach.Akurat w Saturnie mieli rabat technologiczny.Teraz tez maja jakis tam rabat tylko nie kiruj sie cenami na stronie bo rabat wskakuje dopiero w koszyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przyzwoitego UHD do/za 4 tys zł nie kupisz. Moi rodzice mają Philipsa 50" z wyższej serii 8000, obraz jest ładny ale żeby nie mieć efektu teatru musiałem powyłączać wszystkie opcje podbica itd. a i tak nie udało mi się tego zlikwidować (zresztą na LCD chyba się nie da).

 

Znajomi mają jakiegos nowego samsunga 55", moim zdaniem nie da się tego ogladać, ale oni za zadowoleni z obrazu, bo taki ładny kolorowy i co najważniejsze duzy  :) 

Tutaj tak jak w audio, wszystko zależy od oczekiwan ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tutaj tak jak w audio, wszystko zależy od oczekiwan ;)

 

No podstawą oczywiści przy takich telewizorach jest posiadanie kanałów w jakości HD.

 

 

 

 


Z doswiadczenia i opini znajomych powyzej 40 cali lepiej wziac UHD

 

Tak, a to czemu, bo droższe to znaczy lepsze? Te UHD to na siłę wciskany nowy standard. Osoby kupujące telewizor czasem na oczy nie zobaczą materiału w FHD, a co dopiero w UHD. Z resztą temat długi i nie ma sensu klawiatury męczyć.Każdy sam może sobie to na spokojnie przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podstawą oczywiści przy takich telewizorach jest posiadanie kanałów w jakości HD.

 

 

 

Tak, a to czemu, bo droższe to znaczy lepsze? Te UHD to na siłę wciskany nowy standard. Osoby kupujące telewizor czasem na oczy nie zobaczą materiału w FHD, a co dopiero w UHD. Z resztą temat długi i nie ma sensu klawiatury męczyć.Każdy sam może sobie to na spokojnie przemyśleć.

A to moze temu ze bedziesz mial mniej rozmyty obraz na Uhd upscalling jest robiony auto.Taka roznica a na tej samej wielkosci w Fhd tego nie ma.postaw sobie dwa tv obok siebie I posc sobie ten sam material.

 

 

Tylko że przyzwoitego UHD do/za 4 tys zł nie kupisz.

 

Rozumiem ze testowales ??? 

 

Mam znajomego co robi kalibracje tv i wlasnie za 4 tys idzie kupic cos co cieszy oko dla zwyklego kowalskiego dajmy na to przykladem jest ten philips.A dodajac 5 stowek mozna wyrwac modele 7xxx ktore sa troszke lepsze.

 

 

Te UHD to na siłę wciskany nowy standard.

 

Tak samo na sile wciskany byl standart HDReady i FHD pare i parenascie lat temu

 

 

Osoby kupujące telewizor czasem na oczy nie zobaczą materiału w FHD, a co dopiero w UHD. Z resztą temat długi i nie ma sensu klawiatury męczyć.Każdy sam może sobie to na spokojnie przemyśleć.

 

Zgadza sie,dla jednych nie ma roznicy a dla drugich jest.NAjlepiej jest zobaczyc samemu na oczy.Np nagrac na dwa peny ten sam material i puscic na tv ktore sa obok siebie,oczywiscie resetujac wszystkie ustawienia obrazu ewentualnie wrzucic jakies ustawienie tematyczne ktore i tak bedzie podyktowane wedlug danego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rozumiem ze testowales ??? 
 
Mam znajomego co robi kalibracje tv i wlasnie za 4 tys idzie kupic cos co cieszy oko dla zwyklego kowalskiego dajmy na to przykladem jest ten philips.A dodajac 5 stowek mozna wyrwac modele 7xxx ktore sa troszke lepsze.

 

Tego Philipsa co podałes na żywo nie widziałem. Ale uważam że Philips robi jakościowo dobre TV. 

Za widziałem w "akcji" tańszego samsunga UHD (nie pamiętam modelu ale coś z okolic 3000 zł) i moim zdaniem było fatalnie. Pewnie kalibracja by poprawiła sprawe, ale szału nie zrobi. 

 

Zresztą dopóki autor nie napisze ile ma $$$ to nie ma co dywagować :)

 

 

 


NAjlepiej jest zobaczyc samemu na oczy.Np nagrac na dwa peny ten sam material i puscic na tv ktore sa obok siebie,oczywiscie resetujac wszystkie ustawienia obrazu ewentualnie wrzucic jakies ustawienie tematyczne ktore i tak bedzie podyktowane wedlug danego producenta.

 

Dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moze temu ze bedziesz mial mniej rozmyty obraz na Uhd upscalling jest robiony auto.Taka roznica a na tej samej wielkosci w Fhd tego nie ma.postaw sobie dwa tv obok siebie I posc sobie ten sam material.

