Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

Potrzebuję waszej porady na temat budowanego przeze mnie systemu.

 

Koncepcja cały czas ulega zmianie, ponieważ początkowo posiadaną Alpine 7944r chciałem doposażyć w H800 (w jednym z warszawskich sklepów był do wzięcia za 999PLN, ale jak się potem okazało osobie wprowadzającej cenę wcięło 2 z przodu ;) ), potem 7944 zamierzałem zastąpić dex-p9+deq-p9, aż w końcu trafiłem na krakowskiego spota, gdzie koledzy pochwalili się pasywnymi systemami - co trochę namieszało mi w koncepcji.

 

Aktualnie posiadam następujące podzespoły:

Źródło - Alpine 7944r + s624 (po nowym roku wpadnie Alpine 1310r)

EQ - Alpine 3331 (posiadam jeszcze 3362, ale do pełnej obsługi potrzebuję 1310r - także po nowym roku będę testował zestaw 1310+3362)

Piec 1 - Audison VRX6.420

Piec 2 - Audison VR 209

Przetworniki - tw - Rainbow SL-T25

                    - mid - Audison VOCE 3.0

                    - wf - Rainbow SL-W6

                    - sub - Focal P25F (w skrzyni od Bassera)

 

Planuję pospinać to następująco:

 

7944r - > 3331 -> vrx6 -> T25/voce/W6

                        -> vr -> P25F

 

I teraz zastanawiają mnie dwie kwestie:

1. Czy VR209 da radę z tym subem

2. O czym zapomiałem kompletując CA (pomijam kable, rozdzielacz i ew. kondensator)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cober - VRX ma podstawowe filtry (poszukuję SM24, PC36 i PRM3)

@malutki - Passata mam w wersji sedan.

Tw + mid planuje wrzucić w słupki, ale żeby je właściwie ukierunkować to planuję wykonać z alu "stelaż z przegubem kulowym". Zastanawiam się jak zrobić "tymczasową komorę" na średniaka - czy kawałek rury PCV nada się do tego ?.

 

Niestety nie zdążyłem posłuchać hultaja, ale może następnym razem nadrobię zaległości.

Co do strojenia to do Mielca czy na Śląsk mam 1,5h drogi, także z tym nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cober na chwilę obecną planuje opierać się tylko na możliwościach vrx'a. Docelowo zamierzam w miejsce SL-T25 wrzucić r2004, voce ustąpi miejsca 12M a SL-W6 zastąpi 18W. Ale najpierw muszę wykonać "szablon" i sprawdzić czy mi się tw i mid zmieszczą w słupku.

 

@malutki - a co być sugerował z coaxów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te morele. Zresztą jeżdżą ze mną od prawie roku i wstydu nie ma mimo braku porządnego strojenia. Wielkościowo nie ma tragedii, trochę mniejsze niż ss 10f - pierścionek od forumowego tokarza robi swoje. Grają w cl od 1000hz/12db
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiliście mi ćwieka tymi Morelami.

Z jednej strony rozwiąże mi to problem montażu dwóch głośników w słupku, ale z drugiej nie wiem jakiego wf w drzwi wsadzić.

 

@rozek260

Masz fotkę z wykonywania obudowy na średniaka? Jak udało Ci się wygospodarować 2,3 litra na tego średniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiliście mi ćwieka tymi Morelami.

Z jednej strony rozwiąże mi to problem montażu dwóch głośników w słupku, ale z drugiej nie wiem jakiego wf w drzwi wsadzić.

 

@rozek260

Masz fotkę z wykonywania obudowy na średniaka? Jak udało Ci się wygospodarować 2,3 litra na tego średniaka?

Zalecany jest minimum litr

Ja nawet nie mam litra w tych trójkątach tylko jeszcze co innego zastosowalem

Przy odpowiednim strojeniu nie jest potrzebna tak wielka komora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dwa pytania na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi:

które wf byście sugerowali co kompletu z morelami?

które maty mają najlepszy stosunek jakość/cena - w poprzednim samochodzie (Octavia 2FL) do wygłuszenia drzwi i bagażnika stosowałem STP AntiCor + pianka GMS i byłem zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które maty mają najlepszy stosunek jakość/cena - w poprzednim samochodzie (Octavia 2FL) do wygłuszenia drzwi i bagażnika stosowałem STP AntiCor + pianka GMS i byłem zadowolony z efektu.

