Skocz do zawartości

DS5 - Sebek


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grubość ściany to 2x25 mm? Nie jestem specjalistą, więc proszę nie krzyczeć, ale czy taka grubość da dużą różnicę w grze, biorąc również pod uwagę konkretny przetwornik?

Ścianki maja 22mm grubości, przednia dodatkowo 18mm, pewnie przy tych mocach nie ma to znaczenia, ale lepiej przesadzić w ta stronę :)

Dobrze rozumiem będą 2 suby?

Tak, juz są, wiem ze jest wielu przeciwników takiego rozwiązania ale musiałem spróbować. Przy hh nie czuje różnicy po odłączeniu 8" ale przy rocku, dance i całej reszcie po odpięciu 8" znikają szybkie "kopnięcia". Fakt ze 12" ma gaina na minimum, ale jak na razie jestem zadowolony z pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, juz są, wiem ze jest wielu przeciwników takiego rozwiązania ale musiałem spróbować. Przy hh nie czuje różnicy po odłączeniu 8" ale przy rocku, dance i całej reszcie po odpięciu 8" znikają szybkie "kopnięcia". Fakt ze 12" ma gaina na minimum, ale jak na razie jestem zadowolony z pomysłu.

Mogę dodać od siebie ze widziałem już takie rozwiązanie w kilku zawodniczych autach (EMMA) W UK

Chęci są czasu nie brakuje kombinuj

Kibicuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie skrzynke okolo 7,5 brutto :-) z tym ze br mam wyprowadzona pod deche :-p

Ty masz pod fotelem "klozet". Moze inny przetwornik i proba otworzenia skrzynki?

 

Mi w takiej aplikacji (w jednym z aut) jak u Ciebie bardzo ladnie zagrala alpine swg-844! I tez w skrzynce zamknietej. Malo tego! SWG gralo z dokladnie takim samym systelem Focala jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frontu radia idzie sygnał stereo do konwertera Hi-Low, z niego wychodzą dwie pary RCA, tylna jest z zewnętrznym regulatorem poziomu (sterowanie w popielniczce) i steruje 12" a przednia idzie przez Y do czterokanalowki i zasila przód tj. Focale + 8".

Subik 8" jest "zgrany" z focalami i tu nie potrzebuje zmniejszać poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale cięte na wzmacniaczu od dołu 60Hz, potem pasywnie na ori zwrotce.

Co do 8" to cięte jest wzmacniaczem od góry na 80Hz (w planach było 70 i z tąd wkradł się błąd).

12" cięte od góry na 50Hz ponieważ w tym Signacie jest to minimalna wartość. Po głowie chodziło mi jeszcze wyrzucenie 8" i zasilenie osobno wooferow i wysokotonowców - oryginalna pasywna zwrotnica na to pozwala, ale te 8" naprawdę robi robotę, moim zdaniem bardzo fajnie uzupełnia bas i w kolejnym aucie prawdopodobnie tez bedzie 8+ coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyższych częstotliwości moze być problem, przy filtrze ok 100Hz bas robi sie juz trochę dudniący, ale to też bedzie zależało od głośnika i obudowy - moja jest minimalnie większa od tej, którą zaleca producent, możliwe ze przy 8L w wyższych częstotliwościach bedzie zachowywał się poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie, nie wiem czy zakładać nowy temat czy dopytać tutaj. Ze względów rodzinnych byłem zmuszony wyrzucić skrzynie z bagażnika, zostało tylko 8” pod fotelem i wielki niedosyt... 8” pod fotelem ma być zastąpione 10”, bez większych przeróbek (zgodnie z danymi producenta) zagra tam JL Audio 10TW1-4, jednak kusi mnie zabawa z włóknem i żywica żeby wygospodarować pojemność dla Focal P25F. Ktoś słyszał te głośniki, czy warto dłubać dla focala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...