Skocz do zawartości

Januszowa Meganka Coupe


PanJanusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 
Po prawie roku spędzonym na forum, czytaniu, zmianach, ulepszaniu itd. postanowiłem przedstawić swoje autko, a przede wszystkim to co jest w nim zamontowane i moje zmagania z tym tematem.
 
Pacjent: Renault Megane Coupe 97' z potężnym silnikiem 1.6 o mocy aż 90km! wersja z klimą, czyli altek 110A.
 
http://fotowrzut.pl/tmp/upload/T21PRGXZ7E/1.jpg
 
No to po kolei :D Zaczęło się od zakupu autka 1.5 roku temu (wcześniej miałem maluszka, tam się w audio zupełnie nie bawiłem) i jako, że od dawna bardzo lubię słuchać muzyki, głośniki coaxy 13.5cm sonego oraz jakieś nie działające głośniki w półce zasilane przez radio Pionner DEH-1600UB zupełnie mnie nie satysfakcjonowało. Zacząłem więc szukać, czytać, pytać, posłuchałem kilku aut ze strefy (akurat jakoś mi się udało trafić na spota przypadkiem) kupiłem zestaw odseparowany na przód - Alphard Hannibal CS-H2W, z zamiarem dorzucenia wzmacniacza. Po kilku dniach słuchania postanowiłem kupić wzmacniacz. No i kupiłem ESX v400.4, kabelki no i pojawił się problem. Radio ma tylko wyjście RCA na suba. Kupiłem więc Kenwooda KMM-121Y (nówka z Media marktu, tak, teraz wiem, że to był błąd, ale wtedy o tym nie wiedziałem jeszcze  ), który jeszcze bez podpinania wzmacniacza zaskoczył mnie lepszą jakością od pioneera. Doczytałem też, że wygłuszenie drzwi, bardzo ważna sprawa - więc zakupiłem STP Silver - no i kurde, racje mieli na tym forum. Faktycznie lepiej  :P   Po podpięciu wzmacniacza byłem szczęśliwym człowiekiem, ale zaczęło mi czegoś brakować. Był to subwoofer. Dość okazyjnie kupiłem 2x 8cali od MTX - bardzo przyjemne głośniki, zarówno w BR jak i CL. No i mój pierwszy system był można powiedzieć gotowy. No ale jak to mam w zwyczaju, zajechałem w Rzeszowie na parking na którym odbywa się większość spotów w tym mieście no i znowu trafiłem na spota strefy. Tym razem wiedziałem nieco więcej, więcej się dowiedziałem i stwierdziłem, że może być nieco lepiej... No i się zaczęła choroba zwana car audio  :] 
 
Od tego czasu cały czas przewijały się przez moje auto coraz to dziwniejsze klocki, trochę jakościowego grania, trochę SPL, generalnie nie wiedziałem czego do końca chcę. 
 
Od jakiegoś czasu już wiem, czego chcę - jakości dźwięku. 
 
Pierwszym, powiedzmy bardziej jakościowym zestawem był MTX T8652 - już miał zostać na dłużej, ale trafiły się ciekawe woofery w bardzo dobrej kasie, no więc zakupiłem SEAS Lotus Reference RW165 . Wraz z tym zaczęła sie masowa wymiana sprzętu w aucie. Ze starego setupu został tylko jeden wzmacniacz, kabelki głośnikowe i zasilające od akumulatora  :D   Do WF trzeba było dokupić tweetery, po dość krótkich poszukiwaniach udało się dopaść szpilki Scan Speak r2004. Jako, że miałem już wcześniej aktywkę (CDA-117Ri+H100) podłączyłem wszystko. No i jeszcze nie wystrojone, a już ciarki przeszły  :zakochany:   Wiedziałem, że bedzie grało bardzo dobrze, ale wyszło jeszcze dużo lepiej niż chciałem.  No więc zaczęło się szukanie piecyków. Zmieniłem DLS CA 23 na AS F2 280 i WF się ożywiły, więc DLS poszedł pod młotek. Do tego udało sie kupić bardzo przyjemny piecyk na TW od - H/K CA240. Jak już taki zestaw dobry, to i źródło do wymiany. Po długich namysłach - wybór padł na stację multimedialną IVA-D106r z procem H701. Po drodze przyjechał do mnie prawie, że wymarzony subwoofer Audio System HX10SQ, który idealnie wypełnił mi dolną część pasma. WF mają genialną średnicę, są kopliwe, ale basu zdecydowanie mało. Do tego wielkie drzwi, a raczej skrzydła, w moim samochodzie. Więc subwoofer dał bardzo dużo. Gra w skrzynce CL, 22 litry. Szybki, ładnie się zgrywa z WF. Gra dokładnie tak jak od subwoofera oczekuje ;)
 
