Skocz do zawartości

Żarówki samochodowe. Czy warto kupować górną półkę?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jeszcze do końca jak z wytrzymałością Tungsramów. jedne mam ok 5 miesięcy, a drugie może 6. Wyczytałem w necie, że wytrzymują długo.

Jeśli chodzi o porównanie. W moim przypadku  po zmianie w obydwu autach nastąpiło widoczne polepszenie. - Jaśniej i dalej.

Philipsy leżą jako zapas w schowku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Dobrze było by je porównać na aucie jedna w lewej lampie, druga w prawej.

 

Od siebie mogę polecić Tungsram h7 i h1 sportlight, dają ładne białe światło, jasność i widoczność jest jak najbardziej ok no i cena fajna :)

Mam je już chyba ze 3 lata. Z kolei z H4 Philips Premium +30% bardzo dobre żarówki, dają białe światło, są długowieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram +120% nie wytrzymały roku, około 15tysięcy zrobione.

 

Podejrzanie podobny żywot, najpierw padła lewa, dwa dni później prawa. Wkładałem je tego samego dnia. Zobaczymy co będzie za te 10 miesięcy. Teorie spiskowe nabierają siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Tungsrama +90% i może uda się zrobić test

 

Tungsrama-y przyszły, wrzuciłem jedną (a druga została philipsa), wieczorem pojechałem w teren i ... o to rezultaty, aczkolwiek sam nie wiem czy jest sens analizować zdjęcia bo były robione telefonem :)

 

 
Oceńcie/porównajcie sami czy widzicie wgl jakieś różnice i obstawiajcie z której strony co jest, do wyboru philips +30% i tungsram +90%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A prawy reflektor z racji swoje konstrukcji świeci dalej i lepiej oświetla prawe pobocze.

 

Zgadza się, już na siłę szukając różnić to MOŻE ale to tylko przypuszczenie, światło z tunfsrama jest minimalnie bielsze a to tak na dobrą sprawę ciężko wychwycić i może mi się tylko zdawać, założyłem drugą i jakiś kolosalnych różnic nie widzę, a próbuje coś znaleźć  :looka:  zobaczymy co będzie na mokrym po zmroku bo na philipsa cudów nie było a wręcz słabo  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie są odbłyśniki ?

 

W dobrym stanie, nie są to nówki ze sklepu ale wypalone/nadpalone też nie są :)

chyba będę musiał potwierdzić zdanie Pawła  :wink2:

 

 

wymieniam jedna zarowke i chce zrobic zdjecie do tego tematu... a tam poza barwa bardziej biala nie widac roznicy w jasnosci

zagladam co tam siedzialo, a tam jakies lepsze philipsy

 

czyli pora kupic mocniejsze okulary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem philips white wision  +60%, widziałem u kolegi philips extreme vision +130, oraz philips color vision +60%, i wielkiej różnicy nie widziałem, najważniejsze jest wypolerowanie reflektorów, i wszystkie już maja ponad rok i się nie spaliły. A philips daje roczną gwarancje więc nie trzeba się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i pasuje zrobić mały update

19 maja założyłem parę tungsramów, i 2 dni temu poleciała lewa żarówka jak na razie 4 miesiące jedna wytrzymała, zobaczymy ile druga wyciągnie

 

Bez sensu kolego, żarówki zmienia się obydwie, mimo uszkodzenia jednej. Różnica w wypaleniu jest widoczna między żarówkami które mają po 100h a 1h testów. Chyba że robisz test.

 

Kiedyś kupiłem z neta philipsy 130% i jezdziłem na nich 8 miesięcy, uszkodziły się, kupiłem zwykłe osramy wytrzymały 2 miesiące, potem były te same 130% i też 2 miesiące. Więc stwierdzam że nie ma reguły.

Poprawnoscią jest zadbanie o jakość instalacji elektrycznej która w starszych wozach jest już leciwa, najczęściej w miejscu zgrzewu/lutu robi się problem i ucieka kilka woltów a potem wiadomo co jest, grzanie, większy prąd i pierdut.

Obecnie mam też jakieś lepsze H4 ale teraz nie używam auta więc są długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kolego, żarówki zmienia się obydwie, mimo uszkodzenia jednej. Różnica w wypaleniu jest widoczna między żarówkami które mają po 100h a 1h testów. Chyba że robisz test.

 

Zgadza się robię test bo może lewa była jakaś "słaba" zobaczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

 


Zgadza się robię test bo może lewa była jakaś "słaba" zobaczymy

 

Update 
Minęło ponad 10 miesięcy, lewa ( wstawiona byle jaka na test ) spaliła się ponownie, prawa ( tungsram +90%) dalej świeci, 15 miesięcy prawy tungsram wytrzymał, myślę że to dobry wynik :) 
Wpadła wczoraj nowa parka takich samych zobaczymy co poprawią wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem raz osramy night breaker H4, z normalnego sklepu i świeciły 3 miesiące a potem auto poszło na złom, żarówki przejął kolega i jeszcze jeździł chyba z 6 miesięcy. Potem miałem Osram Allseazon h7 i przejeździły za mojej kadencji rok, fajnie świeciły, tylko trzeba lubieć żółtą barwę.Niedawno kupiłem philips Racing vision +150, no fajnie to świeciło, tylko że u mnie h7 wytrzymała miesiące, a u ojca 3 z tym że H4. Teraz znów założyłem tak u siebie jak i u ojca osram Allseazon, jakiejś wielkiej różnicy między philipsem nie ma ( a bynajmniej nie taka by płacić za nie 100 zł z kpl zamiast 40 zł za osramy) i zobaczę ile teraz wytrzymają, poprzednich nie zajechałem. Żółta barwa lepiej spisuje się w deszczu i mgle moim skromnym zdaniem, popartym rokiem jeżdżenia na takich zarowkach. W halogeny też wsadziłem te osramy tyle że H1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińskie ksenony na nowej soczewce, 3 lata swiecily i po malym incydencie, i rozbiciu prawej lampy musialem wymienic oba, zeby nie bylo innej barwy i teraz świecą dwa lata i wszystko byłoby git, gdybym przy zakladaniu klimy do auta zamocowal sobie poprawnie przetwornicę... spadła na zderzak, wisiala na kablach i uderzała sobie wesoło w asfalt ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...