Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć! Nazywam się Kuba i mieszkam we Wrocławiu. Dwa miesiące temu kupiłem pierwsze auto- daewoo lanos w gazie :)

Auto oryginalnie bardzo słabe pod kątem car audio bo przy rocku wolę puszczać muzy z telefonu :P

To jest mój pacjant i go będę modyfikować z waszą pomocą /)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, jestem Igor, mieszkam w Suchym Lesie k.Poznania. Niedawmno skończyłem 18 i kupiłem sobie auto: VW Golf IV GTI z silnikiem 1.8Turbo. Z racji tego że bardzo lubię słuchać muzyki, a seria juz mi się wydaje za słaba, to postanowiłem zacząc przygodę z Car Audio. Aktualnie jestem na etapie początkującego, kupiłem póki co jak i każdy no name kable, jakiś wzmacniacz Auna i jakąś tubę MCHammer Domination

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zgromadzonych, mam na imię Rafał i jestem z okolic Częstochowy. Forum znam już ładnych parę lat, ale przygoda z własnym projektem rusza dopiero teraz. Mój pacjent to Seat Leon 1M 1.9 TDI Arl. 
Pozdrawiam ciepło, piona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Rafał, jestem z Zamościa mam 19 lat. Z racji tej, że w moim samochodzie muzyka zaczyna nie wyrabiać to zacząłem mieć chęć do wymiany audio. Jestem w tym kompletnie zielony ale myślę, że z wiedzą zawartą tutaj uda się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jestem Michał i jeżdżę e46 coupe które w którym chce zmienić granie bo jest słabe. Siedziałem w samochodzie w którym sprzęt fajnie grał i zmotywowało mnie to do zmian. Coś już pokupowałem co się trafiło w fajnej kasie i zobacze co mi z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Marcin,

 

udało się mi i mojej pani spełnić jedno z marzeń i od paru tygodni poruszamy się Mustangiem 2015, niestety nie ma róży bez kolców. I o ile z wydechu brzmienie nie rozczarowuje to nagłośnienie po całości. 

Wersja wyposażenia to base wiec nagłośnienie to "karton" ( oznaczenie na głośnikach 25w 4 ohm).

 

Chcielibyśmy zostawić oryginalne radio z powodu funkcjonalności. Nie chcemy kłaść też nowych kabli.

 

Pomysł jaki mamy:

 

  • Mały wzmacniacz z procesorem DSP  - wstępnie myślę o Match M 5 DSP - 

  • Pełne wygłuszenie drzwi i boczków, tapicerki z tylu ( boczki, nadkola, podłoga pod siedzeniem, grodź i bagażnik)

  • Nie chcemy kłaść nowych kabli

  • Przód - Głośniki - głośniki dwu drożne - nie mam pomysłu, jakie? -  ale nie wymagające wyżej mocy niż moc  z podanego wzmacniacza

  • Tył głośniki współosiowe - nie mam pomysłu, jakie? - jak wyżej

  • Subwoofer - może być ale nie musi

 

Brzmienie:

 

zależy nam na jakości i "miękkim" graniu z głębią. Nie potrzebuję super głośnego grania, które będzie trzęsło karoserią.

 

Budżet:

 

mamy zamiar robić wszystko etapowo jednak nie chcemy wydać więcej niż 5-6 tyś.  Auto ma być z nami przez co najmniej 5 lat więc może z czasem zdecydujemy się rozbudować system.

 

Dziękuję za przyjęcie do waszego grona i z góry dziękuje za wszelkie opinie i sugestie.

 

Szczęśliwego nowego roku!

Mushroom-y :)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Mam na imię Dawid, jestem z Zabrza. Forum Wasze znalazłem w guglu. Jakieś tam pojęcie, czysto teoretyczne o audio mam, od lat już subskrybuje Reduktor Szumu :D. Majsterkować lubię, lutownicą też się trochę bawiłem, ale już wieki temu. Zostałem zmuszony do zainteresowania się car audio. Seryjne nagłośnienie w moim Mondeo to jest jakiś dramat, to powinno być karalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nazywam się Mateusz. Doświadczenie praktyczne z CA mam zerowe ale forum przeglądam już od jakiegoś miesiąca.

