Skocz do zawartości

Audi A6 C5 Avant :)


MajbaSzajba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jakiś czas temu(w lutym) po kasacji mojej poprzedniej Audi A6 C4, nabyłem C5 2.8 Avant.

A że głosniki i radio  po "dzwonie" się nie rozpadły ;) postanowiłem je wcisnąć do nowego Auta:)

 

Co narazie gra :

Jednostka Clarion DXZ958

Przód Blaupunkt Velocity Vpc172

Wzmak Helix DB4

Tył GMS 1765N i ori tweeterki

Sub Blaupunkt Velocity Vcs 12 w skrzyni BP po Alpine 1244 ;)post-17899-0-35619000-1475752176_thumb.jpgpost-17899-0-31553700-1475752217_thumb.jpg

Wzmak RF Punch 160x4

Zasilanie 35mm2 hollywood +i-

Głośnikowe i sygnałowe też jakieś Holly ;)

 

 

Zaraz po zakupie okazało sie że slizgi mechanizmu otweirania szyb sie rozsypały.Musiałem wyjac szybe żeby je wymienic więc za przy okazji wygłuszyłem zewnetrzne poszycie drzwi dwoma warstwami taśmy dekarskie,jak sie później okazało nie był to najlepszy pomysł ;)

post-17899-0-81555100-1475750244_thumb.jpg

post-17899-0-33661600-1475750312_thumb.jpg

post-17899-0-34010300-1475750394_thumb.jpg

Miałem w domu troche płyt hdf i wymyśliłem sobie ze zrobie  z niej konstrukcje pod głośniki:

post-17899-0-42781200-1475750715_thumb.jpg

post-17899-0-34099400-1475750796_thumb.jpg

Nie znalazłem na szybko blachy aluminiowej a gość w sklepie gdzie kupowałem Dynamat Extreme doradził że lepiej okleić tapicerke więc tak zrobiłem ;)

post-17899-0-50173100-1475751084_thumb.jpg

Kable zailajace przepusciłem lewa stroną a sygnałowe i głosnikowe prawą :

post-17899-0-23204900-1475751172_thumb.jpgpost-17899-0-80494200-1475751212_thumb.jpgpost-17899-0-40303900-1475751237_thumb.jpgpost-17899-0-47495900-1475751279_thumb.jpg

Nadszedł czas na montaż w trójkąty ogromnych tweeterków ;) Nie chciało mi się z nimi bawić ( jak widze szpachle to chory jestem ;) )

więc zleciłem to pewnemu "specjaliście" od CA,koszt 300zl;)Zbliżał sie wyjazd na narty do Austrii ,a1000km bez muzyki  nie usmiechał mi się :) Miał czas ok 2tyg. 4 dni przed wyjazdem telefon z wiadomością , ujął to tak "nie ma przestrzeni roboczej i się nie da!!" ;) Zdenerwowałem się i podczas odbioru trókątów i zaliczki założyłem się z typem o litra że się da !!!

post-17899-0-69147200-1475751778_thumb.jpgpost-17899-0-56657700-1475751845_thumb.jpgpost-17899-0-91328100-1475751899_thumb.jpgpost-17899-0-10265700-1475752560_thumb.jpg

 

Później wrzuce jeszcze pare zdjęć :)

Bądzcie łaskawi ;)

THX

 

 

post-17899-0-93503100-1475751320_thumb.jpg

post-17899-0-01189400-1475751956_thumb.jpg

post-17899-0-61609200-1475752002_thumb.jpg

post-17899-0-77624000-1475752196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie impregnowales dystansu pod wf?

Głośniki z tylu? Serio?

Ważne ze zajawka jest ;) ale troche poprawić trzeba.

Wielki plus za clarka moj pierwszy "dobry" grajek :) darze go sentymentem :)

Nie impregnowaem bo nie mialem czasu ;) Ta plyta hdf ma 7mm z sama impregnacja zeszloby caly dzien . Nie byem pewien czy to bedzie dzialac.Poprawiac nie tylko kontrukcje bede pod glosniki ale rwniez wyglusznie musze z zewnetrznego poszycia zerwac i inne przykleic bo sie poodklejalo szybe brudzi itp..Ale na to czas przyjnie w grudniujak bede mia wiecej czasu. 

W serii bylo 8glosnikow znalazem te gmsy u znajomego za free mi dal. Ale o dziwo glosniki w tylnych dzwiach bardzo dobrze slychac  z miejsca kierowcy. Nawet mysle na zakupem lepszych tweeterkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za chęć samodzielnego budowania. Powoli, powoli a w końcu zagra. 

 

 

 


Nie impregnowaem bo nie mialem czasu ;)

 

No to stracisz dwa razy tyle czasu na robienie nowych i impregnację. U mnie mimo pomalowania impregnatem spuchły w jedną zimę. Jakbyś to wysmarował żywicą poliestrową i podgrzał, to miałbyś zabezpieczone nie tylko na amen, ale w 20 minut. Tyle schnie żywica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak jednak na poważnie ? 

;) Jak najbardziej :) Uwierzcie mi jest przepasc pomiedzy grajacym tylko przodem ,a P+T :)

Te twetery tak patrzą w podłogę czy tylko złudzenie optyczne ? :P

Fakt pracy sporo poświęciłeś nad dystansami warto było by zabezpieczyć jak koledzy radzą abyś po zimie albo i przed nie robił drugich :)

Kibicuje

 

Gratulacje za chęć samodzielnego budowania. Powoli, powoli a w końcu zagra. 

 

 

 

 

No to stracisz dwa razy tyle czasu na robienie nowych i impregnację. U mnie mimo pomalowania impregnatem spuchły w jedną zimę. Jakbyś to wysmarował żywicą poliestrową i podgrzał, to miałbyś zabezpieczone nie tylko na amen, ale w 20 minut. Tyle schnie żywica. 

Nie strace ;) Bo szablon na dystans juz mam a zaimpregnowany ;) dystans bedzie grubszy i zamiast 20szt plyty beda np.4 ;) A zupenie inna sprawa ze juz wiem jak to zrobic :D

Co do tweeterkw moze troche patrza w dol ale na zdjeciu wyszlo gorzej niz w rzczywistosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Jak najbardziej :) Uwierzcie mi jest przepasc pomiedzy grajacym tylko przodem ,a P+T :)

 

 

Nie strace ;) Bo szablon na dystans juz mam a zaimpregnowany ;) dystans bedzie grubszy i zamiast 20szt plyty beda np.4 ;) A zupenie inna sprawa ze juz wiem jak to zrobic :D

Co do tweeterkw moze troche patrza w dol ale na zdjeciu wyszlo gorzej niz w rzczywistosci ;)

Przepaść? Chyba nie bardzo rozumiesz dlaczego tak się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ktos robi kino samochodowe to tak samo potrzene . Jednak do słuchania muzyki są nie przydatne i przeszkadzaja .

A po remize to tuba obowiązkowo

Był tu taki jeden i sie nawrócił i były tego fajne efekty :)

 

Boguś niby słuchał tego auta czy cos pomyliłem :)? Niech sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie ale dzwiek wydaje sie mi bardziej przestrzenny, probowalem  wl/wyl/wl/wyl. Ijest lepiej moim zdaniem.A  spotow w mojej okolicy niestety nie znalazlem :( Co moglbym zmienic w montazu przodu ?Sub gra super na moje skromne doswiadczenie tzn Hifonics maxximus mxz12 Alpine sbg 1244bp.I jakies Carpowery 2szt w closed. A jestem dosyc wysoki 190cm mam dosyc daleko odsuniety fotel i polozony. Nie ze wzgledu na lanserke tylko na dbalosc o kregoslup. Tylne twetery ma na wysokosci barkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z tyłu przydają się tylko jak ktoś ma dzieci i puszcza im bajki, albo inne smerfne hity. 

No i pod remizo ale to muszą być jajka w półce ;) 

A z przodu jak będziesz miał porządnie zrobiony to co dzieci nie usłyszą ? smerfnych hitów ?? :rotfl:

Nie znam sie ale dzwiek wydaje sie mi bardziej przestrzenny, probowalem  wl/wyl/wl/wyl. Ijest lepiej moim zdaniem.

 

ooo Kurde to jakaś nowa Era nam się szykuje koncertów na żywo będą koncerty w DTS 5.1 ^^ 

 

Jak piszą powyżej ludzie posłuchał byś zrobionego dobrze systemu 2way,3way+sub od razu zmienił byś zdanie ( Stawiam Litra jeam beam ) że będziesz miał rację ... 

Aaa i nie gniewaj się i nie że się czepiam ale Te drzwi są zrobione na ( Odwal się ) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spejson skoro zwrociłeś uwagę na źle zrobione drzwi to wskaż koledze krok po kroku jak ma to zrobić według sztuki. Tylko nie leć za płot. Sam pomyśl.

To że sam miałeś fachowca pod ręką i robiłeś wskazane palcem nie oznacza że każdy go ma. Na początku było to śmieszne co pisałeś ale teraz jest już lekko mowiać żenujące. Odpuść.

 

Szajba ma zapał do pracy a to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się chęć i inicjatywa... Nauka przyjdzie z czasem ;) tej pianki z drzwi bym się pozbył. Brawa za chęci z tw.

 

 

 


Czekam nie miłosiernie na pokaz twojej instalacji Od A do Z co ty masz co ty zrobiłeś jak to gra a nie tylko siedzieć i wytykać innym Jaki to JA jestem Wielki ... no i z chęcią bym posłuchał twojego setupu którego jeszcze na oczy nie widziałem w ogóle

 

Nie wszyscy robią system pod publikę i oczekują głaskania po pleckach ;) mojego grania też nigdy nie widziałeś i nie zobaczysz co nie znaczy, że jest złe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się tematem o dobraniu wzmacniacza 5ch udzielałes sie tam i myślałem że słuchałeś

Znasz może ten system ? Ja znam bdb, jeśli Ty będziesz miał okazję to posłuchać, daj znać o wrażeniach, chętnie bym zobaczył minę po odsłuchu :wink2: VPC 172 to nie jest byle co, tyle mogę powiedzieć w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus słyszał ten zastaw Velocity a nie Audi ;) Koledzy No stress ;) Nie spodziewałem się ze mój post wzbudzi kiedykolwiek takie emocje ;) Dzięki za rady następny projekt będzie lepszy :) A bedzie juz niebawem Audi 80 B4 Quattro 1.8t ok 230KM na poczatek :D Na odwal się ??? Hmmmm. .. Zrobiłem jak umiałem :D Co mogłem zrobić lepiej? Ale nie żeby lepiej wyglądało ale grało ;) THX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zrobiłem jak umiałem

 

Słowo klucz... Nauka to nie 5 minut a wiele setek godzin spędzonych przy pracy z gratami. Z czasem błędów będzie mniej a efekty lepsze ;)

 

Dekara pewnie się odkleja bo albo jej nie grzałeś podczas klejenia albo robiłeś to za słabo... Dobrze położona powinna się trzymać przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...