Skocz do zawartości

Chrysler 300C - mini projekt by Darus


darus84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolo ciekawe. Silnik... obys nie stal sie niewolnikem finansowym tego niezbyt udanego klocka. Audio? Jak to? Co to za subuferu? Mniejszych nie bylo? Zartujezz sobie... male auto i sub jak u bialych a kloc w kombi a sub taki biedny...

Aaa zastosuj do tej skrzyni mufe i jeszcze dwa takie tunele jak masz na wylocie. Pomaga zaokraglenie na wlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo ciekawe. Silnik... obys nie stal sie niewolnikem finansowym tego niezbyt udanego klocka. Audio? Jak to? Co to za subuferu? Mniejszych nie bylo? Zartujezz sobie... male auto i sub jak u bialych a kloc w kombi a sub taki biedny...

Aaa zastosuj do tej skrzyni mufe i jeszcze dwa takie tunele jak masz na wylocie. Pomaga zaokraglenie na wlocie :)

A dlaczego niewolnikiem finansowym ? Wydaje mi się że to świetny motor ! Nie słyszałem negatywnych opini, tym bardziej że jest to silnik z mercedesa... Auto od nowości jest w rodzinie i jak na razie  (175 000 km) nie miał ani jednej awarii :) A w czynnościach serwisowych okresowych jest prosty i w miarę tani. Co do suba : Mały ale wariat ! Wcześniej miałem HX300 i ten SX gra o niebo lepiej i mocniej , a skrzynia połowę mniejsza. Poza tym auto to jednak rodzinne kombi - wózek, zakupy itp więc sub musi być jak najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ogarnięta instalacja. Widać dbałość o detale i mnóstwo włożonej pracy. Masz fach w rękach, gratulacje :) Chętnie zobaczyłbym dalsze prace przy przodzie, mam nadzieję, że nie dasz długo czekać ;) 

Dwa pytanka: po co ta rozeta na zasilaniu? Masz aku w bagażniku jak piszesz, nie wystarczyłby bezpiecznik na plusie i finisz? No chyba, że rozetę miałeś, wtedy grzech nie wykorzystać. 

Te fikuśne doprowadzenia sygnału do głośnika, fajnie wygląda, ale raczej w democar. Nie boisz się, że coś metalowego się tam kiedyś zapląta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ogarnięta instalacja. Widać dbałość o detale i mnóstwo włożonej pracy. Masz fach w rękach, gratulacje :) Chętnie zobaczyłbym dalsze prace przy przodzie, mam nadzieję, że nie dasz długo czekać ;) 

Dwa pytanka: po co ta rozeta na zasilaniu? Masz aku w bagażniku jak piszesz, nie wystarczyłby bezpiecznik na plusie i finisz? No chyba, że rozetę miałeś, wtedy grzech nie wykorzystać. 

Te fikuśne doprowadzenia sygnału do głośnika, fajnie wygląda, ale raczej w democar. Nie boisz się, że coś metalowego się tam kiedyś zapląta? 

Już odpowiadam : Rozdzielacz(zresztą mojej produkcji) jak i drugi akumulator pozostał mi po starym aucie, więc tak jak piszesz : Grzech nie wykorzystać :) Dołożyłem też drugi aku, więc gdzieś trzeba było to spiąć. Fikuśne doprowadzenia - tu ciekawostka : Jest to miedziana rurka gazowa z klimy :) Do środka włożony drut 16mm2 i zaprasowany prasą do kabli. Do rzeczy. Rurka po wypolerowaniu została polakierowana lakierem bezbarwnym co izoluje, zabezpiecza przed zwarciem i zapobiega utlenianiu i czernieniu miedzi. Z przodem to kto wie ;) ten nałóg jest bardzo mocny !

W międzyczasie zrobiłem wstępny prototyp pilota basu do mojego DLS'a. Wzmacniacz kupiłem używany i bez tego pilota/sterownika. Nowy w dls'sie 23USD + vat i wysyłka ze Szwecji. Wysłałem @ do producenta i otrzymałem schemat elektryczny całego wzmacniacza i pilota :) I tak zrobiłem sobie kopię. Koszt : 4,70PLN ;) Docelowo pilot będzie zabudowany w popielniczce z przodu...

