Skocz do zawartości

Żarówki samochodowe. Czy warto kupować górną półkę?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wcześniej używałem OSRAM Night Breaker Plus i byłem z nich mega zadowolony. Tydzień temu nabyłem OSRAM Night Breaker Laser i wg mnie dają jeszcze jaśniejsze światło zaś oświetlana odległość przy światłach mijania już się nie zmienia ze względu na kąt padania światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem Osramy night braker i Philips xtreme vision, blue vision + reszte tańszych jak Philips premium, tungsram. Między night braker i xtreme vision różnica jest w zasięgu padania swiatła. Osramy świecą dalej. Jasność światła praktycznie taka sama. Jeżeli chodzi o skuteczność oświetlania to night braker jest moim nr.1. Jednak kosztem trwałości - zdecydowanie krótsza od "zwykłych" żarówek dlatego mam je zamontowane na światłach długich i w motocyklu. Polecam je kiedy ma się światła dzienne. Jak ktoś jeździ ciągle na światłach mijania to polecam tungsramy. Dobrze świecą, są trwalsze i cena normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze opinie kupiłem Tungsramy 120% - osobiście nie polecam - jedna żarówka padła po niecałych 2 tyg, no sory:/

 

Oddaj na gwarancji jest przeciez.....to nie jest normalne zeby zarowka padla po 2 tygodniach.

 

JA mam tungsramy H7 ponad rok i dalej swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Osram posiada jedna linie produkcyjna i produkty idące na pierwszy montaż i na półkę w sklepie.

Z ciekawostek jedna reklamacja kosztuje ich około 500 euro (badana jest cała partia towaru z której pochodzi felerny produkt).

 

Osobiście mam D2S Osram night breaker  unlimited w reflektorze soczewkowym :) same plusy ale trochę drogo  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tungsramów, to jedna lampa mi pękła i nalało się wody do połowy wysokości. Jeździłem tak cały dzień a wieczorem pojechałem spawać lampę. Teraz ta lampa okazyjnie paruje. A Tungsram nadal świeci :P To było z miesiąc po tym jak zmieniłem żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osramy night braker plus dla tych którzy mają i obecnie mieli linia plus jest najmocniejsza linia Osramy dlatego krótszy termin żywotności z względu na ich wytężona moc .... szwagier je ma w golfie mk4 drugi kaplet i dają dużo światła i sa bardzo jasne.

Ps fakt jedna po 11 miesiąch się przepalila. To samo miał znajomy w xenonach Osramy 2 lata i zanik się wypalił moment ... ale efekt na drodze oszałamiający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak Dejson rowniez moge polecic Osram Night Breaker jesli komus zalezy na lepszym oswietleniu, kosztem ceny i trwalosci. Ze wzgledu ze mam ksenony na postojowki wrzucilem Osram Cool Blue gdyz nie daja zbyt zoltego swiatelka i po pol roku obie padly w odstepie kilku dni, wiec tych nie polecam.


Tylko Osram posiada jedna linie produkcyjna i produkty idące na pierwszy montaż i na półkę w sklepie.

Z ciekawostek jedna reklamacja kosztuje ich około 500 euro (badana jest cała partia towaru z której pochodzi felerny produkt).

 

Osobiście mam D2S Osram night breaker  unlimited w reflektorze soczewkowym :) same plusy ale trochę drogo  :rotfl:

 

 

 

Jakie auto ? Masz moze zdjecia jak swieci w nocy na drodze ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiał się może ktoś ile prundu dostaje żarówka w kilkuletnim/ kilkunastoletnim aucie ?

Polecam zmierzyć. Gdzieś było w jakiejś gazecie ile mniej lumenów dale żarówka przy spadku o dziesiąte volta względem wartości wyjściowej.

 

Ja tak samo mogę polecić Tungsramy, bo to dobra relacja między jakością światła, a ceną.

 

Cober wspomniał o producencie GE ( General Electric ). Ja dodam, że od jakiegoś czasu firma Tungsram została wykupiona właśnie przez GE i to żarówki Tungsram-a są sprzedawane już pod logiem GE

Serię MEGALIGHT ULTRA 120% można kupić właśnie pod logiem GE w takim "seksownym" różowawym kartoniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zachecony tym tematem zamowilem tungsramy h4 +120%

wymieniam jedna zarowke i chce zrobic zdjecie do tego tematu... a tam poza barwa bardziej biala nie widac roznicy w jasnosci :(

zagladam co tam siedzialo, a tam jakies lepsze philipsy :D

 

czyli pora kupic mocniejsze okulary  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem. Długo wytrzymują, świecą poprawie, nie są żółte, nie są mocno białe, coś pomiędzy. Uznałbym je za takie podstawowe całkiem dobrze świecące żarówki. Posiadałem ich 2 komplety i żaden w ciągu roku się nie przepalił - leżą na zapas i nadal działają.

Miałem też np Unitec z Auchana - bielsze, mocniejsze ale za to światło rozlewały na przeciwległy pas oślepiając i paliły się po 4 miesiącach. ( miałem 3 zestawy, wiec to nie wina sztuki)

Porównanie mam też do np w/w tungsramów 90% - tungi świecą lepiej, mocniej i jaśniej za niewiele większą cenę. Dołóż odrobinkę i kup Tungsramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...