Skocz do zawartości

DS5 - Sebek


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumie, reasumując +135 stopni i zmiana fazy jest ok, został podział który z 3900 poszedł sporo w górę ale bez pomocy kogoś ze sprzętem pomiarowym się nie dowiem. Spróbuje obniżyć do 3700, posłucham i zdam relacje.

Dostałeś link wyzej. Użyj kondów dużej pojemności, elektrolit bipolarny wystarczy. To ma tylko zabezpieczać.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrob jak pisze kondrax, chodzi o to zeby filtry (aktywny z pasywnym) sie nie nakladaly w zadnym zakresie pasma, w prockach/radiach z aktywka min ciecie dla tw jest na 1kHz/6dB/oct, wlasnie w celu zabezpieczenia tweetera.


 

 


Prościej mając filtr aktywny i dodając konda zmieniasz punkt podziału w górę.

Dodatkowo zaostrza sie zbocze w zakresie w ktorym filtry sie nakladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za linki i porady :-)

Przeczytałem artykuł i zrozumiałem (mam nadzieje) - sygnał jest filtrowany podwójnie, jedno zbocze z aktywki i drogie z kondensatora, w przedziale częstotliwości w których się nakładają jest większy spadek - dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za linki i porady :-)

Przeczytałem artykuł i zrozumiałem (mam nadzieje) - sygnał jest filtrowany podwójnie, jedno zbocze z aktywki i drogie z kondensatora, w przedziale częstotliwości w których się nakładają jest większy spadek - dobry kierunek?

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nadinterpretuje powzięte informacje, ale czy nie można tego zjawiska wykorzystać dla dodatkowego (poza skorygowaniem wpływu kondensatora) przesunięcia punktu filtracji w dół w DSP?

Fs dla mojego głośnika to 1294Hz dlatego w DSP mam 3900Hz na 12dB, skoro później (załóżmy od 3000Hz) zaostrza się zbocze, to może w DSP zejść jeszcze np. z 200Hz? Czy to o czym napisałem i samo w sobie przesunięcie się punku filtracji przez dołożenie kondensatora to osobne zjawiska?

 

PS. Tematu nie draże dlatego, że Wam nie zaufałem lub wydaje mi się, ze wiem lepiej. Dzięki Wam coś załapałem, zostałem naprowadzony i chciałbym wiedzieć więcej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może nadinterpretuje powzięte informacje, ale czy nie można tego zjawiska wykorzystać dla dodatkowego (poza skorygowaniem wpływu kondensatora) przesunięcia punktu filtracji w dół w DSP?

Fs dla mojego głośnika to 1294Hz dlatego w DSP mam 3900Hz na 12dB, skoro później (załóżmy od 3000Hz) zaostrza się zbocze, to może w DSP zejść jeszcze np. z 200Hz? Czy to o czym napisałem i samo w sobie przesunięcie się punku filtracji przez dołożenie kondensatora to osobne zjawiska?

 

PS. Tematu nie draże dlatego, że Wam nie zaufałem lub wydaje mi się, ze wiem lepiej. Dzięki Wam coś załapałem, zostałem naprowadzony i chciałbym wiedzieć więcej ;-)

Moment bo mieszamy 2 różne rzeczy.

 

Albo dajesz konda o dużej wartości i masz zabezpieczenie TW.

Albo

Modelujesz filtr aktywny z pasywnym tak, żeby uzyskać porządany punkt podziału.

Nie jestem wstanie zdalnie zaprojektować takiej kombinacji i podać receptę.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę ulepek wyszedł ale działa :-)

Na chwile obecna jest sterowanie głośnością w DSP, włączeniem i wyłączeniem systemu (wzmacniacze, DSP i transportu), pauza oraz przód/tył piosenki w XDuoo. Przygotowane jest też podanie impulsu na przekaźnik bi-stabilny do przełączania między konfiguracjami DSP.

 

post-19389-0-23392100-1573713466_thumb.jpeg

 

post-19389-0-44854200-1573713489_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie można skonfigurować, wszystko jest analogowo - wleciały mikroprzyciski w 4 kierunki i dwa klawisze funkcyjne a ośka (co widać na 2gim zdjęciu) została spiłowana tak, żeby wpasowała się w potencjometr od directora. Teraz czeka mnie rzeźba w aucie, miejsce w tunelu ma 1,5cm szerokości a pilot 4,5cm...

Tak to wygląda... niezbyt obiecująco ale kupiłem drugą obudowę tunelu wiec mam w czym rzeźbić

post-19389-0-31475800-1573758316_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo będę się wylutowywał w przyciski XDuoo żeby mieć pełna kontrolę nad wszystkimi funkcjami, ale do końca gwarancji steruje przez uniwersalnego pilota BT do telefonów (i to w niego się wlutowałem). Działa tylko pauza i przód/tył ale ułatwia życie, kilka postów wcześniej wklejałem zdjęcie tego „wynalazku”:

 

http://www.strefacaraudio.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=55341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczyna wyglądać po samochodowemu. Wykończenie na razie czarnym matem jak reszta plastyków ale cały czas bije się z myślami czy nie polakierować wszystkiego czarnym półmatem z efektem młotkowym...

Podświetlenie lewego przycisku sygnalizuje nawiązywanie połączenia Bluetooth z XDuoo (niebieskie) a prawego status wyboru presetu w Helixie (białe lub niebieskie).

 

post-19389-0-79914200-1575231518_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...