 

post-682-0-67542900-1487100842_thumb.jpgpost-682-0-57180000-1487100837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam : Rozdzielacz(zresztą mojej produkcji) jak i drugi akumulator pozostał mi po starym aucie, więc tak jak piszesz : Grzech nie wykorzystać :) Dołożyłem też drugi aku, więc gdzieś trzeba było to spiąć. Fikuśne doprowadzenia - tu ciekawostka : Jest to miedziana rurka gazowa z klimy :) Do środka włożony drut 16mm2 i zaprasowany prasą do kabli. Do rzeczy. Rurka po wypolerowaniu została polakierowana lakierem bezbarwnym co izoluje, zabezpiecza przed zwarciem i zapobiega utlenianiu i czernieniu miedzi. Z przodem to kto wie ;) ten nałóg jest bardzo mocny !

W międzyczasie zrobiłem wstępny prototyp pilota basu do mojego DLS'a. Wzmacniacz kupiłem używany i bez tego pilota/sterownika. Nowy w dls'sie 23USD + vat i wysyłka ze Szwecji. Wysłałem @ do producenta i otrzymałem schemat elektryczny całego wzmacniacza i pilota :) I tak zrobiłem sobie kopię. Koszt : 4,70PLN ;) Docelowo pilot będzie zabudowany w popielniczce z przodu...

 

attachicon.gif20170124_181817.jpgattachicon.gif20170124_175841.jpg

 

kolego wrzuć schemat pilota dla potomnych i napisz do jakich modeli pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybacz małe o.t. ale za te plastiki na boczkach ktoś w gm powinien zawisnąć... Nie irytują cię? 

No... staram się o tym nie myśleć i na to nie patrzeć :) A tak na serio to masz rację - nie popisali się. Bagażnik taki na odwal. Może okleję to kiedyś kocem czarnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niestety flock się szybko wyciera i na boczne tapicerki narażone na otarcia bym go nie stosowal.
chyba sobie żartujesz? mam poflokowane boczki ponad 1,5 roku i nie widać żadnego wycierania! a czy ktoś lubi plusz czy nie to inna sprawa  :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ! Wrzucam obiecany schemat DLS CA10 wraz z schematem pilota. Sorry że tak późno... Jakość nie powala, ale taki dostałem od Dls'a.

 

Ps. Co do samej zabudowy. Audio gra od jakiegoś czasu. Zmieniłem strojenie skrzyni - wyżej , na słuch. A narazie brak czasu na dalsze mody.

post-682-0-50558100-1495976564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie. W końcu udało mi się wykonać drugą skrzynię SPL-ową według projektu kolegi mechanik'a. Skrzynia zrobiona z tego co miałem pod ręką - płyta wiór 25mm. Efekt spektakularny ! Nie robiłem jeszcze pomiarów, ale gra bardzo mocno - a to tylko 10" i narazie 400 wat.Teraz faza prób, pomiarów i strojenia.

post-682-0-03055600-1500462360_thumb.jpgpost-682-0-21746400-1500462388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie ! Dalej męczę suba w moim 300c i myślę że teraz to już ostateczne starcie : trzecia skrzynia - BR ,28L ,39Hz. Po eksperymentach z poprzednimi skrzyniami powstał projekt mam nadzieję ostateczny. Projekt wykonała firma Acoustical Design. Budowa idzie powoli ale do przodu :)

 

post-682-0-18626800-1504124380_thumb.jpgpost-682-0-61359000-1504124388_thumb.jpgpost-682-0-82199500-1504124412_thumb.jpgpost-682-0-12864400-1504124423_thumb.jpgpost-682-0-37889100-1504124431_thumb.jpgpost-682-0-37610700-1504124445_thumb.jpgpost-682-0-18255800-1504124455_thumb.jpgpost-682-0-90953400-1504124463_thumb.jpgpost-682-0-28869800-1504124475_thumb.jpgpost-682-0-08386400-1504124501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...