Skocz do zawartości

DS5 - Sebek


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z utopii zdecydowanie bardziej przemawiaja do mnie stare serie z korektorem fazy.. mialem kilka roznych glosnikow tej marki  

 

i po dzis dzien naljelpiej grajacy wofer focala  audiom m6w2 ... ten z wypuklym magnesem... jak to pieknie gralo pod sf 90.2  .. :/ szukam i szukam dalej tych woferow i nie moge znalezc.... 

 

niestety moj znajomy kopnal mi jedna sztuke w drzwiach i musialem je wyjac z auta.... moze jeszcze kiedys gdzies je dopadne...

 

mam tez 6w1 ale sa zdecydowanie slabsze  mniej moga przyjac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam mialem taki napisa na utopiach... dokladnie taka  plastikowa mala plakietka na utopii z napisem audiom 6w2  ;) znajde zdjecie to wrzuce


https://www.olx.pl/oferta/glosniki-audio-focal-utopia-6w2-CID99-IDrO5ff.html#da73c8fd44

 

o tym glosniku mowa


tak sredniotnowy .. tniesz go wyzej ale robi mega robote . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend postaram się zrobić coś na zasadzie łącza kulowego, tak żeby móc swobodnie kierować tweetery z możliwością zablokowania. Pojeżdżę z tydzień, potestuje i zobaczę jak będzie najlepiej.

PS. Wysokotonowe też potrzebują rozgrzewki czy raczej tu nic się nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend postaram się zrobić coś na zasadzie łącza kulowego, tak żeby móc swobodnie kierować tweetery z możliwością zablokowania. Pojeżdżę z tydzień, potestuje i zobaczę jak będzie najlepiej.

PS. Wysokotonowe też potrzebują rozgrzewki czy raczej tu nic się nie zmieni?

Również trzeba im czasu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem głowice kulowe od małych statywów fotograficznych, maja możliwość blokowania wiec będzie można potestować ustawienia podczas eksploatacji auta. Tweeterki siedzą już w aucie ale nie odsłuchałem bo żona... Jak wszyscy pójdą spać to nadrobię :)

post-19389-0-04206300-1531583173_thumb.jpeg

post-19389-0-44819700-1531583183_thumb.jpeg

post-19389-0-69654700-1531583199_thumb.jpeg

post-19389-0-55736800-1531583210_thumb.jpeg

post-19389-0-46943100-1531583225_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska jest wysoko, teraz są na wysokości obojczyka (edit bo przesadziłem, teraz byłem się przymierzyć i są sporo niżej), w planie mam tez odsłuch właśnie na słupku i porównanie ale słupki są specyficzne, wizualnie nie widzę ich ani w tych cieniutkich z przodu ani w tych szerszych przy drzwiach, ale jak różnica będzie tego warta to zmienię koncepcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdyby ktoś przegubów szukał ,to te można zastosować  :

https://allegro.pl/a...7416016820.html


Plus nypel:

 

https://allegro.pl/n...6724451540.html

 

 

 


dużo taniej jak na prowizorke
http://allegro.pl/Sh...item=7447795363

 

https://allegro.pl/przegub-chrom-satyna-produkcja-lampa-pb1-i6462360679.html

 

Kasa nie wielka a rolę spełnia bardzo dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma możliwość blokowania na danym ustawieniu? Najmniej trwałe (szczególnie w fotografii) są wszystkie przeguby/głowice kulowe, jednak daje płynną możliwość regulacji w dwóch płaszczyznach plus obrót bez wpływu na jakiekolwiek przesunięcie w boki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale ma możliwość blokowania na danym ustawieniu? Najmniej trwałe (szczególnie w fotografii) są wszystkie przeguby/głowice kulowe, jednak daje płynną możliwość regulacji w dwóch płaszczyznach plus obrót bez wpływu na jakiekolwiek przesunięcie w boki.

 

"Zakres regulacji W pionie do 90°, w poziomie do 315°"

 

Co do blokowania to te uchwyty chodzą na tyle "ciężko" że zbędne są jakiekolwiek blokady, ustawisz raz i o temacie zapominasz, chcesz coś skorygować, "obracasz" ile Ci pasuje i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakres regulacji wystarczający, tak na prawdę potrzeba kilku stopni w pionie i poziomie, z tego co zdążyłem się pobawić i poobserwować najlepsze ustawienie wg mnie to prawy tweeter na mnie a lewy na pasażera, przecinają się mniej więcej pomiędzy lusterkiem a zagłówkami na wysokości mojej brody. Teraz dorobię im konstrukcje tak aby unieść je o 10cm i zasymulować obecność na słupkach, zobaczymy jakie będą różnice i czy będą warte zmiany koncepcji i dodatkowej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...