facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żarówki samochodowe. Czy warto kupować górną półkę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 dBomega

dBomega
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:45

No tak, ale warto mieć na uwadzę że ustawienie świateł przeprowadza się w pewnych określonych warunkach - zazwyczaj puste auto. Automatyczne poziomowanie tylko w xenonach (tych ori). A niewielu jest kierowców, którzy wyjeżdżając w trasę z bagażnikiem zawalonym pod sam dach korzystają z magicznego pokrętła od regulacji wysokości świecenia reflektorów.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

#22 Rocane

Rocane
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 18:31

W prawie każdym teście który czytałem Ringi były najmocniejsze. Później królowały Bosh (chyba Gigalight +120%), Osram nightbreaker oraz Tungsram +90%. ( 90 były mocniejsze od 120). O ile RIngi dość porządnie wychodziły na prowadzenie, tak pomiędzy pozostałymi różnice były nieznaczne, często w testach różniły się w zależności od danej sztuki. Z jedną znaczącą różnicą ...
Użytkownicy Bosha i Osrama pisali że wytrzymywały im maksymalnie parę miesięcy, tak do pół roku podczas gdy Tungsram o wiele dłużej. Każda osoba pisała że żarówki świecą długo i mocno.

Tym samym zakupiłem w/w Tungsramy  użytkuję je w 2 autach. Różnica pomiędzy Bosh +30% bardzo mocno widoczna. Pomiędzy Nightbreakerem znikoma, prakycznie tak samo świeciły.  

Wybór jest Twój. Jeśli nie używasz często żarówek to Ringi powinny Ci trochę posłużyć ( o ile żarnik nie rozpadnie się od drgań ). Jeśli chcesz dobre żarówki, wytrzymałe i w dobrej cenie polecam Tungsram +90%. 

Zachęcam do lektur testów aby samemu potwierdzić powyższe informacje. 
:)

#23 tony_tr

tony_tr
  • Użytkownik
  • 1236 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 18:51

Pytanie jaka aplikacja. Jeśli ktoś nie ma świateł dziennych to wg mnie kupowanie żarówek z serii +x% mija się całkowicie z celem.

|| Sterowanie: CDA-9887r || Przód: Helix P400, 2-way: STX AWX 18 + Usher Audio T9950-20, pełna aktywka || Subwoofer: Rainbow Hammer 12' + DLS A6 ||

#24 Rocane

Rocane
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 19:18

Tutaj się nie zgodzę. Światła to bezpieczeństwo, tym bardziej w aktualnych warunkach. Tak samo jak dobre opony i o te rzeczy należy dbać. 

Tungsramy świecą na poziomie nighbrekaerów, czyli górnej półki przy dobrej wytrzymałości.

Oczywiście i bezsprzecznie kupowanie drogich żarówek, gdy brak  świateł dziennych łączy się z szybszą ich eksploatacją a tym samym większymi kosztami.

#25 PanJarek2

PanJarek2
  • Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 18:55

Tungsram nie są tak drogie więc raz w roku można wymienić.
Zamówiłem jedną parę Tungsram, po nowym roku kupię osramy i porównam a następnie zostawię lepsze a te drugie poczekaja.

Jazda motocyklem to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniach.

#26 albert1995

albert1995
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 21:14

Zmiana zwykłych h4 hella na h4 tungsram 120% bardzo poprawiła widocznośc i światło jest dużo beilsze.
Osram night breaker plus h7 widziałem i też jest duża poprawa.
Polecam obydwa modele żarówek.

#27 Dzemor

Dzemor
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 22:26

Wcześniej używałem OSRAM Night Breaker Plus i byłem z nich mega zadowolony. Tydzień temu nabyłem OSRAM Night Breaker Laser i wg mnie dają jeszcze jaśniejsze światło zaś oświetlana odległość przy światłach mijania już się nie zmienia ze względu na kąt padania światła.

#28 PanJarek2

PanJarek2
  • Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:46

Wstawiłem tungsram megalight 120% i jestem pod wrażeniem. W porównaniu do poprzednich NN to teraz jeździ się jak w dzień ;)

Jazda motocyklem to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniach.

