Skocz do zawartości

kolejny samochód - kolejne wyzwanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie miałem większych problemów z zestrojeniem tego. Czasówki są w cm a nie ms jak w starszych modelach, ale to nie przeszkadza, kręci się tak samo gałką :-) Co do brzmienia to jest podobnie jak w starszych modelach, góra otwarta i szczegółowa, przestrzenna, dół zwarty, dosyć twardy, na pewno nie rozlazły. Słuchałem tego na zwykłych tanich głośnikach, więc może szału nie ma, ale na pierwszy rzut ucha nie jest gorzej niż w 9833r (na tych samych głośnikach). Przy lepszych komponentach być może wyszły by większe różnice (a może nie) ale ogólne wrażenie jest bardzo dobre, biorąc pod uwagę również cenę nowego CDE-193BT (700 zł) i to co za to oferuje.

 

Myślę, że mogliby się również wypowiedzieć inni użytkownicy tego/tych modeli (192/193/195/196, UTE 92 itp, bo w środku to jest to samo), którzy mają te jednostki z lepszymi głośnikami/wzmacniaczami. Z tego co pisał Powalla, Truck i inni raczej opinie są dosyć zbieżne i pochlebne.

 

Na pewno nie jest to jednostka bez wad, kwestia kto czego szuka w danym urządzeniu jeśli chodzi o wyposażenie oraz o brzmienie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa na rzecz 193?

Jedyna jaką zauważyłem, to może trochę szybsze wyszukiwanie stacji na paśmie UKF. Sądzę, że sam odbiór i tak będzie zależał w znacząco większym stopniu od anteny/przewodu niż samego radia.

Ciekawostka pozytywna może być za to z DAB przy 93/196DAB - no ale tu trzeba niestety dorzucić także nową antenę na sygnał cyfrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzmienia to jest podobnie jak w starszych modelach, góra otwarta i szczegółowa, przestrzenna, dół zwarty, dosyć twardy, na pewno nie rozlazły.

Nie przesadzaj, do starszych modeli dużo im brakuje w brzmieniu. Poza bajerami niewiele mają do zaoferowania. To moje zdanie oparte na dwóch systemach zbudowanych na jednostce 193.

 Prosta CDA-9812 zjada je graniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Odgrzejemy kotleta. 

 

Małymi krokami kompletowałem sprzęt a i czasu mało to nie było kiedy się za to zabrać.

 

Generalnie sprzęt niskobudżetowy. Miało być poprostu nowe radio (do 800zł) a reszte to może bym złożył na jakiś wynalazkach znalezionych w czeluściach garażu. No ale kupiłem zestaw GMS 1968 i głośnik niskotonowy  MDS-08.

 

Radio. Stwierdziłem że zamiast nowego radia to znajdę używkę jakąś ciekawą w cenie 200-250 zł. Długo czatowałem przeglądałem oferty i kupiłem używane BT-73DAB Kenwooda.

 

Do tego jest mały wzmacniacz Alpine 4x50.

 

Mam już skrzynkę 15,5 L typ zamknięty na MDSa.

 

GMSy w drzwi. Nie wiem jak pójdzie wyklejanie drzwi od wewnątrz matami bo drzwi mają tylko stalową ramę a poszycie jest z plastiku ;-)

 

Jak podejść do tematu "pocięcia" pasma przenoszenia głośników. Kenwood ma możliwość filtracji na 30 40 50 60 70 80 90 100 120 150 180 220 250 Hz

 

Przód - wysokotonowe będą zasilane z końcówki mocy radia  -Front. Radio ma tu filtr górnoprzepustowy ale najwyższa wartość to 250Hz ale te głośniki i tak daleko im do takiej wartości.

Drzwi. REAR,. Do wzmacniacza. Filtr w radiu górnoprzepustowy. Dodatkowo na wzmacniaczu mogę włączyć filtr dolnoprzepustowy aby głośniki w drzwiach ni musiały nisko schodzić.

Skrzynka w bagażniku. Subwoofer filtr dolnoprzepustowy na radiu (lub nawet górnoprzepustowy na wzmacniaczu bo ten głośnik i tak baaardzo niskiego zejscia mieć nie będzie z racji wymiarów).

 

W instrukcji obsługi radia jest jeszcze filtr Tweeter ale nie pojmuję tego bo radio ma tylko trzy pary wyjść więc nie wiem jak to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tym Kenwoodem to sobie pasma w tym zestawie nie potniesz, co najwyżej wrzucisz hpf, żeby nie męczyć wooferów od dołu.

 

Zwrotnica w tych GMSach, jest bardzo prosta, tam jest tylko kondensator na tweeter i cewka na woofer. Więc najprościej będzie jak po prostu podepniesz tweetery do końcówki radia przez takie kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem podlaczyc to na oryginalnej zwrotce?

 

Ominie mnie wtedy zabawa z czasówkami. Wysokotonówki są daleko na podszybiu. Do lewej wysokotonówki z fotela pasażera mam 160cm  ;-)  

 

Edycja. Teraz do mnie dotarło. No przecie zwrotnica GMS tylko na wysokotonowe. Czasówki zostaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma takie radio? Kenwood BT73DAB lub BT53U bo to podobny model.

 

Nie umiem zrozumieć instrukcji. W filtrach można ustawiać   FRONT  REAR SUBWOFFER TWEETER.  Cztery rodzaje.  A radio ma tylko trzy pary wyjść.. CO robi ten filtr połówkowy Tweetera? Zgubiłem się bo to nie jest Front bo tam jest zwykły filtr górnoprzepustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...