 
Tak więc obecny setup:

  • Tweeter: Scan Speak r2004/602000
  • Wzmacniacz na TW: Harman/Kardon CA240
  • Woofer: SEAS Lotus Reference RW165
  • Wzmacniacz na WF: Audio System Twister F2 280
  • Głośniki w półce: Blaupunkt 13cm  :hyhy:  podpięte pod radio
  • Subwoofer: Audio System HX10SQ
  • Wzmacniacz na subwoofer: Chwilowo nie ma, szukam czegoś.
  • Źródło: Alpine IVA-D106r + zmieniarka
  • Procesor: Alpine PXA-H701
  • Aku: AGM 74Ah
     
     

Zdjęcia obecnej instalacji:
 
 http://s1.fotowrzut.pl/RMQ3QO7C8Q/4.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/RMQ3QO7C8Q/3.jpg
 
Tweetery ukierunkowane są dokładnie na moje uszy. Pojawiały się już pytania dlaczego nie na słupkach - scena i tak jest już dla mnie wystarczająco wysoko, a tak jest dużo szersza. Testowałem różne lokalizacje i ukierunkowania i tutaj najbardziej mi odpowiada.

 

http://s1.fotowrzut.pl/RMQ3QO7C8Q/5.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/RMQ3QO7C8Q/2.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/0OZ25XXDAB/1.jpg

Subwoofer akutalnie na siedzeniu za kierowcą - z bagażnika dość ciężko mu się przebić mimo, że blachy nie ma, nikt za mną nie jeździ, więc narazie nie przeszkadza. Ciągle myślę co z tym fantem zrobić, ale jakoś mi się nie spieszy.

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/0OZ25XXDAB/2.jpg

 
No to jak już wspomniałem o tych zacnych głośnikach w półce dodam, że są wyłączone i pełnią rolę wypełniacza otworów w półce, bo pasują kolorem do auta, a została by dziura na wylot do bagażnika  :/ 
 
Plany na najbliższy czas:

  • Zrobić coś z dystansem na WF, żeby wyciągnąć przed plastikowe kieszenie i przymocować do tego maskownice - czeka mnie trochę kombinowania i zabawy z żywicą - kieszeni nie ma na zdjęciach ;)
  • Wykończyć trójkąty lusterek z TW - mistrzem szpachli nie jestem i wyszło jak wyszło :]  Nie ma źle, ale wiem, że może być lepiej
  • Skończyć zabudowę bagażnika - jest tymczasowa, a jako, że co chwilę coś się zmieniało nie miałem specjalnie powodu, żeby wykańczać bagażnik, jeżdżę głównie sam, czasami kogoś podwiozę, bagażnika nie używam, dlatego nie spieszę się z tym - byle nic po nim nie latało, ale ułożenia, porządku w kablach itp za bardzo nie ma - zdjęcia wrzucę jak nieco ogarnę, ale najpierw muszę:
  • Znaleźć wzmacniacz na subwoofer.
  • Strojenie, strojenie i jeszcze raz strojenie 

Zdjęc z prac - bardzo ubogo, ponieważ dużo robiłem bez zamiaru publikowania tego na forum. A już na pewno nie przy wygłuszaniu drzwi, czy przeciąganiu przewodów (na szczęście pomyślałem i przeciągnąłem z zapasem 35mm2 OFC oraz przewody głośnikowe do bagażnika, bo tam miałem zwrotnice, więc przy przejściu na bi-amp nie było problemu) na początku zabawy. Od teraz jak cokolwiek będę robił - będę starał się uwieczniać postęp prac  :wink: 
 
Szczególnie dziękuję kolegom wicher18gl, oraz rozek260, za poświęcony czas, wsparcie wiedzą, pomoc w strojeniu, wyborze klocków itp.
 
