Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jakiś czas temu kupiłem hertz ht25. Z pierwszej serii.
Grają na wzmaku JBL gto1004e, na zwrotnicy od ESK woffery z serii EV.
Radio to JVC KD-R951bt. No i nie mogę sobie poradzić z wysokimi tonami. Sa strasznie krzykliwe. Nie slucham mp3. Tylko płyt,ew. Plików .wav zrobionych z flac. To radio ma korektor parametryczny, ale chyba sobie z nim nie radzę. Co jeszcze można zrobić żeby troszkę je uspokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, czy oby na pewno masz oryginalne HT 25 ? One jednak się nieco różnią od tych "tańszych" wypustów. Oryginalne miały bardzo ładnie wyglądający kabelek, zrobiony na zasadzie plecionki, a te tańsze miały taki drut, jak w tanich Diorach. Grą różnią się jedne od drugich. Co możesz zrobić ? Na tej zwrotce niewiele, bo nie jest to oryginalna zwrotka. Pewnie by można było dodać jakiś rezystor, żeby je ściszyć, ale nie wiem, czy o to Ci chodzi. Zmienić charakteru Hertza bez zwrotki pod zestaw, zrobionej przez kogoś z wiedzą, ew. aktywka nie zmienisz. Wymiana wzmacniacza, radia - zmiany kosmetyczne, długo jeździłem z HT 25 z pierwszej serii... Hertza albo ktoś polubi, albo najprościej (raczej najtaniej) zmienić na inny tweeter, choć w Twoim przypadku to cały zestaw by trzeba wymienić. Radio z aktywką - tutaj w przypadku całego HSK najlepszy efekt uzyskałem rozsuwając podział, a raczej niżej zszedłem z WF, bo średnica tam się darła dość nieznośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to ze podmiana wzmaka raczej nie wchodzi w grę. Generalnie własnie chciałbym je wyciszyć odrobinę bo są bardzo głośne. A podoba mi się ich szczegółowość.

Miałem przez chwilę HT20 z pierwszej serii i chyba grały łagodnej w tej samej konfiguracji, tylko ze jeden szlag trafił i został mi jeden. :/

Co do oryginalnosci to nie wiem to pierwsza seria, kupiłem je od kogoś i inne przewody były przylutowane, pierwszą serię też podrabiali?

Myślałem też żeby może dorwac gdzieś dodatkową zwrotkę, na sam tweeter z możliwościa wyciszania. Co do tej średnicy to prawda, moze faktycznie spróbować poszukać zwrotki od zestawu HSK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można, nie są jakoś szczególnie drogie, a pojawiają się często.

A comyślisz o tych dodatkowych zwrotkach na sam tweeter? Co do zwrotnic HSK trzeba uważać bo sporo jest podróbek.

Wie ktos te od jakiego są zestawu:

https://www.olx.pl/oferta/zwrotnice-hertz-2w-cross-CID5-IDgAssH.html#a9ab8e617b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...