Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Win 8 którego posiadam od równego tygodnia, to ja nie miałem praktycznie żadnego problemu z uruchomieniem jakiegoś programu. Jedynie gra z 2002 roku się nie chciała uruchomić, ale wystarczyło uruchomić ją z zgodnością z Win XP i włączyła się bez problemu, a posiadam ori Win 8 64Bit OEM i tu istnieje taka możliwość (nie wiem jak w innych wersjach). Co do sterowników tez nie miałem problemów, np. do karty tv na stronie producenta karty nie było sterowników pod 8, więc myślałem że bedę musiał czekać na producenta karty, a tu się okazało że po wybraniu urządzenia z menadżera i wyszukania sterownika online system sam znalazł i zainstalował sterowniki do karty. Brak menu Start na początku bardzo mi przeszkadzał no i wczoraj zainstalowałem sobie program z Menu takim jak w Win 7, po jakiś 5 minutach odinstalowałem. Po prostu wszystko można znaleźć w Metro, Panelu Sterowania czy Mój Komputer, może w Microsofcie nie są tacy głupi że to zmienili, chodź stary Menu Start też nie był zły. Może w Win 9 do niego wrócą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też byłem posiadaczem Windowsa 7 chodził kiepsko był wolny itd. Jak by tego było mało działo się tak od nowość jak kupiłem laptopa bez przerwy jakieś czaso chłonne aktualizacje. Wkurzyłem się i po wyłączeniu wszystkich ulepszaczy i nie potrzebnych pierdołeczek za czą już lepiej pracować. Po nie długim czasie zrobiłem format dysku wgrałem XP i śmiga nawet z dodatkami. Ale wcale nie uważam że najnowsze Windowsy typu 7 czy Wista to są kiepskie system operacyjne :wink:

 

Dziwne spostrzeżenie :P O Viście się nie wypowiadam nawet bo szkoda słów - jednak 7 szczerze polecam każdemu. Po przesiadce z XP nie chce się do niego wracać, nigdy nie miałem najmniejszego problemu z systemem czego o XP powiedzieć nie mogę. Do tego 7-ka nie jest "zasobo-żerna" - na takiej samej konfiguracji (czy to na lapku czy na PC) działa u mnie dużo sprawniej/żwawiej niż XP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne spostrzeżenie :P O Viście się nie wypowiadam nawet bo szkoda słów - jednak 7 szczerze polecam każdemu. Po przesiadce z XP nie chce się do niego wracać, nigdy nie miałem najmniejszego problemu z systemem czego o XP powiedzieć nie mogę. Do tego 7-ka nie jest "zasobo-żerna" - na takiej samej konfiguracji (czy to na lapku czy na PC) działa u mnie dużo sprawniej/żwawiej niż XP :wink:

 

Dokładnie. U siebie w pracowni posiadam 16 lapków dell D820. Konfig podałem wyżej (co by nie patrzeć jest lichy jak na dzisiejsze możliwości). Na każdym testowałem Win XP professional oraz Windows 7 Professional, a teraz Windows 8 Professional. Siódemka na tym konfigu działa nieco żwawiej niż XP. Lapki szybciej zgłaszają swoją obecność do pracy, czy to w grupie, czy do pracy w sieci, w domenie. Do tego dochodzi większa baza sterowników wszelakich urządzeń (na korzyść win7). Większa stabilność systemu. Obsługa bluetooth z poziomu systemu. Nie trzeba żadnego zbednego softu. Można by wymieniać tych zalet troszkę :wink:

 

bez przerwy jakieś czaso chłonne aktualizacje.

 

To sobie ściągnij SP1 i zainstaluj offline. A aktualizacje przecież można ustawić w panelu sterowania. Sa opcje aby ściągał aktualizacje i instalował automatycznie, ściągał i instalował kiedy zażąda użytkownik lub by pobierał na żądanie =) Kwestia ustawienia.

 

a tu się okazało że po wybraniu urządzenia z menadżera i wyszukania sterownika online system sam znalazł i zainstalował sterowniki do karty.

 

Znany motyw już z siódemki. Wystarczy poczytać o instalacji na win7 starusieńkiej (ale nie do zajechania) drukarki HP LJ 1100. Zwłaszcza na 64bit-y. Generalnie, system sobie pobierze stery z sieci. Może to trochę potrwać. Ale przeważnie są to gołe sterowniki. A w wypadku karty graficznej czy muzycznej to jednak zawsze lepiej pobrać sterowniki ze strony producenta... bo mamy wtedy o niebo większą kontrolę nad urządzeniem.