 

Jak najbardziej możesz znowu pójść w produkty gms, o ile dawniej różnie bywało to teraz robiłem auto żony ich produktami i złego słowa nie powiem ani o matach ani o piankach, fajna jakość i rozsądne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura forum :)

Różne sa głośniki,wszystko zależy od gustu i budżetu. Nie patrzyłbym tylko na 8ki/20ki ale również na 18ki. Hertz ML1800 są bardzo chwalone za granicą, może jakieś ss albo inne domówki. Ktoś z forum sobie chwalił suby u-dimension jako woofery w 3way. Możliwości jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malutki, w trasie słucham głównie muzyki poważnej, rocka, metalu i czasami Tim'a Bergling'a.

Budżet to około 1,0-1,2k PLN za parę.

Pierwotnie zakładałem ss 18W, ale jak się ostatnio dowiedziałem to stać mnie na jedną sztukę :hyhy: , a poza tym nie wiem jak on się zgra z Integrą 402.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę czasu spędziłem na przeszukiwaniu forum w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania (jaki tw, kable głośnikowe, maty, gąbki, etc.).

Uważam, że na początek w pastuchu CA będzie wyglądało następująco:

  • tw - SS d3004/602000
  • mid - audison VOCE 3.0
  • wf - SL-W6
  • sub - Focal p25F
  • kabel głośnikowy 2,5mm2,
  • maty - STP AntiCore S
  • pianka - 3mm - Jankus miał problem z założeniem tapicerki w B6, po zastosowaniu pianki 6mm.

 

To co mnie jeszcze zastanawia to:

1. rodzaj przewodów RCA.

Rozważam zakup przewodów Eagle Cable Deluxe lub wykonanie kierunkowych opartych o przewód melodika + wtyki vitalco/nakamichi - koszt zbliżony

2. sposób podłączenia wzmacniaczy - aktualnie dysponuję VRX6.420 i VR209.

Początkowo planowałem, aby VRX napędzał przód (tw 2x65W; mid 2x65W; wf 2x80W) a VR209 suba (1x360W).

post-17621-0-97606000-1484655187_thumb.jpg

post-17621-0-82087700-1484654722_thumb.jpg

post-17621-0-45955300-1484657938_thumb.jpg

 

Jednak po przestudiowaniu manuala od VRX zastanawiam się czy nie sensowniej byłoby wykorzystać tylko VRX w konfiguracji 3xmono (strona lewa 1x200W; strona prawa 1x200W; sub 1x300W) a w przyszłości wykorzystać VR209 do napędzenia głośników w tylnych drzwiach.

post-17621-0-95809200-1484657936_thumb.jpg

 

 

Jeśli macie jakieś, uwagi sugestie to chętnie wysłucham.

 

Na temat źródła nie piszę, bo dysponuje 7944r+CHA624+3331 i 1310R+3362 (stan jak na foto, więc bez rewelacji)

 

post-17621-0-13609500-1484655214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dan124,

Chodzi mi po głowie, wrzucenie monitorów w zagłówki, żeby młody mógł oglądać bajki w trakcie dłuższych podróży.

Kiedyś miałem Sony xav-602bt (aktualnie ma je brat w FF2), które umożliwiało wybieranie różnych źródeł dźwięku dla przodu i dla tyłu (zone x zone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie temat powoli idzie do przodu.

Wzmacniacze trafiły na przegląd do Gliwic.

W wolnych chwilach tworzę słupki pod tw i średniaki, zarzuciłem temat głośników z tyłu a z wygłuszeniem drzwi czekam na wiosnę.

 

Dodatkowo ostatnio zacząłem rozważać zakup procesora (zamiast inwestować w customowe zwrotnice) i mam dylemat czy inwestować w używaną H800 czy za podobne cenę kupić nową Helixa DSP.2.

Zainstalowałem obie aplikacje do obsługi tych procków i bardziej mi leży ten dla Helixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...