Skocz do zawartości

___LukaS___ i jego Ford Mondeo Mk3 kombi


___LukaS___
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

A co z nimi było konkretnie nie tak? 

 

Załączam foty - ciekawa konstrukcja - bez lutowania - igiełka w środku styka się z przewodem plusowym, a minus zwierany jest przez śrubę, która przecina izolację. Tu krył się problem - małe chińskie rączki źle dokręciły śruby i nie było kontaktu na masie. A na jednym przewodzie nawet zwarcie się robiło, plus stykał się z masą. Jak na przewód za 70 PLN - smuteczek. 

 

post-13121-0-19807900-1500925480_thumb.jpg post-13121-0-05211200-1500925481_thumb.jpg post-13121-0-99511900-1500925481_thumb.jpg

 

 

Zakupiłem w505r, nie mam już problemu z odpaleniem proca.

 

post-13121-0-13260500-1500925540_thumb.jpg post-13121-0-01306100-1500925541_thumb.jpg

 

Czekam na KWE 610a, okazało się, że jest OGROMNY problem ze znalezieniem optyka i kolejne sklepy tylko odmawiały / odsyłały kasę. Czekam na odpowiedź ostatniego sklepu, ma być w tym tygodniu. Na szczęście są na forum osoby, które potrafią dorobić wyjście optyczne, zatem wyjście z sytuacji jest.

 

Zostało mi:

- Zamówić u forumowego kolegi porządne RCA do wzmacniaczy

- Z innym forumowym kolegą zrobić słupki, gdzie tweetery będą skierowane na twarz

- zamówiłem i właśnie przyszedł KCE 400BT - zintegrować z systemem

- zapytać się kolejnego forumowicza, czy pomoże mi dostroić system

 

i finito - projekt będzie zakończony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki kolego może zaprzeczysz że niemieckie kable renomowanej firmy klotz są do kitu i pewnie lepsze od tych chińskich co kolega na zdjęciu pokazał? S0ry porządne kable rca są drogie więc duzo kosztują. Chińskie badziewie gorsze więc za 70zl kupisz 5 metrów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki kolego może zaprzeczysz że niemieckie kable renomowanej firmy klotz są do kitu i pewnie lepsze od tych chińskich co kolega na zdjęciu pokazał? S0ry porządne kable rca są drogie więc duzo kosztują. Chińskie badziewie gorsze więc za 70zl kupisz 5 metrów... 

 

Drogie są jeśli komuś szkoda czasu i chce mieć wszystko na gotowo

 

Za 70zł to mogłeś  zrobić sobie sam lepsze kable na wtykach reana i kablu klotz/cordial , od biedy w tej cenie jeszcze udało by ci się kupić lutownice jakąś w  markecie na przyszłość .

 

Cena jedynie idzie trochę w górę jak się chce mieć kabel z potrójnym ekranem lub jeszcze lepsze wtyki , ale też bez porównania do kupnych kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez zbędnej spinki. 

 

Mój post miał tylko udowodnić co wyżej piszecie - lepiej zlecić wykonanie przewodów niż brać w aukcjach wydawałoby się - markowe przewody.

Nie płaczę że je kupiłem, ot cena doświadczenia.

 

Wymierzę długości i zlecę wykonanie przewodów pod wymiar - tak jak powinienem to zrobić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebna pomoc, bo łapy opadają...

Dziś w końcu dotarł do mnie z USA bliźniak KWE 610A - Panasonic CA-LRD60EX

 

post-13121-0-76978500-1505418649_thumb.jpg

 

Po podłączeniu cisza, w dalszym ciągu nie mogę odpalić płyt CD z W505, ale po kolei...

 

Od samego początku, po RCA mogłem wybrać jako źródło dźwięku tylko radio i USB (czytaj - ustawiając te opcje słyszałem dźwięk), po przełączeniu na CD - cisza.

Obojętnie co ustawiam przełącznikami na dole radia (2 białe "norm" i "HQ") - w każdej konfiguracji sygnał z CD nie jest odtwarzany

 

Myślałem, że winny temu stanu był brak optyka, ale dziś po podłączeniu cały czas cisza

 

Teoretycznie sygnał przez optyk dochodzi do proca, bo jak wypnę i skieruję na rękę - widać czerwone światło. Podpinam oczywiście do proca do wejścia HU, podpiąłem testowo pod wejście zmieniarki - też cisza..

w oprogramowaniu Alpine, w sekcji input setup pola Digital AUX Input są nieaktywne

 

Ktoś miał podobny problem? Może mnie nakierować co robię nie tak?


PS. Czytałem podobny temat tu na forum. Sygnał remote jest na 100% podawany, oba wzmacniacze są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Od samego początku, po RCA mogłem wybrać jako źródło dźwięku tylko radio i USB (czytaj - ustawiając te opcje słyszałem dźwięk), po przełączeniu na CD - cisza.

Obojętnie co ustawiam przełącznikami na dole radia (2 białe "norm" i "HQ") - w każdej konfiguracji sygnał z CD nie jest odtwarzany



Myślałem, że winny temu stanu był brak optyka, ale dziś po podłączeniu cały czas cisza



Teoretycznie sygnał przez optyk dochodzi do proca, bo jak wypnę i skieruję na rękę - widać czerwone światło. Podpinam oczywiście do proca do wejścia HU, podpiąłem testowo pod wejście zmieniarki - też cisza..

w oprogramowaniu Alpine, w sekcji input setup pola Digital AUX Input są nieaktywne



Ktoś miał podobny problem? Może mnie nakierować co robię nie tak?

PS. Czytałem podobny temat tu na forum. Sygnał remote jest na 100% podawany, oba wzmacniacze są włączone.

 

Wszystko jest OK , tak to ma działać , a złącze cyfrowe służy do przesyłu formatów cyfrowych a nie analogowych .

Jedynym źródłem które dostarcza taki strumień jest napęd płyt .

Aby przesyłać wszystkie źródła w formie analogowej w opcjach wyłącz aktywność Digital Out  na off .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej stacji ale zresetuj wszystko, uruchom i włącz optyka jeśli jest takowa opcja w stacji. W stacji ai-net przełączony na proc?

przywrócenie w505 do ustawień domyślnych nic nie dało.

 

 

505 ma taki przełącznik na dole od spodu przełączyłeś go ? 

Tak, oba są ustawione na "EQ/DIV"

 

 

Wszystko jest OK , tak to ma działać , a złącze cyfrowe służy do przesyłu formatów cyfrowych a nie analogowych .

Jedynym źródłem które dostarcza taki strumień jest napęd płyt .

Aby przesyłać wszystkie źródła w formie analogowej w opcjach wyłącz aktywność Digital Out  na off .

Dziękuję Panie Józefie, wreszcie usłyszałem dźwięk z CD.

 

Rozumiem też z Pana wypowiedzi, że optyk będzie używany jedynie ze źródłem jakim jest CD, więc i tak muszę mieć podłączone RCA, by inne źródła dźwięku mogły być odtwarzane? Myślałem, że jest możliwe, że jednostka z procesorem będzie połączona jedynie AI i optykiem i każde źródło będzie przez ów optyk przekazywane.

 

Jeszcze walczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem też z Pana wypowiedzi, że optyk będzie używany jedynie ze źródłem jakim jest CD, więc i tak muszę mieć podłączone RCA, by inne źródła dźwięku mogły być odtwarzane? Myślałem, że jest możliwe, że jednostka z procesorem będzie połączona jedynie AI i optykiem i każde źródło będzie przez ów optyk przekazywane.

 

Jeszcze walczę :)

Jakie rca?

Przeciec sygnał analogowy idzie po ainet do procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ai-net jest potrzebny i optyk. Po co Ci optyk taki drogi skoro Digital Out  na off dałeś :wink2:

Bo nie umiem zrobić tak, żeby przez optyk słyszeć cokolwiek :P Walczyłem dziś i niestety poległem, CD mogę słuchać jedynie przy wyłączonym.

 

Tak mi przed chwilą przyszło do głowy - może być tak, że podłączone RCA blokuje w jakiś sposób optyka? Jutro odłączę RCA i sprawdzę.

Jakie rca?

Przeciec sygnał analogowy idzie po ainet do procesora.

O proszę. To mi dopiero teraz namieszałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...