Skocz do zawartości

Okulary do jazdy nocą


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sporo jeżdżę w nocy (zwłaszcza teraz kiedy dzień jest krotki) i czaję się na okulary do jazdy nocą.

Czytam i niby rozjasniaja gdzie ciemno a przyciemniaja światła wymijanych aut.

Ktoś ma doświadczenie w tej materii? Możecie polecić takie okulary? Czy jest sens kupować takie za stokilkadziesiąt złotych? Bo widziałem jakieś testy w gazecie motoryzacyjnej to polecali okulary za prawie 700zl (aż tak dużo to ja po nocach nie jeżdżę ;) ). Z tejże gazety właśnie wziął się mój pomysł na zwiększenie komfortu jazdy po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych żółtych? Miałem kiedyś takie za sto ileś tam zł, takich cudów z rozjasnianiem/ściemnianiem nie zauważyłem, ale napewno lepiej w nich widać, w dodatku światła aut z naprzeciwka tak mocno już nie oslepiają, no i musisz je trzymać w pokrowcu bo łatwo się rysują, ogólnie polecam. Oczywiście trzeba się do nich przyzwyczaić i napewno nie trwa to kilka godzin tylko dłużej. Jestem zawodowym i używałem do jazdy w nocy 22-5 przez cały rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z w/w podczas jazdy na rowerze po zmroku. Niby jest jaśniej ale to kwestia subiektywna. Wg mnie nic nie zastąpi czystej szyby i co najważniejsze czystej od środka. Takie okulary to tylko poczucie lepszej widoczności. Na logikę... jest to układ pasywny więc co może poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli układ pasywny się do niczego nie nadaje? :P

Przez długi miałem problem z jazdą w nocy, tzn światła mnie strasznie oślepiały. Szukałem okularów do jazdy w nocy i znalazłem w końcu... korekcyjne.

Okazało się że mam astygmatyzm :( Z dobrymi okularami jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...