 

Co do przywrócenia klasycznego menu start w Windows 8... polecam program Start8.

 

Po nie długim czasie zrobiłem format dysku wgrałem XP i śmiga nawet z dodatkami

 

Zainstaluj sobie XP.. nawet z dodatkiem SP3... zostaw go podpietego do neta... z włączonymi aktualizacjami na godzinkę... daj zamknij system... i się zdziwisz ile jest nadal aktualizacji do zainstalowania przed zamknięciem systemu i ile poczekasz. Dobra "secia" się uzbiera w zależności od tego czy wcześniej np zainstalowałeś pakiet Office, stery oraz inne oprogramowanie MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ashampoo miałem i nie chodzi to zbyt szybko, a to co podałem zajmuje pare MB i włączasz i już masz na ekranie program. Wg mnie takie programy mają sens dla zwykłych zjadaczy chleba bo dają normalne możliwości w przystępnym czasie i nie zajmują dużo miejsca.

 

Panowie, czytałem o bateriach bo zakupiłem nową do swojego lapka tak jak mówiłem wcześniej i ogólnie zdania na temat ładowania, formatowania/formowania są tak podzielone że sam nie wiem co i jak. Czy baterie te mogą być gnębione do końca czyli do powiedzmy 1-2% wyświetlanego na PC, czy lepiej tak jak akumulator są doładowywane. To całkiem inne ogniwa są ale już sam nie wiem :/ Wg instrukcji dołączonej do baterii miałem 3x naładować do pełna i rozładować do 0. Zrobiłem jak piszą, bateria chodzi. Czy teraz też można tak traktować baterie czy lepiej doładowywać?

I jeszcze jedno, czy może chodzić non stop na zasilaczu, bo u mnie laptop to raczej stacjonar kompaktowy i cały czas pod zasilaczem jest, tu też czytałem i zdania są podzielone że powinno się baterie wyjąć z lapka, a inni piszą że ma być pod zasilaczem i jest ok. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid pilnuj żeby poniżej 10% nie schodziło i będzie dobrze

Spoko a co z zasilaczem? Może chodzić podłączony do baterii?

 

Za rok i tak zmieniam PC bo potrzeba mi czegoś szybszego niestety, mimo że chodzi wszystko co mi potrzebne, ale troszkę za wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid pilnuj żeby poniżej 10% nie schodziło i będzie dobrze :)

 

Lub podłączaj ładowarkę od czasu do czasu. Tak samo jak w wypadku telefonu. ( zwłaszcza w wypadku baterii litowo polimerowych, które nie lubią stanu zupełnego rozładowania)

 

Czy baterie te mogą być gnębione do końca czyli do powiedzmy 1-2% wyświetlanego na PC, czy lepiej tak jak akumulator są doładowywane.

 

Powiem Ci tak... mam w pracy trochę lapków, do których doglądam. Jedne starsze, inne nowsze. Jedne od nowości, inne używki. Każdy mówi, pisze co innego co do baterii. Całe te mity o formatowaniu baterii itd. Z tego co ja wywnioskowałem ze swoich obserwacji... dobrze jest jak lapek popracuje czasem (kilka razy w miesiącu np) na samej baterii, rozładowanej tak do około 40-50%. A na pewno odrobina pracy na samej baterii czasem mu nie zaszkodzi.

 

a bat i tak panie po 1-2 latach

 

Niestety jednak racja :looka: Nówka ori bateria z telefonu po 6 miechach (użytkowania, niby formatowania wg instrukcji) zachowuje się niemal tak prawie jak ta stara "wydymana". Drugi przykład. Dostaliśmy lapki. Wspomniane Dell-e D820. Większość bateryjek poszła na regenerację... ponoć do samej Kanady. Część była nowych. Po roku użytkowania większej różnicy nie widzę w czasie działania baterii pomiędzy regenerowaną baterią a nową.

 

Za rok i tak zmieniam PC bo potrzeba mi czegoś szybszego niestety, mimo że chodzi wszystko co mi potrzebne, ale troszkę za wolno...