 

Nie oglądam materiałów w UHD więc mi to zwisa i powiewa. A Ty skoro oglądasz sobie materiały w wysokiej rozdzielczości to bardzo spoko ale nie namawiaj kogoś na UHD nie wiedząc czy ta osoba będzie to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mi tłumaczył, że UHD ms sens tylko w określonych sytuacjach i żeby w bajki nie wierzyć. Po głębszej lekturze sprawa faktycznie jasno sie klaruje.

Istotną kwestią jest odległość od ekranu. Powyżej pewnego dystansu nie ma to znaczenia (według mnie)

 

Warto przeanalizować temat: odległość vs przekątna vs rozdzielczość, bo to jest clue sprawy.

Google szybko podpowie Ci czy warto inwestować w UHD czy FHD wystarczy.

 

Sam zdecydowałem się na 50" Sony UHD (tv jako monitor do PC), ale tylko dlatego, że odległość jest bliska, przekątna duża no i źródło faktycznie dalje radę w tej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam materiałów w UHD więc mi to zwisa i powiewa. A Ty skoro oglądasz sobie materiały w wysokiej rozdzielczości to bardzo spoko ale nie namawiaj kogoś na UHD nie wiedząc czy ta osoba będzie to robić.

Nie trzeba ogladac materialow Uhd zeby widziec roznice na dwoch tv jednym w Fhd a drugi Uhd.Ja widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ogladac materialow Uhd zeby widziec roznice na dwoch tv jednym w Fhd a drugi Uhd.Ja widze.

 

Aha czyli wg Ciebie kanał w TV w jakości HD będzie lepiej wyglądał na telewizorze UHD niż FHD? :mur1:

No jak widać niektórzy wierzą w te marketingowe bzdury...

 

 

 

Sprzedawca mi tłumaczył, że UHD ms sens tylko w określonych sytuacjach i żeby w bajki nie wierzyć. Po głębszej lekturze sprawa faktycznie jasno sie klaruje.

Istotną kwestią jest odległość od ekranu. Powyżej pewnego dystansu nie ma to znaczenia (według mnie)

 

Wg mnie istotną kwestią jest raczej źródło. Co do odległości to chodzi o to, że jak będziemy oglądać coś w UHD na tv UHD i wtedy jak siedzi się daleko od tv czyli ponad 2m to obraz niczym się nie będzie różnił od FHD na tv FHD. O to tu chodzi z tą odległością. Czyli jak np ktoś ma tv w salonie i ogląda go z odległości ok 5m to nie zauważy czy ogląda coś w UHD czy w Full HD wg zasad tak jak wyżej napisałem.

 

UHD jest bez sensu na daną chwilę. Jak często ktoś ogląda filmiki z YT w UHD? FHD jest jak na razie w zupełności wystarczające co więcej... przeciętny kowalski to nawet FHD na oczy nie widział, a co dopiero jakby miał kupić tv UHD :rotfl: W telewizji robią Wam wodę z mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wg Ciebie kanał w TV w jakości HD będzie lepiej wyglądał na telewizorze UHD niż FHD? :mur1:

No jak widać niektórzy wierzą w te marketingowe bzdury...

 

 

 

 

Wg mnie istotną kwestią jest raczej źródło. Co do odległości to chodzi o to, że jak będziemy oglądać coś w UHD na tv UHD i wtedy jak siedzi się daleko od tv czyli ponad 2m to obraz niczym się nie będzie różnił od FHD na tv FHD. O to tu chodzi z tą odległością. Czyli jak np ktoś ma tv w salonie i ogląda go z odległości ok 5m to nie zauważy czy ogląda coś w UHD czy w Full HD wg zasad tak jak wyżej napisałem.

 

UHD jest bez sensu na daną chwilę. Jak często ktoś ogląda filmiki z YT w UHD? FHD jest jak na razie w zupełności wystarczające co więcej... przeciętny kowalski to nawet FHD na oczy nie widział, a co dopiero jakby miał kupić tv UHD :rotfl: W telewizji robią Wam wodę z mózgu.

Gdzieś czytałem że udowodniono że fhd BR ma lepszą jakość obrazu niż streamowane 4k... Nie pamiętam dokładnie gdzie.

 

W każdym bądź razie, ja bym się z 4k wstrzymał do czasu aż będzie to standard, bo na ta chwile kupując telewizor 4k się tego nie wykorzysta, a jak będzie to standardem to i technologia pójdzie o kolejny krok i aktualny sprzęt będzie przestarzały.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdzieś czytałem że udowodniono że fhd BR ma lepszą jakość obrazu niż streamowane 4k... Nie pamiętam dokładnie gdzie.

 

No tak, chyba każdy to zauważył ściągając lub oglądając filmy, że rozdzielczość to nie wszystko.

