facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żarówki samochodowe. Czy warto kupować górną półkę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 PanJarek2

PanJarek2
  • Użytkownik
  • 604 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 22:47

Witam.
Czy warto zainwestować około 100zl w porządne żarówki h7 do świateł mijania?
Zastanawiam się nad Osram night breaker bo mają niby 130% więcej światła.
Warto je kupić? Jeśli nie te to może jakiejś innej marki.
Czy też może nie warto się wyglupiac i kupić zwykle?

Jazda motocyklem to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniach.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

www.bitmat.pl

#2 jaco76

jaco76
  • Użytkownik
  • 426 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 22:53

Jesli masz latwy dostep do ich wymiany gdy sie przepala to warto - ja polecam dobrej jakosci relacja do ceny zarowki Tungsram.

Wada tych "mocniej wyzylowanych" to ich krotszy zywot :) U mnie wymiana zarowki w lewym reflektorze to proces ze sciaganiem nadkola conajmniej- masakra :)

Stilon: Alpine iva-d800 + iphone5 64gb Tidal HiFi - JL Audio ZR 650csi, 2 X JL Audio CVS110RG-w6v2  Alpine PDX-V9

W drugim poki co gra 20V :)

HA : Zotac ID 42 + Tidal HiFi/Master MQA --->Meridian Explorer 2 ---> Kimbre Timbre-->Marantz PM 8000 (MaxMod) ---> AudioQuest Type 4 --->Cyrus Mission 781 + REL T5 :)))))))

#3 powalla

powalla
  • SCA Team
  • 9680 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 22:57

W sumie nie H7 , a H4 w teście AŚ

Załączone pliki

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#4 mirek_smok

mirek_smok
  • Użytkownik
  • 908 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:20

Ja tam wybrałem

hella blue light h7

A miałem osramy , hella ma więcej światła na drodze i mniej trupia barwę i chyba dłużej wytrzymuje ale głowy nie dam , jak brałem osramy to zawsze jedna padła po pół roku a te kole roku wytrzymują .

Alpine f1 status i nie ma bata .

#5 Pawel S.

Pawel S.
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:32

W sumie nie H7 , a H4 w teście AŚ

pamietam jak, w czasach kiedy golf 3 krolowal na drogach, bawilismy sie takimi zarowkami H4

takie zarowki maja wieksza moc. co za tym idzie pobieraja wiecej pradu i oddaja WIECEJ CIEPLA

tak wiec wrocilismy do serii jak plastikowy odblysnik zaczal tracic swoje "lustro"

#6 lewockir

lewockir
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:39

miałem osram night breaker, miałem philipsy też i powiem szczerze ładnie świecą, ale rok to max żywotności - nie ma sensu a od przyszłego tygodnia będę testować już wymienione tungsram 120%

#7 powalla

powalla
  • SCA Team
  • 9680 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:48

takie zarowki maja wieksza moc. co za tym idzie pobieraja wiecej pradu

Sprawdź w tej tabelce z pomiarami  że akurat mocy to one nawet nie osiągają nominalnej (np.pierwsze 3 żarówki)  , a tylko natężenie światła jest większe niż w "normalnej" żarówce. Cuda z kloszami działy się jak się ładowało 100W H4 , gdzie i prądy były większe (topiły się kostki) , jak i sreberko z odbłyśnika żółkło w krótkim czasie.   H4 Tungsram 120% spaliła mi się po 3 latach i jak na 39,99zł to wyśmienity wynik, taka sama tyle że H7 jeździ w Corsie od 18 miesięcy. 

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#8 Pawel S.

Pawel S.
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:51

Cuda z kloszami działy się jak się ładowało 100W H4 , gdzie i prądy były większe (topiły się kostki) , jak i sreberko z odbłyśnika żółkło w krótkim czasie.
no i o takich pisalem. to bylo 100/110w o ile dobrze pamietam :D

ale to bylo nascie lat temu

#9 lewockir

lewockir
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 08:28

Ja tam wybrałem
hella blue light h7

na zdjęciu dają jakąś niebieską "poświatę", jak oświetlają drogę w deszczu i szarówce??

#10 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1301 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:21

Tungsram jako jedyne miały jakiś logiczny czas życia ze wszystkich sprawdzonych (było ich mnóstwo) w transporcie międzynarodowym... Więc też polecam ;)

Użytkownik powalla edytował ten post 18 grudzień 2016 - 11:25

Robię hałas... Ale z klasą ;)

Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u->Arc Audio 5150 cxlr-> DD Cs6.5, DD t25 | Crunch gtx3000d-> DD9515 Custom Red Kevlar ->142.9dB ;) Hand Made 15" sub -> 144.3dB | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

#11 PanJarek2

PanJarek2
  • Użytkownik
  • 604 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:21

Tungsram megalight ultra 120 kupiłem. Jak się skończą to kupię osramy

Jazda motocyklem to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniach.

