Skocz do zawartości

AGM - czy jest sens przy "SQL"u ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podobne się do tematu, kiedyś już była gadka od tych aku, ale może ktoś go ma i dłużej użytkuje. Konkretnie chodzi mi o sznajdera agm strat stop 70 lub 80ah, cena nowego jest mocno okazyjna, zastanawiam się jak zachowuje się takie aku względem zwykłego kwasa? Nie miałem nigdy z nim styczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wersja start-stop jest inna, ale Zapa AGM 70Ah użytkuję już dłuższy czas (ponad 3 lata, później sprawdzę dokładnie). Nie mam ogólnie zastrzeżeń, ładuje się szybciej niż kwasiak co jest fajne jak się jeździ 5km do pracy :P Większego prądu rozruchowego nie odczuwam w porównaniu do oryginalnej Varty, ale ten aku był wyjątkowy i wytrzymał 8 lat, więc może byłaby różnica gdybym porównał np z Centra plus. W zeszłym roku gdy miałem problem ze świecami to wytrzymał całkiem sporo kręcenia rozrusznikiem przy -17. Do Hollywooda mu daleko, ale i kosztuje 3 razy mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiak u mnie juz leci 4 zime , co jakis czas na noc podpinam Ctek i kreci dalej jak szalony . W bagaju buforek żel 20 Ah załączany po odpaleniu silnika, grunt to mocny altek w stosunku do akumulatora 

Wicher a jak bardzo wymagające prądowo masz grajki?

Ta żelówka razem z kwasem od czterech lat współpracuje czy została dołożona po jakimś czasie?

Pytam ponieważ jestem na etapie dołożenia drugiego aku do bagażnika,waham się tylko czy założyć taki sam jak pod maską:Centra Futura 64Ah 640A czy właśnie Żelka.

Wolałbym wybrać rozwiązanie sprawdzone,które starczy na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 piece z tym że teraz juz nie mam parcia na ruszanie włosami z jakim wiąże się trochę większe zapotrzebowanie na prąd szczególnie w 2ohm.Zapobiegałem jak najmniejszym spadkom i tu mały żółty hooly spisal sie swietnie i jezdzi do dziś.Spadki były odczuwalne w granicach 12.8v po dołożeniu bufora bardzo rzadko do 14v ake myślę ze centra blisko tez zda egzamin a odpada ci separacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki jest jeszcze inna droga:) Mozna olac spadki za to zainwestowac w piece jl audio serii HD :) Ta sama moc przy 14V jak i 12.5V wybrzydzaja dopiero przy spadkach ponizej 8.5V ;)  :kwasny:

A tak na powaznie to tez czeka u mnie na montarz w bagaju maly zgrabny kinetik tylko pogoda jakos nie zacheca a garazu chwilowo brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to takie same aku,nie ma różnicy napięć obejdziemy sie bez przekaźników.

Oki czyli dorzucam drugą Future.

Co do przekaźnika to chyba lepiej założyć,przynajmniej tak mi się wydaje że lepiej jakby aku miały kontakt ze sobą tylko podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...