Skocz do zawartości

wygłuszenie drzwi czyli konkrety


fifek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie więc Przywitałem się i krótko opisałerm co robie w wolnych chwilach.

A że jestem człowiekiem który lubi wyzwania to i coraz bardziej stawiam sobie nowe cele.

Niedługo czeka mnie wygłuszenie drzwi w Toyocie Avensis u kolegi. Bede to robił zapewne SOUDAL-em.

I teraz moje spostrzezenia/ niepewności.

wygłusze drzwi w środku i pozalepiam dzióry, mam pod głosnik zrobiony dydtans z mdf-u, jak go zabezpieczyć przed nasiąknięciem wody?

Kładąc maty muszę mocno je naciągać?

No i ostatnie pytanko: ile wziąć za wygłuszenie drzwi od kolegi?

Myśle że ze 150 zł za komplecik. Oczywiście kolega kupuje materiały.

Wygłuszenie pokaże na forum. Może jakiegos manuala zrobie.

Acha głośniczki jakie są aktualnie w drzwiach to SinusLive - SL 160.

Zobaczymy jak to bedzie grało na wygłuszonych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go zabezpieczyć przed nasiąknięciem wody?

 

Ja to zaimpregnowałem żywicą :P

 

ile wziąć za wygłuszenie drzwi od kolegi?

 

Zależy jaki kolega jak dobry wziąłbym na flache. A jak taki sobie kolega to w profesjonalnych zakładach biorą i po 500 zł od drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifek napisał/a:

ile wziąć za wygłuszenie drzwi od kolegi?

 

 

Zależy jaki kolega jak dobry wziąłbym na flache. A jak taki sobie kolega to w profesjonalnych zakładach biorą i po 500 zł od drzwi.

 

hehe no to jest taki kolega tylko kolega ze studiów.

500 to za duzo myślę ze jak wezmę 200 zeta od drzwi to będzie ok.

 

Acha jeszcze mam do Was pytanie: co myslicie o głośnikach które podałem czyli SinusLive SL160.

Z tego co zauważyłem mają one strasznie kłujące w uszy twetery.

Producent podaje 100W w RMS/140W muzycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie witam po raz kolejny, dawno mnie na forum nie było.

Ale do rzeczy. Wygłuszenia u kumpla nie zrobiłem poniewaz się rozmyślił (jego strata).

Pewnego pięknego tygodnia wpadł mi taki pomysł zeby sobie zamontowa w Kadecie głośniki w drzwiach.

Mam na stanie głośniki STX 17 cm oraz twetery Pyle plus (czy jakoś tak). To wszystko pod wzmakiem jest podczepione Renegade REN-100 (chyba taki model 2 kanały). Zakupiłem nowy wzmak Audio Art Dragster 604. No i wygłuszyłem drzwi.

Wszystko pięknie podczepiłem ale efekt jest mizerny. Głosniki nie grają (w tylnej półce bas był lepszy), sam nie wiem co zrobiłem nie tak.

Wygłuszałem drzwi matom dekarską Soudal Soudband , drzwi ważą około 4 kg wiecej, dałem dystanse, przewody 4 mm2 i kiszka. Co zrobiłem nie tak i jak to naprawi, niedługo zamieszcze fotki jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem, a jeszcze takie moze lakoniczne pytanie, jak rozpozna który biegun w głośniku jest + a który to minus. Bo w tych moich STX-ach podczepiłem tak na "odwl się" bo konektory są szerokie oby dwa.

Może to od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...