Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nazywam się Jarek, mieszkam w Warszawie. Na forum ściągnęły mnie poszukiwania inspiracji do poprawy audio w mojej Hondzie Accord VII gen. Obecnie gra mi tam standardowe audio z PSS z podpiętą zmieniarka cyfrową Yator. Na początku mi to w miarę wystarczało, ale jak wiadomo zawsze moze być lepiej. Nie jestem kompletnym nowicjuszem - potrafię lutować, ciąć, kleić, skręcać spawać - "krawaty wiąże usuwam ciąże". wiec większość prac raczej wykonywać będę sam. Biorę się za robotę i drążę forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Tomek, okolice Krakowa. "Coś tam" grało w Rav4 III, obecnie wszystko wyjęte i szukam inspiracji na nowy system do samochodu, którego prawdopodobnie odbiorę w kwietniu. Car audio zainteresowałem się z powodu braku czasu na chorobę zwaną "vinyl". Wyszło jak wyszło, teraz wiem co poprawić i czego oczekuję żeby na car-audio również "zachorować". Planuję aktywkę 3-way, do kwietnia muszę dozbierać wszystkie potrzebne duperele.

 

P.S sprzedam RAV4 - "bez rav4 nie ma w biznesie kariery" - wszystkich obecnych i przyszłych businessmenów gorąco zachęcam do kupna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


 


Pali z tej strony, dołączam bo szukam pomysłu i rozwiązania na dobre audio/multimedia do bmw e46 coupe.


lubie cięzkie  progresywne brzmienia i mocny hardcore oraz metal.


Samochod to dla mnie jedyne miejsce gdzie oprócz sluchania mogę poczuć muzykę ...


 


 


Pozdro


Pali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim,

jestem Gracjan z Trójmiasta z zawodu marynarz (ps jak ktos mysli o takiej pracy to jak przystalo na prawdziwego wilka morskiego to odradzam xd), podobno jakies 22 lata posiadam Chevroleta Lacetti w kombi coś by wypadało wkoncu w nim zrobic.

Jeżeli chodzi o audio w domku to posiadam zajebisty zestawik teaca na głośnikach diora ktory dostałem od taty kiedyś do niego przychodzili sąsiedzi teraz do mnie a jeżeli chodzi o Car audio to jestem kompletnie zielony tyle co wyczytałem to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów  :rotfl:  Nazywam się Kacper, mam 20 lat, jestem z Kielc. Samochodem czekającym na waszą pomoc jest Hyundai Coupe FL2 2.0. Jestem zupełnie zielony w temacie CA dlatego liczę, że pomału będe wdrążał sie w ten temat. Planuje zmienić radio i dorzucić troszke lepsze głośniczki, oraz wygłuszyć drzwi. Nie zamierzam bawić sie w subwoofery etc. bo nie wiem ile ten samochód jeszcze ze mną pobędzie, zależy mi żeby uzyskać granie lepszej jakości niż na fabrycznych głośniczkach, natomiast nie jestem też melomanem i duzo od mojego CA nie bede wymagał, mam nadzieje ze znajde na forum odpowiedzi na nurtujące mnie pytania


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór szanownemu gremium tego forum. 

Nazywam się Dawid i jak widać na załączonym z boku awatarze interesuję się historią i wszystkim co z nią związane. Interesuje się światem dookoła. (nudna dla was polityka, prawo i socjologia, jak również hobbistycznie i najbardziej amatorsko jak tylko się da astronomia) Lubię też obcować z technologią i prowadzić swoją Kappę w dieslu. (auto wiekowe i swoje przeszło, co widać po lakierze, jest prawie nic nie warte ale na początek to i stary koń dobry jak to powiadają) 

Czytywałem to forum wcześniej i muszę stwierdzić, że macie łby na karku. Ja bym takich instalacji nie stworzył. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to poprosiłbym was o radę w sprawie doboru radia ale to w innym wątku. (na nic więcej moja wiedza i zdolności na razie nie pozwolą) 

 

Dobry wieczór raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Na imię mam Marcin. 30 lat. Mieszkam na Górnym Śląsku koło Żor/Pszczyny. Jestem zupełnym laikiem, jeśli chodzi o nagłośnienie samochodów. Na forum trafiłem przypadkowo, szukając sprzętu do wymiany nagłośnienia w moich aucie - Opel Astra G. Mam nadzieję na waszą pomoc i życzliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam na imię Artur, na car audio w ogóle się nie znam, aczkolwiek lubię dobrą jakość dźwięku, w domu posiadam w miarę fajne audio, w obecnym aucie niestety nie ;) Ale może dzięki Wam to się zmieni ;p Jeszcze raz Witam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam na imię Bartek. Autko jakie posiadam to Polonez Caro Plus GSi, interesuję się motoryzacją w szczególności tą klasyczną i historią. O Car Audio wiem bardzo niewiele, ale lubię gdy z głośników wydobywa się miły dźwięk  :wink:  

 

Forum czytuję już jakiś czas. Chciałbym złożyć jakiś całkiem fajny, niezbyt drogi zestaw na początek. Narazie dzięki lekturze opinii z tego forum udało mi się kupić zestaw odseparowany TONSIL SPEED 1300.