 

I tak BTW 4K to nie to samo co UHD (tak w roli ścisłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 
Aha czyli wg Ciebie kanał w TV w jakości HD będzie lepiej wyglądał na telewizorze UHD niż FHD?
No jak widać niektórzy wierzą w te marketingowe bzdury...

 

Przy rozmiarze tv 55 cali i wiekszym napewno.Tak jak mowilem ja robilem sobie testy telewizorow ktore wchodzily w gre.


 

 


Wg mnie istotną kwestią jest raczej źródło. Co do odległości to chodzi o to, że jak będziemy oglądać coś w UHD na tv UHD i wtedy jak siedzi się daleko od tv czyli ponad 2m to obraz niczym się nie będzie różnił od FHD na tv FHD. O to tu chodzi z tą odległością. Czyli jak np ktoś ma tv w salonie i ogląda go z odległości ok 5m to nie zauważy czy ogląda coś w UHD czy w Full HD wg zasad tak jak wyżej napisałem.

 

Zrodlo zrodlem a wielkosc matrycy jest istotna.Chyba nie chcesz powiedziec ze jak bedziesz miec tv FHD 70 cali i drugi taki sam w UHD to nie bedzie roznicy ??? Sprawdziles to ze tak uwazasz??? JA to sprawdzilem na 55 cali.JAk juz powiedzialem trzeba na wlasne oczy wybrac tv a nie szukac i pytac a pozniej " co za h...ie mi polecici " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym mieć takie problemy ...

 

 

 

 

... zeby nie było jestem noobek - mam telewizor na parterze 55" FHD - w ciągu zeszłego roku oglądnąłem mecze PL reprezentacji na EURO i chyba ze 2 filmy jak juz nie wiedziałem co ze sobą do zupu zrobić :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zrodlo zrodlem a wielkosc matrycy jest istotna.Chyba nie chcesz powiedziec ze jak bedziesz miec tv FHD 70 cali i drugi taki sam w UHD to nie bedzie roznicy ??? Sprawdziles to ze tak uwazasz??? JA to sprawdzilem na 55 cali.JAk juz powiedzialem trzeba na wlasne oczy wybrac tv a nie szukac i pytac a pozniej " co za h...ie mi polecici "

 

No a jaka będzie różnica skoro na wejściu będziesz miał kanał telewizyjny w HD? Ten telewizor UHD wg Ciebie w cudowny sposób polepszy jakość HD i stworzy nowe dotąd niewidziane pixele w materiale, który odbiera? To tak samo jakbyś twierdził, że puszczając na procesor dźwięku materiał o jakości 96kbps nagle na wyjściu będziemy mieć miód malinę w jakości FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jaka będzie różnica skoro na wejściu będziesz miał kanał telewizyjny w HD? Ten telewizor UHD wg Ciebie w cudowny sposób polepszy jakość HD i stworzy nowe dotąd niewidziane pixele w materiale, który odbiera? To tak samo jakbyś twierdził, że puszczając na procesor dźwięku materiał o jakości 96kbps nagle na wyjściu będziemy mieć miód malinę w jakości FLAC.

Tak bedzie magiczny upscaling :-)

 

To nie jest audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak bedzie magiczny upscaling :-)

 

Czyli mając materiał HD i telewizor HD, oraz materiał HD i telewizor FHD - to dzięki upscalingowi będzie lepiej wyglądał na telewizorze FHD ?

Analogicznie, mając materiał SD, wedle tego co piszesz, lepiej będzie on wyglądał na telewizorze 4k niż na telewizorze FHD ?

 

Bo piszesz tak, jakbyś uważał, że upscaling stworzy więcej szczegółów i ogólnie lepszą jakość ze słabego materiału.

 

Porównania FHD - 4k

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-resolution/4k-ultra-hd-uhd-vs-1080p-full-hd-tvs-and-upscaling-compared

 

 

 

To present lower-resolution material on a 4k TV, the TV has to perform a process called upscaling. This process increases the pixel count of a lower-resolution image, allowing a picture meant for a screen with fewer pixels to fit a screen with many more. It’s important to remember that since the amount of information in the signal doesn’t change, there won’t be more detail present.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając materiał HD i telewizor HD, oraz materiał HD i telewizor FHD - to dzięki upscalingowi będzie lepiej wyglądał na telewizorze FHD ?

Analogicznie, mając materiał SD, wedle tego co piszesz, lepiej będzie on wyglądał na telewizorze 4k niż na telewizorze FHD ?

 

Bo piszesz tak, jakbyś uważał, że upscaling stworzy więcej szczegółów i ogólnie lepszą jakość ze słabego materiału.

 

Porównania FHD - 4k

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-resolution/4k-ultra-hd-uhd-vs-1080p-full-hd-tvs-and-upscaling-compared

Az takiej magi nie ma jak ty bys chcial.Ale napewno lepiej to wyglada.Mowie o 4k w porownaniu do Fhd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...