#29 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:33

Testowałem Osramy night braker i Philips xtreme vision, blue vision + reszte tańszych jak Philips premium, tungsram. Między night braker i xtreme vision różnica jest w zasięgu padania swiatła. Osramy świecą dalej. Jasność światła praktycznie taka sama. Jeżeli chodzi o skuteczność oświetlania to night braker jest moim nr.1. Jednak kosztem trwałości - zdecydowanie krótsza od "zwykłych" żarówek dlatego mam je zamontowane na światłach długich i w motocyklu. Polecam je kiedy ma się światła dzienne. Jak ktoś jeździ ciągle na światłach mijania to polecam tungsramy. Dobrze świecą, są trwalsze i cena normalna.

#30 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2321 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:48

warto wspomnieć jakie macie reflektory - soczewka czy zwykły odbłyśnik :)

#31 csbiczek

csbiczek
  • Użytkownik
  • 1484 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:42

Czytając Wasze opinie kupiłem Tungsramy 120% - osobiście nie polecam - jedna żarówka padła po niecałych 2 tyg, no sory:/

HA: Dali 850 + Rotel RB-1050 + Yamaha DP-U50 ;)
CA: Alpine CDA-9835 ->Eton PA4506 + PA1502 + Dietz 20F-> Beyma M6 Power + Brax NOX28 + Focal 27KX

#32 pretor

pretor
  • Użytkownik
  • 946 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:11

Czytając Wasze opinie kupiłem Tungsramy 120% - osobiście nie polecam - jedna żarówka padła po niecałych 2 tyg, no sory:/

Oddaj na gwarancji jest przeciez.....to nie jest normalne zeby zarowka padla po 2 tygodniach.

JA mam tungsramy H7 ponad rok i dalej swieca

#33 csbiczek

csbiczek
  • Użytkownik
  • 1484 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:19

Napisałem do sprzedawcy, zobaczymy co mi odpisze:)

CA: Alpine CDA-9835 ->Eton PA4506 + PA1502 + Dietz 20F-> Beyma M6 Power + Brax NOX28 + Focal 27KX

#34 powalla

powalla
  • SCA Team
  • 9843 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:32

Mi padła po prawie 3 latach, a u żony w aucie już 1,5 roku świecą ...coś u Ciebie poszło nie tak.

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#35 hi_sound

hi_sound
  • Użytkownik
  • 1616 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:39

Nie wolno dotykać żarników palcyma przy montażu :rotfl: Z końcem grudnia minęły 2 lata odkąd jeżdżę na tungsramach, nadal działają i świecą całkiem dobrze.

#36 Łobuch

Łobuch
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:06

Również używam dłuższy czas Tungsramów model +90% i nie mam do nich zastrzeżeń.

Stosunek cena/jakość chyba nie do pobicia. 

Osramy np szybko padły nie tylko u mnie.

#37 maniek860824

maniek860824
  • Użytkownik
  • 1550 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:11

W moim przypadku tungsramy/osram nightbreaker/philips white vision - niezależnie które, wytrzymują niewiele ponad pół roku  :D

Najbardziej odpowiada mi "świecenie" osramów i ostatnio ponownie do nich wróciłem  :wink:

<p>9855R, SS2904, MP 5.16, RW10, A5   :)

#38 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 498 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:39

Hello.

Panowie a jak sytuacja dla palników xenonowych do lamp z soczewkami ? 

Jakieś doświadczenia Osram vs Philips .

A może ledowe zamienniki chłodzone pasywnie ?

#39 csbiczek

csbiczek
  • Użytkownik
  • 1484 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:43

Musiałem pewnie trafić na feler bo nienormalne jest żeby tak szybko padła jakakolwiek żarówka.

#40 hihol

hihol
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:33

Tylko Osram posiada jedna linie produkcyjna i produkty idące na pierwszy montaż i na półkę w sklepie.

Z ciekawostek jedna reklamacja kosztuje ich około 500 euro (badana jest cała partia towaru z której pochodzi felerny produkt).

Osobiście mam D2S Osram night breaker  unlimited w reflektorze soczewkowym :) same plusy ale trochę drogo  :rotfl:

Alpine CDA-117Ri + PXA-H100 -> PXA-H701 | CHA-634 -> CHA-S624 | Hertz MLK 165 -> ML1600 | DLS A3 + Genesis SA50 bi-amp | JL 10W3v3-4 | DLS A6 | -> cos tam inprogress
"...full polak tylko z mordy troche latino"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych