Skocz do zawartości

AGM - czy jest sens przy "SQL"u ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

czy ktoś z Was borykał się z problemem doboru do mocniejszego sprzetu do grania a nie zawody :) ?

Pacjent to A6 C6 - 180A altek aku w bagażniku ok 1m od wzmacniaczy Sub to Sx 10" (będzie dostawać do max 2kW rms na "pokaz na osiedlu w razie potrzeby :)" a tak to nie wiecej jak 600 rms + 2x 20cm w drzwiach kopliwe estradówki po 250rms (beyma 8g40) ;P

Wszystko pod AB klasami wzmacniaczy od RF'a T15002 (sx w 1 albo 4 ohm) i T15004 (mostki na woofery 20cm) reszta sprzetu mniej ważna w tym temacie

i właśnie... kwas czy AGM ?

jeśli z AGM'ów to czy Holywood niebieski a żółty a kinetik to duza róznica ? który z nich na plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam hollywood spv 80 instalacja w instalacji typowo SQL i jak najbardziej sobie chwalę. Tylko jedna uwaga potrzebna ładowarka ale to pewnie o tym czytałeś :)

Jak masz fundusze to pakuj gorzej jak na kwasiaku nie będzie :P

 

Gdyby nie było różnicy nikt by ich nie pakował do aut :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jakbym brał to pewnie optimę z mojego punktu widzenia gdyż producent nie przewiduje w instrukcji obsługi dodatkowych ładowań łatowrką impulsową :)
2) tak wielka trójca będzie dodatkowo wyposażona w kabelki :)
3) tak wiem ze moc jest prawie 3krotnie zaniżona ale zużycie ogarniczane bedzie przetwornikami :) w mostakch T15004 ma przy 1ohm 2x1250rms a ja chce przy 8 ohm mieć po te 200-250 rms ( w 4 ohm na mostkach wg producenta ma po 500 rms)

ciągle biję się z myślami - czy warto dawać 2x- 2,5x tyle za agm'a niz dobrego kwasiaka ?

narazie z odpalaniem nie ma problemu ale audio jeszcze nie siedzi w aucie i boję się ze jak to wpakuje to 10cio letni aku padnie i zostanie szybko dobity :D


Plusem tego auta jest to ze aku jest w bagażniku - 1m do wzmacnaiczy max co potrzebuje (50mm2 to jest az nadto na pobór ok 2kW rms łącznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGM do instalacji SQL nie jest potrzebny, ale ogólnie posiadanie AGMa w aucie ma swoje zalety :)

Jak ci będzie brakować prądu to wymień akumulator na AGM, ale tak jak stochus napisał na jakiś z auta z systemem start-stop, podobno da się je wyrwać w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa to tez nie jest jakieś ograniczenie :) - robię jako spawacz tig za granicą, full certyfikaty, język także robota tam 1 miesiąc to jak w PL ok 10miesięcy :P

ale tez nie lubię przepłacać za coś co w praktyce nie ma większego sensu :)

po przemyśleniach chodzą mi Optima żółta i Exide micro hybrid 75-80Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem z wyborem akumulatora i padło na bosha s6 . Niby sprzedawca że ten agm jest tak skonstruowany iż nie potrzeba żadnych lądowan ładowarka typu ctec . Ale mam znajomego co pracuje w intrcaesie i mówi mi tak : jak chcesz mieć długo agma to trzeba go od czasu do czasu podladowac ctekiem czy czymś takim . I jak poszukasz w necie to pisze ze agm jest naładowany w pełni kiedy ma 14.7 v , a w samochodzie jest napięci ok 14.3 więc nie jest doladowywany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGMy powinny dostawać wyższe napięcie jeżeli producent napisze tak w instrukcji ;) Czyli do tej pory chyba tylko Optima.

Jeżeli cie stać na Hollywooda to czemu nie :) Ja mam bufor 35Ah w bagażniku i myślę że nawet tira by odpalił :P To maleństwo ma niesamowitą wydajność prądową. 2 litrowego diesla odpala z palcem w nosie przy -17 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutki - a jak : P chociaz tym w zyciu mogę się chwalić :D a jeszcze pytanie - jeśli potrzebuje pieczątki (teraz mi nie miał kto jej wbić bo po budowach jeżdżę) to mogę sobie sam podbić ? :D na 15 miejsc pracy jeszcze nikt nawet nie wnikał co to za pieczątki i od kogo ;P Koniec OT :D

nieukrywam ze "podładowywanie" może być problemem dla mnie za granicą :P


mi się wydawało bardziej ze to Optima jest "przeznaczona do pojazdów w terenie" wręcz dla surwiwalowców :D i nikt tam nie przewidywał doładowywań tego typu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja mam bufor 35Ah w bagażniku i myślę że nawet tira by odpalił To maleństwo ma niesamowitą wydajność prądową. 2 litrowego diesla odpala z palcem w nosie przy -17

ja mam 80AH zółtka jako główny i jest fajnie :) kopyto ma :) tylko cena zabija no ale warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na 3 piętrze w bloku :P

U mnie nie ma potrzeby podłączania raz w tygodniu, jest cały czas naładowany. W zimie raz tylko ładowałem po problemach ze świecami ;)

Jak jest ciepło to zrzucam kabel raz na kilka miesięcy. Jeżeli robisz więcej niż 5 kilometrów dziennie to nie ma co przesadzać z tym doładowywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bosch s6 ma już prawie 2 lata i jest jak nowy .raz na jakiś czas podpinam pod cetek ale to raczej profilaktycznie .ostatnio siadłem w garażu przy odsłuchu średniaka i tak się zasluchalem ze z 50 min zeszlo zanim pomyślałem ze aku nie jest pod ładowarka :) próba odpalu 1.9 tdi i strzał jakby wcześniej nie napędzał czterech wzmakow :-) wcześniej miałem kwasa i nie ma wogole porównania .Bierz agm :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak założyłem rubicon 1002ma woofry soadlem w auto i ogien że strojeniem i tak zeszło że 4 godziny dobrego grania o napięcie spadło tylko do 11.7 ale auto zapaliło jak by wogole nie było grane ;) a kiedyś wziąłem aku z trakotra 100 ah (jedno roczni kwasiak) podłączyłem u kumpla Wzmak Proplus RPG 3000 i po dwóch godzinach normalnego grania auto nie ruszyło . Tak że kup Agma , raz na miesiąc go podłączysz do ładowania i będziesz pan zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...