Skocz do zawartości

Cage
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mocno zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza z tematu z drugiej ręki. Trudno mi jednak znaleźć jakieś opinie.

Jedyne co udało mi się odnaleźć, to : "mocna jednostka, dobra do rozbudowy, jak to kupisz to na długo masz spokój z kolejną wymianą wzmaka".

 

W chwili obecnej w moim Pugu206 mam JBL 100.4E, z przodu ESK 165 z tweeterami HSK na ori zwrotce ESK, sub jakiś JBL 250rms w zamkniętej skrzynce.

Wszystko to powoli chcę wymienić, zaczynając od wzmaka. Lubię szczegółową górę, ale nie ostrą i fajny kick, mocne uderzenie stopy.

Słucham głównie starego rocka (metallica, led zeppelin, queen) ale lubię też posłuchać jakiegoś techno czy innej elektroniki.

Można powiedzeć ze słucham wszystkiego po trochu. 

Co byście powiedzieli o tym wzmacniaczu?

Chyba ze polecicie coś innego,jakieś fajne 4 kanały.. budzet na używkę to około 800zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steg chłodny i zimny?? Słuchałeś kiedyś Stega? Edytuj te bzdury póki masz możliwość, bo ktoś może wziąć to na poważnie...

 

Raczej to jego opinia z którą nie musisz się zgadzać :) Możesz napisać swoją a kolejny następną wg swego ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to jego opinia, stąd pytanie jakiego stega miał i mógłby też napisać z czym współgrał?

 

Moim zdaniem piec gra z detalem, owszem, prądu i mocy mu nie brakuje, ale nie w życiu nie napisałbym, że jest chłodny, czy zimny. Do opisania jego charakteru użyłbym słowa JASNY i ŻYWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też sobie pomyślałem po stwierdzeniu jasny...., bo skoro jest steg "jasny" (dla mnie to bzdurne określenie) to podaj przykład czegoś ciemnego, albo mniej jaśniejszego, albo niejasnego...., bo na razie słowo "jasny" mi nic nie mówi.

Ja swoje zdanie wyraziłem, i odpuść sobie dalsze zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem „chłodne” granie to np Genesis z  1 serii SA50, Helix H400, lub Brax X1400.

„Ciepłe” brzmienie, zbliżone do naturalnego, można by rzec, że stopień wyżej przed „ciemnym”, ale stopień niżej przy np. naturalności XES M1.  

„Ciemne” brzmienie odbieram jako granie powiedziałbym z lekko wycofają górą, i soczystą ale nie natarczywą średnicą, Audisony VR są przeze mnie w ten sposób odbierane.

„Jasne” natomiast pasuje mi idealnie do stega z serii QM, potrafi być krzykliwy i ostrzący na górze.

 

Generalnie nie potrzebnie wszczynałem tą awanturę, bo na tym etapie rozkminiania czy coś jest jasne czy chłodne mogą wkraczać osobiste preferencje, po za tym sama aplikacja, dobór sprzętu towarzyszącego, no i samo strojenie wpływa na to jak dany klocek może być odbierany.

 

Kolega hi sound bardzo lubi się czepiać wielu rzeczy jeszcze nie raz się o tym przekonasz ;)

Dejson z reguły czepiam się Ciebie, bo drażnisz oko swoimi nieskładnymi postami napisanymi w sposób chaotyczny zapominając, czym jest poprawna polszczyzna, ciągłe pyskówki, brak pokory kiedy ktoś próbuje Cię naprowadzić na właściwy tor, masz irytujący spósób bycia dlatego się czepiam... Za bardzo się wczułem chyba :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem strasznie zamotany teraz. Z ostrzącym się graniem mam problem teraz. Mianowicie JBL Plus Hertz. Potrafi krzyknać ostor po uszach. Chiałbym włąsnie coś ciepłego,

z propozycji mam jeszcze Phase RS4, Helix B4 Precision (najmocniej rozkminiam),a także stega qmos 75.4 no i rockford p8004. (podobno lubi ostrzyć górę.

Rzadnego z tych pieców nie słuchałem. Lubię ciepłe brzmienie i tak.... zdecydowany kick. Taki ze slychac że prawidłowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek walisz pod wiatr... ile przeszedles z tweeterem hsk? Jestem pewny ze powielasz bzdurne opinie z szybich wrzut na pasywce... da sie ten stosunkowo tani tweeter zmusic do jako takiej i w miare sensownej współpracy , ale trzeba chwile sie nad nim pokłonic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnianego Steg`a QM105.4 miałem okazję słuchać w konfiguracji z Clarion DXZ838RMP oraz głośnikami Focal K2Power, przy okazji montazu u znajomego. Dzięk jak opisano wcześniej.

 


Steg jest szybki, dynamiczny, raczej chłodny, dosyć szczegółowy.

Ja bym dodał jeszcze żywiołowy, ale w tej konfiguracji nic mnie nie drażniło. Góra lekko rozjaśniona za sprawą Focali, ale bez męczenia. Jak dobrze pamiętam ścięliśmy trochę tweeter i było fajnie. 

 

Aktualnie mam K4.01, radio Nakamichi CD500 i głośniki Focal KR2. Dół dobrze kontrolowany, kick fajny, średnie tony poprawne, góra szeleści. Już nie jest tak fajnie jak w tamtej konfiguracji.  Chętnie u siebie podmieniłbym choć na chwilę K4.01 na tego dziadka. 

 

PS. W tej pierwszej konfiguracji dźwięk bardzo przestrzenny, u mnie też jest nieźle, ale to nie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...