Skocz do zawartości

Wybór zestawu 3-way. Który z tych. Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Który z tych zestawów 3-way będzie najlepszy? "ESK 3-way", "Mille 3-way" czy "HSK 3-way"? (czy może polecicie mi zupełnie inny) . Celuję w Hertz ponieważ obecnie mam je założone w golfie mk5 i pasują (mam ESK 2-way)

 

HERTZ ESK 163L.5 Zestaw 3-drożny - 699zł


 

Hertz Mille MPK 163.3 - 1299zł


 

Hertz HSK 163 - 1099zł 


 

 

Drugie pytanie: który wzmacniacz aby zasilić taki komplet w przednich drzwiach? (Czy może jeszcze jakiś inny wzmak)

 

Autotek SS125.2 - 395


 

HERTZ HCP 2 - 299 zł


 

Crunch GTX 2400 - 499 zł


 

 

Trzecie pytanie: Kable 1,5mm czy 2,5mm? (z bagażnika przez prawy próg, przez cała tapicerkę aż do drzwi kierowcy będzie około 5 metrów lub więcej, czy ma to znaczenie dla kabli?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam jeszcze raz przeczytać podwieszone tematy.

Zawsze lepiej dać grubszy przewód niż cienszy.

Jak juz Łukasz pisał, te wzmacniacze są niskich lotów. Na naszej giełdzie za 500 dostaniesz coś porzadniejszego. A w golfie 5 woofer nie ma 18 lub 20 cm?

 

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A w golfie 5 woofer nie ma 18 lub 20 cm?
200mm ale są dystanse redukujące na 165mm.

 

 


w golfie mk5
Postaraj się wsadzić mid+tw na słupki. ESK ma zbyt dużego średniaka aby to ładnie zrobić.

 

 


Kable 1,5mm czy 2,5mm?
Kup dobre miedziane to 1,5mm2 wystarczy. Nie przekrój w kablu jest najważniejszy a materiał z którego jest wykonany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się wsadzić mid+tw na słupki. ESK ma zbyt dużego średniaka aby to ładnie zrobić.

Kup dobre miedziane to 1,5mm2 wystarczy.

Nie rozumiem pierwszego zdania. Generalnie ja chcę wywalić te moje esk 2-way. Czy te polskie kable ofc które są bardzo popularne na alledrogo są dobrej jakosci? Łatwiej będzie mi przeciągnąć 1,5 niż 2,5 przez gumę pomiędzy słupkiem a drzwiami - bo rozumiem, że puszczając przez tą gumę będzie najlepiej?

Nie zrozumiałeś. Gdzie masz zamiar umieścić średniaka ? On wymaga komory zamkniętej, o to zdaje się chodziło.

Średniak wymaga komory zamkniętej? Jak to zamkniętej? Co to oznacza? Każdy średniak? Jak to stworzyć na małej przestrzeni drzwi?

Jeśli system na być bez subwoofera to i racja.

Teraz mam zestaw esk 2-way bez wzmacniacza podpięty pod rcd310 radio z vw golf 6 (głośniki tylko w przednich) a w bagażniku mam podwójną skrzynie bass reflex. Teraz chciałbym 3-way z zasilaniem

Polecam jeszcze raz przeczytać podwieszone tematy.

Zawsze lepiej dać grubszy przewód niż cienszy.

Jak juz Łukasz pisał, te wzmacniacze są niskich lotów. Na naszej giełdzie za 500 dostaniesz coś porzadniejszego. A w golfie 5 woofer nie ma 18 lub 20 cm?

Jaka wzmaki polecasz? Jop mam dystanse zmniejszające założone czyli pewnie wejdzie 20 zamiast 16.5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Łatwiej będzie mi przeciągnąć 1,5 niż 2,5 przez gumę pomiędzy słupkiem a drzwiami
W tej gumie masz kostkę, którą trzeba przewiercić aby przeszedł kabel. 2,5mm2 z grubą izolacją będzie problem, dość delikatna jest ta złączka.