Chcę w swoim Peugeocie 206 zrobić jakieś fajne budżetowe granie bo fabryczne nie nadaje się do niczego a dźwięk w samochodzie to dla mnie ważniejszy parametr jak przyspieszenie :)

 

Moja ulubiona muzyka to głównie niskie brzmienia i najbardziej zależy mi na barwach jakie można usłyszeć w tym utworze:

Kraak & Smaak - Mountain Top

 

Jak do tej pory skompletowałem:

- Kenwood KMM-BT305

- Maty wygłuszające i piankę akustyczną

w planach mam zakup:

- Morel Maximus 602

- oraz suba tylko ze jeszcze nie wiem jakiego

 

maty dopiero po zimie zamontuje któregoś weekendu jak już się zrobi cieplej włącznie z głośnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus ! Jestem z Częstochowy, nazywam się Mariusz. Lubie spędzać aktywnie czas - czy to szlajając się i robiąc 10-30km spacery i w tym czasie wsłuchiwać się w audiobooki, w audycje o tematyce geopolityki, historii Polski ,wRealu24 czy też jeżdżąc na rowerze (FULL, FOXy, XTR, Whyte e-120e) :) :) :)  Zawsze jestem pierwszy na jakieś spontaniczne wyjazdy :) Jeśli chodzi o audio w domu  to-  DAC KGUSSa K3 + sennheisery HD598SR 

A w autku ?  - a tym to się pochwalę w dziale nasze zestawy, nasze samochodziki ....
także - ciesze się, że etap powitania mam za sobą i  Dziękuję wszystkim tym, którzy od tak wielu lat dbają o porządek na tym forum, a w szczególności osobie/osobom , które je stworzył/stworzyły.. . Dzięki wam pasjonaci dziś te forum można  traktować jako skarbnice wiedzy o CAR Audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Karol obecnie mieszkam w Częstochowie a pochodzę z Lubelszcyzny. Forum znalazłem przypadkiem szukając informacji o car audio w Internecie. Przyznam się od razu, że założyłem temat bez szukania informacji czy też przestudiowaniu poradnika dotyczącego car audio. Przepraszam, teraz wiem, że zanim o coś zapytam najpierw muszę przeszukać forum bo odpowiedź na moje pytanie już zapewne padła nie raz.

 

Co do autka Jaguar S-type 2003 rok 3.0 i fabryczna, podstawowa wersja nagłośnienia czyli nic specjalnego 4 głośniki w drzwiach po 25W. Jeżdżę nim ponad rok i dopiero teraz mam zamiar poprawić jakość audio. Próbowałem znaleźć jakieś instalacje forumowiczów z tego auta, ale bez skutku, albo słabo szukam albo nikt tu na forum nie bawił się z S-type w modyfikacje z audio.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

 

Mam na imię Michał i pochodzę z Krakowa. Bez muzyki żyć nie potrafię. Głównie trance.

 

Aktualnie bmw e36 które doprowadzam do stanu idealnego (o ile jest to możliwe).

Puki co głośniki podstawowe plus wzmacniacz i skrzynia. Niebawem jadę do znajomego który będzie instalował coś lepszego. Aktualnie szukam radia ;)

 

Pozdrawiam [emoji108]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, nazywam się Tomek. Mieszkam w Węgierskiej Górce (okolice Bielska Białej).

Muzyką interesuję się bardzo długo, lubię dobre nagłośnienie itd. W temacie car audio wiem tylko odrobinę, zrobiłem może kilka instalacji. Dużo jeżdżę więc dobra muzyka w aucie jest dla mnie ważna.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za przyjęcie do grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...