Skocz do zawartości

Skrzynia CL dla RFD HX2 2210


kobart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mógłby ktoś sprawdzić czy się nie walnąłem w liczeniu budy dla tego głośnika?

 

W manualu są podane wymiary skrzyni CL i po wyliczeniu objętości wychodzi troszkę ponad 34 L bez głośnika a po odjęciu objętości głośnika trochę ponad 21 L.

 

Przerobiłem troszkę wymiary budy i dodałem tylną ścianę skośną, żeby ładnie to wpasować do oparcia fotela, skrzynia bez głośnika wyszła mi około 35L, więc po odjęciu głośnika będzie około 22L.

 

Możecie to przeliczyć, czy się nigdzie nie walnąłem?

 

post-7899-0-43994600-1478426647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu pisze Recommended sealed =21,24 L

 

Z liczenia objętości z podanych niżej na obrazku wymiarów:

 

0,35m x 0,38m x 0,25m =0,033 m3 czyli około 33L

 

Od tych 33L odjąłem Recommended sealed 21,24 L i stąd mi się wzięła objętość głośnika.

post-7899-0-01674400-1478427609_thumb.jpg

 

No chyba że źle liczę objętość, ale z maty raczej zawsze byłem dobry. Jeśli się pomyliłem, może ktoś obeznany w temacie poprawić moje wymiary? W tym skosie z tyłu musi pozostać różnica długości górnej ścianki do podstawy 11 cm, bo wtedy idealnie sub się wpasuje w oparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomyliłem się o 1 litr, jeśli chodzi o recommended sealed, bo z manuala wychodzi 23,99 l. Twoje pudło, które zaprojektowałeś, ma dokładnie 26,71 l. Zapominasz chyba, że liczysz po zewnątrz, a przecież objętość płyt odchodzi.

 

Ogólnie głośnik wymaga 21,24 l netto, do tego jego objętość dolicz i producent podał wymiary prostopadłościanu, gdzie wychodzi 23,99 l.

Zrób 35 cm głębokość dół, 24 cm góra i zachowasz litraż z manuala. Zakładając płytę 18 mm oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bogus za przeliczenie, powiedz mi jeszcze tylko bo zapomnialem dopisac ze przod to beda 2 plyty mdf wiec dojdzie dodatkowo odsuniecie glosnika od tylnej scianki o 2 cm wiec mam zmniejszyc glebokosc dol z 35 na 33cm i tak samo z glebokoscia gory i bedzie ok?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ogólnie głośnik wymaga 21,24 l netto

 

W ramach wyjaśnienia, objętość netto to już objętość po odliczeniu objętości głośnika, czy objętość pustego pudła bez głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objętość po odliczeniu objętości głośnika, czy objętość pustego pudła bez głośnika?

 

 

Przykład:

 

- pusta skrzynia ma 60 L

- otwór montażowy dodaje 1,2 L

- głośnik wypiera 3 L

- port wypiera 12 L

 

Netto:

60 + 1,2 - 3 - 12 = 46,2 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...