 

Teraz poszukuję radyjka i wzmacniacza. Podobają mi się JVC z serii KDG 731 i 821. Nowe, budżetowe radia nie przemawiają do mnie. Jeżeli chodzi o wzmacniacz myślałem nad Alpine z serii V12 , SONY XM lub Philipsem DAP, tylko boję się, że po tylu latach mogę trafić na jakąś trefną sztukę, nie wiem czy są to obawy uzasadnione :)

 

Mam nadzieję, że idę we w miarę dobrym kierunku  :rolleyes: Bardzo liczę i chętnie wysłucham Waszych sugestii i porad w kwestii doboru reszty komponentów do tych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem Kamil i po kilku latach wracam do tematu zmiany audio w samochodzie dlatego postanowiłem dołączyć do tego forum i podzielić się swoimi wrażeniami z odsłuchu sprzętu oraz zasięgnąć informacje od innych użytkowników :)[emoji846]

Jestem na etapie rozbudowy car audio w swoim BMW e91

Zdecydowałem się na budżetowy sprzęt, ponieważ od czegoś trzeba rozpocząć przygodę:)

Na ta chwilkę zdarzylem zamontować:

1. Głośniki przód: Excursion SX-4c system odseparowany do drzwi plus delikatne wygłuszenie drzwi

2. Subwoofer: Excursion SHX 12D4 subwoofer w skrzyni zamkniętej

3. Wzmacniacz: JBL GTO-5EZ

4. Konwerter sygnału RC wraz z remote control,

Seryjne pozostało:

- radio ponieważ jest wystarczające,

- głośnik z tylu, ponieważ jeżdżę z przodu

- głośnik pod fotelami, ponieważ podłączone pod wzmacniacz grają wystarczająco dobrze, aż sam się zdziwiłem:)

 

Teraz jestem na etapie robienia porządku w bagażniku i chciałbym zrobić ładna zabudowę głośnika oraz wzmacniacza w bagażniku:)

Cały system opary został na głośnikach Excursion ponieważ w tej cenie jako nowy ten sprzęt gra po prostu dobrze. Natomiast wzmacniacz taki się trafił w dobrej cenie i już został. Jego zaleta jest 5 kanałów co pozwala jednym wzacniaczem zasilić cały sprzęt. Po podłączeniu subwoofera zostałem miło zaskoczony jego możliwościami, ponieważ nie spodziewałem się, że te 500watt z wzmacniacza potrafi tak miło „zatrząść buda” jak na zamknięta skrzynkę.

Zapomniałem dodać ze przewody zasilające są odłączone bezpośrednio z akku i są grubości 36mm2:):) Prądu nie zabraknie.

Poniżej przesyłam kilka zdjęci z przebiegu montażu poszczególnych głośników [emoji846]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

Jestem Kamil i po kilku latach wracam do tematu zmiany audio w samochodzie dlatego postanowiłem dołączyć do tego forum i podzielić się swoimi wrażeniami z odsłuchu sprzętu oraz zasięgnąć informacje od innych użytkowników :)[emoji846]

Jestem na etapie rozbudowy car audio w swoim BMW e91

Zdecydowałem się na budżetowy sprzęt, ponieważ od czegoś trzeba rozpocząć przygodę:)

Na ta chwilkę zdarzylem zamontować:

1. Głośniki przód: Excursion SX-4c system odseparowany do drzwi plus delikatne wygłuszenie drzwi

2. Subwoofer: Excursion SHX 12D4 subwoofer w skrzyni zamkniętej

3. Wzmacniacz: JBL GTO-5EZ

4. Konwerter sygnału RC wraz z remote control,

Seryjne pozostało:

- radio ponieważ jest wystarczające,

- głośnik z tylu, ponieważ jeżdżę z przodu

- głośnik pod fotelami, ponieważ podłączone pod wzmacniacz grają wystarczająco dobrze, aż sam się zdziwiłem:)

 

Teraz jestem na etapie robienia porządku w bagażniku i chciałbym zrobić ładna zabudowę głośnika oraz wzmacniacza w bagażniku:)

Cały system opary został na głośnikach Excursion ponieważ w tej cenie jako nowy ten sprzęt gra po prostu dobrze. Natomiast wzmacniacz taki się trafił w dobrej cenie i już został. Jego zaleta jest 5 kanałów co pozwala jednym wzacniaczem zasilić cały sprzęt. Po podłączeniu subwoofera zostałem miło zaskoczony jego możliwościami, ponieważ nie spodziewałem się, że te 500watt z wzmacniacza potrafi tak miło „zatrząść buda” jak na zamknięta skrzynkę.

Zapomniałem dodać ze przewody zasilające są odłączone bezpośrednio z akku i są grubości 36mm2:):) Prądu nie zabraknie.

[emoji846]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam wszystkich forumowiczów.

 Mam na imię Paweł, pochodzę z Olesna i mam 21 lat. Posiadam AUDI 80 B4 w którym chciałbym poprawić audio by było czyste i ładnie grało. Moje doświadczenie z car audio jest zerowe ale mam nadzieje że to się zmieni.

  A wasze forum znalazłem po wpisaniu "car audio forum" tak dla informacji może jakbyście chcieli wiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

 

Witam serdecznie wszystkich fanów dobrego brzmienia w samochodzie i nie tylko.

Na imię mam Mirek, mieszkam w  Krakowie. 

Samochód Leon 1P 2011, a w nim zepsute Nakamichi MB-X i MB 70, Morel Tempo 6. Nie ukrywam, że miłoby było znależć jakiś pomocny wątek na forum, który by pomógł w naprawie. /E- mecha/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Paweł z Lublina, wpadłem po kilka porad. Próbuję poprawić troche na głośnienie w BMW E36 touring. Fabryczne hi-fi było dobre pewnie 20 lat temu, bo tyle kończy niedługo mój turas (ponoć 99, ale nie zdziwie się jak jednak 98). Forum znalazłem na googlach szukajac informacji o pewnym wzmaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! 
Jestem HYXX założyłem tu konto bo chcę zmienić audio w mojej Audi A4 B8. Liczę na Waszą pomoc. Mam nadzieję, że nie znajdę tutaj elektrodowych odpowiedzi ... "było, zamykam temat" "użyj opcji szukaj zamykam" itd itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...