#12 dBomega

dBomega
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:45

Przez lampy poprzedniego auta (ktore to mialem cztery lata) przerzuciłem pierwsze Nightbreaker'y, Nightbreaker'y +, Tungsram'y +120% (żarówki H1). Po zmianie ze "zwykłych" żarówek na któreś z wyżej wymienionych różnica kolosalna. Ale biorąc pod uwagę jakość i długość czasu pracy w stosunku do ceny to Tungsram nie ma sobie równych wg mnie. Pierwszy Nightbeaker nie wiem czy miesiąc wytrzymał - jedna żarówka padła, po jakimś czasie po żarówkach został tylko kartonik. Z NBR+ podobna sytuacja, padła jedna i po jakimś czasie druga (pół roku może). Tungsrama nie wiem jak długo miałem ale siedział w lampie do momentu zmiany całych lamp na ori xenon. Jeśli chodzi o ilość światła to różnice nie są jakieś strasznie duże w moim odczuciu - być może wyniikało to z tego że odbłyśniki nie były w idealnym stanie.

Teraz na próbę wrzuciłem H7 Nightbeaker Laser - fajnie to świeci, ale wybaczcie 90PLN za dwie żarówki, które pół roku nie wytrzymają to trochę dużo w moim odczuciu...

Sens montowania takich żarówek jest tylko jeśli ktoś ma odbłyśniki w idealnym stanie. Ja mam np prawy wypalony i niestety ale mogę sobie dwa takie osramy wsadzić w lampe a świecić nie będzie...

#13 m2c

m2c
  • Użytkownik
  • 246 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:12

Tungsramy kupiłem prawie dwa lata temu. Świecą tak samo jak Nightbreaker który miałem poprzednio a kosztowały zauważalnie mniej także mogę polecić.

Morel Hybrid 6.2 + Alpine PDX-F6   vs    2 x RE Audio SXX-10 + u-Dimension ProZ 1-3000D

#14 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2250 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:31

Warto rozważyć żarówki GE (general electric) np. GE Sport +30% rzeczywiście świeciły lepiej od podstawowych philipsów - jakieś 30% dłuższa struga światła, jaśniej ogólnie lepiej. Jedna padła po 11 miesiącach a druga świeci już 14 wiec nie ma tragedii

#15 kolekszy

kolekszy
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:09

Mialem osramy, philipsy i max jaki swiecily to 6 miesiecy. Trraz mam GE 120% jak dobrze pamietam. Bardzo dobrze swiecą, nawet w deszczu. Mam je juz rok

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#16 mirek_smok

mirek_smok
  • Użytkownik
  • 908 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:49

H4 żyją długo większa bańka i się nie przegrzewają mam w motorze już kilka lat ok 4 i to osramy , ale h7 to już jest krótsze życie :)

Alpine f1 status i nie ma bata .

#17 dBomega

dBomega
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:13

Mała bańka to w H1 jest ;) Ktoś żarówki RING ma może? 

#18 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6594 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:44

Ja mogę polecić Osram Night Breaker Unlimited, wymiana z jakiś tam innych, Philips bodajże, spowodowała, że zasięg świateł mijania wygląda prawie jak drogowe, dodam, że teoretycznie niby niemożliwe bo snop światła ustawiłem po wymianie ale tak jest świecą jaśniej i dalej. Wymiany nie żałuję bo zmiana jest diametralna.
Wymieniłem żarówki H7 a następnie H1 od świateł drogowych, o żywotność się nie martwię gdyż w aucie zamontowalem drl Led na dzień więc auto tylko o zmroku używa lamp głównych.

Od siebie dodam jako serwisant, że warto co najmniej raz w roku pojechać na ustawienie świateł, uwierzcie mi,że u mnie przy każdym przeglądzie i każdym tüv są ustawiane i sprawdzane światła a mimo to 70-80% aut, które robię wymagają mojej ingerencji i ustawienia od nowa.
Czasami wystarczy wieksza dziura i lampa świeci Panu Bogu w okno a nie na drogę, wtedy możecie sobie wsadzić super żarówkę a i tak będzie kibel.
Z tego co pamiętam Policja badala wyrywkowo kierowców w Pl i chyba 80% aut swiecila nieprawidłowo.
Więc jak na moje skoro kogoś stać wydać 60-80 zł za komplet żarówek to chyba stać 10-20 zł dać za ustawienie świateł?
Twardym trza być Stefan a nie mientkim. ;-)

#19 Pawel S.

Pawel S.
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:55

Z tego co pamiętam Policja badala wyrywkowo kierowców w Pl i chyba 80% aut swiecila nieprawidłowo.
Więc jak na moje skoro kogoś stać wydać 60-80 zł za komplet żarówek to chyba stać 10-20 zł dać za ustawienie świateł?
nawet idac po chodniku widac jak wiele aut oslepia pieszego... a co dopiero na trasie przy wiekszych predkosciach :/

#20 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6594 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:57

http://tvnwarszawa.t...nie,108367.html
Twardym trza być Stefan a nie mientkim. ;-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych