Skocz do zawartości

AGM - czy jest sens przy "SQL"u ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po to właśnie te "przekaźniki" są.. Najpierw doładować aku pod maską później dodatkowy.. Swoją drogą chyba jest jednak różnica między zwykłymi  buforowymi akumulatorami agm kolega twierdzi że lubią bardziej obciążenia statyczne a agm start-stop które są stworzone do szarpnięć prądowych.. I tu pytanie. Które lepsze do robienia bałaganu większa wydajność prądowa? W sensie eliminacje może ale i "dożynki" tu i tam??..;) Jeśli z niespełna 1k da się je w ogóle robić.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2 takich samych aku przekaznik moze zapobiec rozladowaniu rozruchowki na postoju i zniwelowac ew. niedobory w mocy altka, poprzez ladowanie najpierw jednego aku do full.

 

Zaintrygowala mnie Twoja wypowiedz - jak mam podlaczyc przekaznik Stinger sp32 do Kinetika HC 800 by altek najpierw ladowal kwasa na full?

 

Należy odróżnić zwykły przekaźnik wysoko prądowy jakim jest ten Stinger od separatora baterii (ładowania).

Przekaźnik rozłącza obydwa akumulatory na postoju. Po uruchomieniu silnika akumulatory są łączone ponownie i ładowane jednocześnie.

Separator działa tak, że dodatkowy akumulator podłącza się w momencie, gdy podstawowy (rozruchowy) akumulator się naładuje i napięcie w instalacji wzrośnie powyżej pewnego założonego poziomu.

Przykładowy separator z opisem działania znajdziesz tu: http://sklep.unipower.pl/p35,separator-baterii-100a-sp1314.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tematyka podobna więc nie będę zakładał kolejnego tematu.Szukam nowego aku,myślę nad Bosch S5 lub Centra Futura Carbon Boost,który wybrać ? a może polecicie inny model ?

Ograniczenia wymiarowe niestety mam i zmieści Mi się aku o wymiarach 242x175x190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/38419-akumulator-wysyp-agm%C3%B3w/page-11

http://www.strefacaraudio.pl/topic/39948-akumulator/?hl=akumulator

Z 2 podanych raczej większość wybierała Boscha bo nowa centra to nie to samo co kiedyś... Też mam S5 już 3 rok i jest ok, ale teraz jak bym miał kupować to zapolował bym na agm od bmw;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy -15 Sznajder AGM się poddał, mimo że wczoraj wieczorem jeszcze jeździłem :( Do tego jak chciałem odpalić z Hollywooda to przepalił się bezpiecznik na kablu :P Trzeba było spiąć akumulatory przed pierwszym odpaleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...