facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żarówki samochodowe. Czy warto kupować górną półkę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 m2c

m2c
  • Użytkownik
  • 243 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:40

Co do Tungsramów, to jedna lampa mi pękła i nalało się wody do połowy wysokości. Jeździłem tak cały dzień a wieczorem pojechałem spawać lampę. Teraz ta lampa okazyjnie paruje. A Tungsram nadal świeci :P To było z miesiąc po tym jak zmieniłem żarówki.

Morel Hybrid 6.2 + Alpine PDX-F6   vs    2 x RE Audio SXX-10 + u-Dimension ProZ 1-3000D

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

www.bitmat.pl

#42 dejson

dejson
  • Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:38

Osramy night braker plus dla tych którzy mają i obecnie mieli linia plus jest najmocniejsza linia Osramy dlatego krótszy termin żywotności z względu na ich wytężona moc .... szwagier je ma w golfie mk4 drugi kaplet i dają dużo światła i sa bardzo jasne.
Ps fakt jedna po 11 miesiąch się przepalila. To samo miał znajomy w xenonach Osramy 2 lata i zanik się wypalił moment ... ale efekt na drodze oszałamiający.
<p>Alpine Baby DVA 9965,PXA H-701,Morel Supremo, Tec revelator LS 155, u Dimension proX aYa 500.24, Gzta 2500TX, Sub Bass DLS UR 10

#43 denisowiczek

denisowiczek
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:57

Jakbyś się zdecydował na tańsze to nie polecam Narva h7 range może dają ładny efekt, ale na mokrej nawierzchni straszna słaba widoczność

#44 intolerance

intolerance
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:30

Tak jak Dejson rowniez moge polecic Osram Night Breaker jesli komus zalezy na lepszym oswietleniu, kosztem ceny i trwalosci. Ze wzgledu ze mam ksenony na postojowki wrzucilem Osram Cool Blue gdyz nie daja zbyt zoltego swiatelka i po pol roku obie padly w odstepie kilku dni, wiec tych nie polecam.

Tylko Osram posiada jedna linie produkcyjna i produkty idące na pierwszy montaż i na półkę w sklepie.

Z ciekawostek jedna reklamacja kosztuje ich około 500 euro (badana jest cała partia towaru z której pochodzi felerny produkt).

Osobiście mam D2S Osram night breaker  unlimited w reflektorze soczewkowym :) same plusy ale trochę drogo  :rotfl:

Jakie auto ? Masz moze zdjecia jak swieci w nocy na drodze ?  :)

#45 Sławek S

Sławek S
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 20:30

A zastanawiał się może ktoś ile prundu dostaje żarówka w kilkuletnim/ kilkunastoletnim aucie ?

Polecam zmierzyć. Gdzieś było w jakiejś gazecie ile mniej lumenów dale żarówka przy spadku o dziesiąte volta względem wartości wyjściowej.

Ja tak samo mogę polecić Tungsramy, bo to dobra relacja między jakością światła, a ceną.

Cober wspomniał o producencie GE ( General Electric ). Ja dodam, że od jakiegoś czasu firma Tungsram została wykupiona właśnie przez GE i to żarówki Tungsram-a są sprzedawane już pod logiem GE

Serię MEGALIGHT ULTRA 120% można kupić właśnie pod logiem GE w takim "seksownym" różowawym kartoniku.

Alpine CDA-7897->DLS UR36S/Phase Linear CFS 165->Kenwood KAC-1020-Rodek R4100A2->DLS W312B

#46 mannsory

mannsory
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 luty 2017 - 09:31

Ja wam szczerze powiem że chwalę sobie zwykłe osramy standardy, świecą bardzo przyzwoicie na h1, kosztowały bodajże całe 9zł sztuka i nie chcą się palić
  • Renault Megane Coupe
  • Alpine IVA-D106R + PXA-H100CTK Acoustic 3.5 + K9SMP 5.16 + DLS RC1 + 2x Audiosystem HX08SQ Macrom 44.13 + Audiosystem Twister F2-280 + ...