 
Chętnie posłucham uwag, sugestii, porad itp na temat mojego systemu ;) Mimo, że dopiero poskładany zestaw i jest bardzo dobrze to wiem, że może być lepiej. Na pewno plan jest, żeby w przyszłości na górze wylądował TW SS r2904, może skuszę się na 3 drogi? Narazie nie wiem. Zobaczymy w przyszłości.
 
 
 
P.S. Szacun jak ktoś przeczytał całość  :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No z wooferkiem trzeba cos porobic bo szkoda go uszkodzic,calkiem fajnie te trójkąty wyszły :).Renia szeroka i to mi sie podoba, walcz walcz i spota trzeba walnąć .

Już się zaczęła robić maskownica :D Niestety trójkąty na zdjęciach wyglądają lepiej i w rzeczywistości trzeba im jeszcze troszkę serca :D

 

No, spota koniecznie trzeba zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ciekawe w każdym temacie taki bystry byłeś, a teraz taki zonk i wf w półce?

Widzę, że kolega nie przeczytał całości :)

 

No to jak już wspomniałem o tych zacnych głośnikach w półce dodam, że są wyłączone i pełnią rolę wypełniacza otworów w półce, bo pasują kolorem do auta, a została by dziura na wylot do bagażnika  :/ 

 

Przeciez napisał ze nie używa na codzień, po co sie doszukiwac dziury w całym. Za to chętnie obejrzałbym foty drzwi.

W niedalekiej przyszłości zrobię fotki, nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Bardzo dobrze że kolejne instalacje się pojawiają.Najtrudniejszy pierwszy raz - jak było w piosence.

Poprosimy o więcej zdjęć aby niedowiarkom i malkontentom uwiarygodnić swój wkład.

 

Jedna warstwa maty na płaszczyznę  (?) - i pewnie że zda świetnie  egzamin i zrobi swoje .O ile tylko jest to dokładnie doklejona i wywałkowana.

 

Słuchałem tego typu   Meganki w moim rejonie ,przy nie wyczynowym wykonaniu drzwi już   robiły robotę.Zaliczając się do grona  tych gdzie nie potrzeba czarów aby powiedzmy  zagrały.

Druga sprawa to brak tych zdjęć uwierzytelniających :-) 

 

Z całą pewnością ubranie miejsc montażowych tweterów w rajtuzę  lub materiał na  maskownice kolumn podniesie ich estetykę ,są zbyt błyszczące po prostu.

 

Kolejny temat to te w półce głośniki. Pisałeś że sub nie mógł się przebić do przedziału kabinowego.Ja osobiście bym je wymontował a otwory zamaskował ale tak aby    wykorzystać   przejście ciśnienia akustycznego  z suba   właśnie .

Musisz to przetestować .

 

Powodzenia i do przodu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Kolejny temat to te w półce głośniki. Pisałeś że sub nie mógł się przebić do przedziału kabinowego.Ja osobiście bym je wymontował a otwory zamaskował ale tak aby    wykorzystać   przejście ciśnienia akustycznego  z suba   właśnie .

Musisz to przetestować .

 

Powodzenia i do przodu .

 

Takie też wytyczne dostał i sie podśmiechował dziad :P

A widzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najpierw mailem jedna do tego planowniki i kształtowniki z alu w drzwiach i to zdecydowanie mniejszych niż te w megance coupe . Było fajnie ale przy pewnych czestotliwochach nie podobało mi się bo był przydzwiek. Założyłem droga warstwę Stp glolda na to i banan jest zdecydowanie większy kick bardziej sprężysty mocniejszy ale nie dominujący. I przydzwieki ustaly z drzwi . Jednak tapicerka to inna sprawa . Nawet chciałem jeździłem z jednymi drzwiami wytlumionymi podwójne a z drogimi pojedynczo i jest różnica nie tylko wg mojej oceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna instalka, widać ze idziesz w dobrym kierunku i oby tak dalej :)

Co do "skończenia zabudowy" masz już coś w planach? Chowasz pod podłogę ?

Co do tych głośników w półce to pochwalam uwagi kolegów, ja w sedanie po wywaleniu "serii" z półki sporo zyskałem wiec polecam ten zabieg :) Załatw sobie tylko jakieś maskownice czy jakoś to fajnie wykończ i będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...