Skocz do zawartości

DS5 - Sebek


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz jest kolor pod fabrykę, lakier najpierw poszły 3 warstwy BOLL do zderzaków (myślałem ze będzie odpowiedni jednak wyszło średnio) potem dość mocno to zmatowiłem ale nie starłem do końca i poszły dwie warstwy emalii uniwersalnej Eurocolor czarny mat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuje pomocy...

Zamontowałem w końcu przekaźnik bi-stabilny sterowany impulsem do swojego pilota. Odpowiada on funkcji przełącznika w URC3, przy przypisaniu funkcji zmiany źródła działa poprawnie, jednak gdy chce sterować presetami to pojawia się problem, brak reakcji DSP na zmianę presetu, coś jeszcze muszę zrobić?

 

post-19389-0-07283300-1582367798_thumb.jpeg

 

post-19389-0-59496300-1582367826_thumb.jpeg

 

post-19389-0-68434800-1582367851_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to, co 99% pytających...

Ale ja szukałem :)

Szukałem i po tym haśle i po URC3 setup switch. Znalazłem jakaś dłuższą dyskusję jednak jedni piszą ze nie działa, inni ze działa, zero konkretów. W całym menu nie ma więcej opcji związanych z tą funkcją, są dwa presety, włączona funkcja i przypisane presety do statusu przełącznika.

 

EDIT:

Ok, nie było tematu...

Stwierdziłem ze ustawie wszystko od nowa, jednak zanim podłączyłem kompa „pstryknąłem” sobie gałka i wskoczył drugi preset, wszystko działało dopóki nie połączyłem kompa z Helixem, po prostu na odpalonej aplikacji działają inne funkcje przełącznika tj. Digital i Source a presety już nie, wystarczy zamknąć aplikacje i zaczyna działać :)

Jeśli ktoś szukałby ustawień ze screenami, to na zdjęciach które wrzuciłem powyżej, wszystko jest ok, nic więcej nie potrzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podfotelnik jest fajny, ale...

zachciało mi się 12” wiec będę robił nową skrzynie, ograniczony jestem wymiarami - wysokość to wiadomo, szerokość - muszą się zmieścić dwa koszyki, zostaje więc 52cm i głębokość bo musi się zmieścić wózek (10cm górna krawędź). Przy zastosowaniu MDF z obi (19mm) wychodzi mi 29,8L z przednia ścianka 19MDF i 12 sklejka, tu pierwsze pytanie, czy sklejkę dać od wewnętrznej strony skrzyni, zewnętrznej czy nie ma to znaczenia?

Drugie tyczy się wzmocnień w środku, jako że walczę o każdy litr będą one stalowe, wyspawane z kątownika stalowego 25x25mm, dobry pomysł? Profile ustawiłbym tak, żeby nie było symetrii wewnątrz skrzyni, co powinno pomóc niwelując w jakimś stopniu odbicia - przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spawarkę zamówiłem :-)

A tak serio, jak sobie przeliczyłem to dwa wzmocnienia w pionie i jedno w poziomie wyszły 2,1 L, objętość dwumetrowego odcinka profilu tu 0,2 L, jeśli nie będzie to miało (użyty materiał) negatywnego wpływu na dźwięk, to sobie protestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spawarkę zamówiłem :-)

A tak serio, jak sobie przeliczyłem to dwa wzmocnienia w pionie i jedno w poziomie wyszły 2,1 L, objętość dwumetrowego odcinka profilu tu 0,2 L, jeśli nie będzie to miało (użyty materiał) negatywnego wpływu na dźwięk, to sobie protestuje.

Zawsze możesz regulować litraż wytłumieniem.

Infinity podało w specyfikacji swoich subów, że jeśli obudowa wytłumiona to litraż mniejszy o 20 procent może być.

 

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.cieri.net/Documenti/Infinity/Car%2520Speakers/BETA%2520EIGHT%2520dvc%2520-%2520Thiele-Small%2520Parameters%2520%26%2520Technical%2520Specs%2520(Dimensions,%2520frequency%2520response,%2520optimal%2520box%2520etc.).pdf&ved=2ahUKEwi5pI3c_O3nAhVPAxAIHS2gDhQQFjABegQIBBAI&usg=AOvVaw3iWmuvNYH4ZwmnGXxm_4ds

 

 

Na samym dole małym drukiem pod wykresami.

Można też w bass box pro symulować ilość wytłumienia.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie tak, ale musiałem mieć jakiś pretekst żeby kupić spawarkę, takie marzenie z dzieciństwa hehehe :)

Przód i tył maja po 3 punkty podporu, spod dwa a boki oraz góra po jednym.

Zastanawiam się tylko czy jest sens kleić do MDFu płyty 3mm HDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...