#47 Pawel S.

Pawel S.
  • Użytkownik
  • 2689 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:11

zachecony tym tematem zamowilem tungsramy h4 +120%

wymieniam jedna zarowke i chce zrobic zdjecie do tego tematu... a tam poza barwa bardziej biala nie widac roznicy w jasnosci :(

zagladam co tam siedzialo, a tam jakies lepsze philipsy :D

czyli pora kupic mocniejsze okulary  :wink:

#48 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 895 postów

Napisano 08 luty 2017 - 14:57

Panowie 

Philips Vision +30% H7 ktoś ma/miał testował itp ? 

[BIG III ] Alpine CDA 9853R > TW Phase Evolution CFS 25 + AA 120.2XE > WF TEC TPL6HS + RF Punch 100x2 Trans Ana > SUB RE Audio SR12D2 BR + Eton PA 1502

#49 Rocane

Rocane
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:16

Ja miałem. Długo wytrzymują, świecą poprawie, nie są żółte, nie są mocno białe, coś pomiędzy. Uznałbym je za takie podstawowe całkiem dobrze świecące żarówki. Posiadałem ich 2 komplety i żaden w ciągu roku się nie przepalił - leżą na zapas i nadal działają.

Miałem też np Unitec z Auchana - bielsze, mocniejsze ale za to światło rozlewały na przeciwległy pas oślepiając i paliły się po 4 miesiącach. ( miałem 3 zestawy, wiec to nie wina sztuki)

Porównanie mam też do np w/w tungsramów 90% - tungi świecą lepiej, mocniej i jaśniej za niewiele większą cenę. Dołóż odrobinkę i kup Tungsramy :)

#50 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 895 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:20

Mam dwa lata już Philipsa i koło roku wytrzymują i jestem ciekaw jakie są "lepsze"od tych :)
[BIG III ] Alpine CDA 9853R > TW Phase Evolution CFS 25 + AA 120.2XE > WF TEC TPL6HS + RF Punch 100x2 Trans Ana > SUB RE Audio SR12D2 BR + Eton PA 1502

#51 Rocane

Rocane
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:54

Nie wiem jeszcze do końca jak z wytrzymałością Tungsramów. jedne mam ok 5 miesięcy, a drugie może 6. Wyczytałem w necie, że wytrzymują długo.

Jeśli chodzi o porównanie. W moim przypadku  po zmianie w obydwu autach nastąpiło widoczne polepszenie. - Jaśniej i dalej.

Philipsy leżą jako zapas w schowku :)

#52 tony_tr

tony_tr
  • Użytkownik
  • 1227 postów

Napisano 09 luty 2017 - 08:40

Zapominacie tylko w tych swoich przeliczeniach podawać ile km dana żarówka robi bo jednemu pojeździ 5 miesięcy, a innemu 5 lat.

|| Sterowanie: CDA-9887r || Przód: Helix P400, 2-way: STX AWX 18 + Usher Audio T9950-20, pełna aktywka || Subwoofer: Rainbow Hammer 12' + DLS A6 ||

#53 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 895 postów

Napisano 09 luty 2017 - 10:20

Zapominacie tylko w tych swoich przeliczeniach podawać ile km dana żarówka robi bo jednemu pojeździ 5 miesięcy, a innemu 5 lat.

Cenna uwaga 

Dziennie 30/40km  :wink:

#54 Rocane

Rocane
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 09 luty 2017 - 11:48

Jedno autko codziennie ok 20-30 km. Drugie od poniedziałku do piątku jedną trasą dokładnie 62 km + czasem coś po mieście - miesięcznie ok 1.5 tyś km.

#55 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 570 postów

Napisano 09 luty 2017 - 13:13

Wystarczyło tylko 53 strony by to zrozumieć :D

JVC, Audio Art, Morel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych