Skocz do zawartości

Scean speak D3004/602010 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, składam system i nie wiem jaki dobrać tweeter.  Kupione już mam WF SEAS Lotus Reference , radio Alpine 9835r, wzmacniacz Helix A4.  Chciałbym do tego zestawu jakiś dobry TW z ładną średnicą. Wcześniej miałem Mt-23 jednak tak jak pisaliście nadaje on sie do 3way.  Co sądzicie o przetworniku Scean speak D3004/602010? Nie wiem czemu, ale ten głośniczek mnie zaciekawił. Na forum znikoma ilość opinii, w dwóch instalacjach został użyty z tego co pamiętam.  Natomiast przeglądając strony poszczególnych speców car audio, zauważyłem, że raz na jakiś czas jest lub był aplikowany, mowa o audiomanufakturze i naturalsound. Nowy komplet kosztuje około 1200zł, jeśli jest wart tych pieniędzy chętnie się skusze na niego, ewentualnie jak wypada przy morel piccolo.  Na temat piccolo jest dużo informacji, ciekawy jednak jestem czy cena 2 razy większą od scana przekłada sie na 2 razy lepsze granie i czy warto dokładać ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na allegro scan speak D3004/602000 jest za 840zł jak coś :D. Więcej informacji jest o scanu D2904 i im pochodnych takich jak tec, proa czy brax. Sam za jakiś czas (prawdopodobnie na wiosnę)będę szukał tweetera w tych pieniądzach więc również liczę na odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat te woofery? Własne preferencje czy bazowałes na forumowych opiniach.

Klocki masz ciekawe i warto dołożyć przyzwoity tweeter. Zobacz na naszej giełdzie jest kilka "hajendowych" głośników.

Aha i najważniejsze, aktywka czy pasywka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem te, ponieważ słyszałem helixy, morele i chciałem wytestować coś "egzotycznego" a, że mogłem dostać je dosyć tanio to postanowiłem kupić. NIe powiem, narazie najbardziej mi pasują. Sugerujesz, że ten tweeter jest średni? Oczywiście aktywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scan Speak D3004/602000(<-- błąd w opisie chodziło o D3004/602010 oczywiście) jak na nowy głośnik do tysiaka (w takim przedziale cenowym go kupiłem) jest chyba bardzo dobrą propozycją , plusem jest nie wątpliwie możliwość niskiego cięcia ale minusem "dupka" jaką ma przez to możliwość ukierunkowania może być utrudniona .

Co do brzmienia - przestrzennie dużo powietrza fajny głośnik (mam taki ale słuchałem rok temu u przypadkowo spotkanej osoby i tam zdecydowanie grał lepiej .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale minusem "dupka"

Troche ich "pomieliłem" (SS) ze względów wspomnianych zawsze wybierałem te krótkie ( czy to szpilowca czy inne, ostatnio zatrzymując się na berylu) ich gabaryt w tył jest nieco mechanicznie "problematyczny" .

Z drugiej strony można go z pewnoscią ładnie wkomponować w słupek w układzie 3 way ( zlicować średniaka i jego co ma niemałe znaczenie przy "braku czasów") .

 

Na koniec dodam, ze mało sie znam ale powszechna opinia brzmi, że  te "z dupką" (spora komora rezonansowa tu wyczuwam korzyść w 2 drogach) brzmią w kążdym calu ...dojrzalej.

I ...scana trzeba lubić jest specyficznie...zajefajny. No nie Dan ??? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jeżeli miałeś Morele i się nie zakochałeś w tym profilu brzmienia to SS 3004 jest bardzo ciekawą i relatywnie tanią  alternatywą.

Mam ,używam i polecam.

Głośniki dające duże spektrum możliwości ,reagujące na cięcia i zdecydowanie na dobór elektroniki towarzyszącej.

Trzeba popracować nad ich umiejscowieniem i ukierunkowaniem w konkretnej akustyce auta.

Nie zawsze kierunek na twarz będzie najlepszy , dźwięk potrafi  być zbyć bezpośredni  i  wtedy  nie pokażą  tego  co potrafią.

Przetworniki ciągle zaskakują.

Do tego stopnia że jedna z ich   "domowych"  odmian  dzięki współpracy z panem Albeckim jest zaimplementowana  w moich  kolumnach H.A . Niewiarygodne co potrafi zrobić ten konstruktor w kwestii zwrotnicy,zgrania przetworników  i zapanowania nad brzmieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mentor ma te głośniki - bardzo chwali z powodu niskiego zejścia i dobrej wg niego średnicy, używane w 2way z wooferem Helixa z zestawu P62C, na PW mogę podać namiar do niego jeśli chcesz - może opisałby lepiej ich brzmienie i porównanie z innymi przetwornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3004 tweeter totalna kosa, a R3004 jeszcze wieksza kosa.

 

Ciekawe jest to, ze D29 nigdy mi sie nie podobal. Pozniej jednak mialem R29 i sie zakochalem. Do dzis zaluje ich sprzedazy. Pozniej dluugo jezdzilem z D3004 (dluga dupka). Od 2 miesiecy przesiadlem sie jednak na R3004 (tez dluga dupka). Zostaja na zawsze...

 

Ten tweeter ma to czego (jak dla mnie) na razie nie mial zaden inny. Mianowicie duuuzo detalu i duuuzo powietrza, a nie jebie mnie po uszach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie póki co, D3004 są również bezkonkurencyjne.

Właśnie dograłem je pasywnie z TEC LS165, zwrotnica wyszła mi tak prosta, że aż w oczy kole.

 

A R3004 czekają na testy w pudełku.  :hyhy:

Bo czekały na dogranie z LS165, no ale teraz to tylko l-pad o 2dB głośniejszy i lecim z koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje z krótka dupka.

Na dole Micro Precision 5.16

 

Pasywnie pocięte.

 

Te głosniki niemal same sie zwrotkuja.

Filtry 1 rzedu z małymi "mykami"

 

Co do opinii Wasylwka nie zgodze sie do konca - czy krótki czy dlugi to nie zagra ponizej pewnego poziomu bez zniekształceń.

 

Krotki latwiejszy w aplikacji.

 

Co do Ukierunkiwania to akurat uwazam ze na twarz lub tylko nie wiele od osi gra najlepiej - zeroc uwage ze tam charka po ilus tam khz mocno opada i odchylajac je stracisz na powietrzu.

 

Generalnie sa jak na tweetery maloskuteczne - nie trzeba duzego lpada.

 

Porownywalem z picollo mk2 i zdecydowalem sie na nie ze względu na pewne zblizone aspekty grania i niewielegorsze mozliwosci w zakresie srednicy od Morela ( nie mniej w wartosciach bezwglednych Morel jest lepszy,uwazam ze klase wyzej )

 

Blachy w Scanie sa mieciutki i lagodne.

 

Generalnie tym teeeterem obalilem swoj wlasny mit o ostrości scanspekow.

 

W tych pieniądzach z nowych kosa tweeter.

 

Tak jak ktos pisal szpilka z duza dupka jeszcze lepsza a beryl jak u wasylwka to juz mega.

 

Zrob rachunek sumienia i portfela,zastanow sie jak chcesz to pociąć i czy masz w okolicy kogos kto pomoze ewentualnie i dzialaj.

 

Ja zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj i odrazu na r2904 :P

Miałem je w każdej odmianie f1 gienek i Scan na zadej sie nie zawiodłem ulubiony tw zostają ze mna forever :D

Mniejsze bracia w tym budżecie bez konkurencujne dla mnie :) brać sroic nie zastanawiać:)

Mozna sie zakochać od pierwszego słuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS 3004 nie mam, ani nie słuchałem, ale ostatnio do Lotusów RW165 założyłem SS r2004/602000 i się w nich zakochałem, a jeszcze nie jest do końca wystrojone (2 drogi aktywnie) i co chwilę zmieniam/testuje piecyki :) Zdecydowanie nie są za ostre, podejrzewam, że 3004 też za ostre nie będą ;) 

 

Tak jak ktoś wcześniej napisał - najlepiej grają prosto w twarz, dużo szczegółów traci się odchylając je :)

 

Lotusy można ciąć wysoko, mają świetną średnicę, scany można ciąć nisko, bardzo ładnie się uzupełniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam D3004 z długą dupą grają z Proa Coloris i zdecydowanie wysokie tony (szczególnie damskie wokale) to najmocniejszy punkt mojego systemu, zaraz za nim jest średnica dzięki Colorisom. Czasem sam do siebie się w duchu uśmiecham jak na wokalu słyszę również mlaskanie, przełykanie, sklejanie się warg ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tak, że można ich słuchać nie kręcąc nosem bez tweeterów, chodzi o to że mają specyficzną średnicę, która nie męczy nie jest niechciana, jest dość detaliczna i przyjemna, zwyczajnie chciałoby się jej więcej a nie odwrotnie. Co ciekawe mają niskie i dość mocne zejście, gorzej jest z kick basem choć po roku prób osiągnąłem efekt zadowalający, u mnie dobrze się dopasowały z mocnym subem, który nadrabia część niskich pasm (MW12) cały system potrafi nisko zejść a i kopnąć po klacie szybkim mid basem również potrafi. 

 

Poza tym nie sugeruj się tym co pisze, to jest nie dość że subiektywne to mocno zależące od reszty instalacji, od wygłuszenia drzwi i boczków, po samą aplikację przez wzmacniacze oraz jednostkę i samo źródło dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...