 

 


Nie rozumiem pierwszego zdania.
Coś w ten deseń:

http://www.naturalsound.pl/2016/11/13/vw-golf-5-gti/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow konkret. Ja chciałbym aby to zmieściło się w fabryczne miejsca. Obecny wysoko tonowy ma wymiary jak na zdjęciu http://i.imgur.com/DTcw961.jpg (z prawej opisany moj obecny esk) i można powiedzieć tweeter jest na styk. Czy te które proponujecie też mają tweeter o podobnych wymiarach?

Ta kostka podczas wiercenia moze popekac wiec musisz bardzo uwazac.Jest dosyc krucha

Zrezygnowac z 2,5? Czyli zaczynam od małego wiertła i coraz większe? Jakoś dodatkowo pchać to w Peszel między drzwiami lub w progach czy nie trzeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Średniak wymaga komory zamkniętej? Jak to zamkniętej? Co to oznacza? Każdy średniak? Jak to stworzyć na małej przestrzeni drzwi?

Większość wymaga, chociaż sprzęt różnie jest konstruowany - jest kilka propozycji do free air m.in Hybrid Audio czy np Infinity.

Pewnym panaceum na to są głośniki kopułkowe (średniaki), które w większości maja swoje komory ew. wymagaja bardzo skromnego litraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej dobre 2 way niż g...... 3 way , słyszałeś kiedyś jakieś nie fabryczne ?

Cały czas mam te ESK 2-way i nie jest źle. Grają dużo lepiej niż fabryczny zestaw 3-way. Esk mam 2 lata, raz kumpel wsiadł i od razu wyczuł, że brakuje średnich tonów dlatego celuje w 3-way a dodatkowo je zasilić. Pytasz czy słyszałem nie fabryczne... a czy Hertz to fabryczne? Słyszałem, że Hertz Mille 2-way fajnie grają dlatego w pierwszej kolejności myślałem o Mille 3-way.

Tylko zauwaz ze to golf 5 i gdzie on ma woferek w przednich drzwiach ;)

Woofer ma nisko i celuje w fotel to prawda dlatego mam to

http://i.imgur.com/6vv4yBo.jpg

Zależy mi na przyzwoitych wysokich i średnich tonach. Chciałbym również aby to się mieściło w miejsca fabryczne, chyba, że głośniki o takich gabarytach to porażka totalna to wtedy mogę się zastanowić

(...)oldscholowych piecach ... i nie tylko na fabrycznej zwrotnicy :o

??? Jestem początkujący - proszę o wyrozumiałość w dopytywaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz lepiej na jakiegoś spota, posłuchaj paru aut dobrze grających i popatrz jak mają to zamontowane. Zaoszczędzisz wtedy zbędnie wydanych pieniędzy na sprzęt z którego możesz nie być zadowolony bo widzę że błądzisz i nie wiesz dokładnie czego szukasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rozmowa z początkującym... Kolega powinien się trochę do edukować, a temat tak na dobrą sprawę to lanie wody. Sory ale jak czytam takie teksty, że kumpel wyczuł to i to (o czym piszący tak na prawdę nie ma pojęcia) to pozostaje tylko rozłożyć ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rozmowa z początkującym... Kolega powinien się trochę do edukować, a temat tak na dobrą sprawę to lanie wody. Sory ale jak czytam takie teksty, że kumpel wyczuł to i to (o czym piszący tak na prawdę nie ma pojęcia) to pozostaje tylko rozłożyć ręce.

Jest muzykiem i dokładnie tak powiedział "brak srednich" a nie wiedział co mam. Wtedy i dziś cały czas było esk 2way w drzwiach zasilane tylko z radia rcd310. Jednak nie tyle jego zdaniem sie kieruje tylko po prostu chcialbym cos lepszego. Po co mam zakładać 2way jak mogę założyć 3way a tym bardziej, że są na to fabryczne miejsca. Dziś znalazłem piosenkę "Hardwell - live the night extended mix" i słuchałem głośniej niż zwykle i od razu moje uszy stwierdziły, że faktycznie wysokie tony w esk to trochę katorga dla uszu. Czy te droższe Hertz są lepsze w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...