 

Co Ci chodzi tak wolno? Brakuje pamięci? ALT + CTRL +DEL >> menadżer pamięci, zakładka procesy i wsio wiadomo co zajmuje pamięć, czy obciąża procka. u mnie najzasobożerniejszy jest Firefox oraz Flash player, które łącznie potrafią zeżreć ponad 2GB pamięci w szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bateri w swoich Jabcokach mam programy do ładowania "batery doctor"i tam jest tak ze 1-2 razy na miesiąc zalecają ładowanie do pełna (laduja jeszcze jakis czas nawet jesli jest 100%) ze stanu poniżej 20% stanu baterii. Resztę ladowan w miesiącu powinno sie ładować ze stanu powyżej 20% do pełna lub Poprostu doladowywac wg potrzeb.

 

Jak puscilem po dwóch dniach znowu pełne ładowanie z 3% wyskoczył mi komunikat żeby tak nie robić częściej bo może to skrócić żywot baterii.

 

Staram sie za każdym razem przy ladowaniu włączać te aplikacje i powiem ze po kilku ladowaniach z użyciem programów baterie zauważalne dłużej trzymają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako że mam informatykę potrzebuje pomocy. Mam program CodeBlock i w nim programujemy w języku C. Potrzebuje zrobić kilka zadań a nie potrafię tego zrobić, zrobiłem 4 pierwsze i działają a kolejnych nie potrafię, pomoże ktoś obcykany w C??

Oto zdjęcie zdań:

scan010.jpg

Pierwsze cztery zrobione mam a resztę potrzebuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie jako że mam informatykę potrzebuje pomocy. Mam program CodeBlock i w nim programujemy w języku C.

 

Tylko nie C++ :mur1: I niemal jakikolwiek inny język programowania. Dlaczego ludzi do tego zmuszają? Nie każdy ma ciągotki aby być programistą. I te wstawki o porównaniu programisty do kompozytora nut to nie zapomnę.

 

Dawid... pierwsze 4.. z części A masz zrobione? Z części B zadania wyglądają uniwersalnie. Popatrzę w swoich zbiorach ze studiów. Może coś się zostało. Jeśli nie gotowiec to chociaż jakaś namiastka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dawid... pierwsze 4.. z części A masz zrobione? Z części B zadania wyglądają uniwersalnie. Popatrzę w swoich zbiorach ze studiów. Może coś się zostało. Jeśli nie gotowiec to chociaż jakaś namiastka.
Pierwsze cztery mam a piątego nie mam :( Że zmuszają do C to norma już... mam powyżej dziurki od nosa tego, ale co poradzić. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pierwsze cztery mam a piątego nie mam :( Że zmuszają do C to norma już... mam powyżej dziurki od nosa tego, ale co poradzić.

 

To tak jak z przymuszaniem do pascala w Liceum =/ A w przypadku beznadziejnego nauczyciela od infy (jakiego miałem) podwójnie bez sensu. Dawid... zrobiłem screena z zadaniem i właśnie wysłałem do kilku osób ze sztudiów =) Także czekam na odzew. Ale nic nie obiecuję. A nie spytałem. Na kiedy to masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa zbita, nikt rady u mnie nie dał, jestem bez zadania :( 



Mam zadanko zrobione, dziś skopiowałem:

 

 
 
#include <stdio.h>
#include <math.h>
#include <stdlib.h>
 
double nSin(double x, unsigned n);
double element(unsigned i);
 
int main()
{
 
    // insert code here...
    int n = 10;
 
//    for (int i = 0; i < n; ++i)
//    {
//        printf("n-ty wyraz sin(3/2 pi) n = %i   sin = %f \n", i, nSin((3.0 * M_PI / 2), i));
//    }
 
    double sinVal = 0;
    double arg = 3.0 * M_PI / 2;
 
int i;
    for ( i=0; i < n; ++i)
    {
        sinVal = sinVal + nSin(arg, i);
        printf("sin(3/2pi) = %.4lf\n", sinVal);
    }
 
 
 
    return 0;
}
 
// zwraca n-ty wyraz sinusa
double nSin(double x, unsigned n)
{
    double retval = pow(x, (n * 2) + 1) / (element((n * 2) + 1)) * (n % 2 ? -1 : 1 );
    return retval;
}
// silnia i
double element(unsigned i)
{
    double retval = 0;
 
    if (i > 0)
    {
        retval =  i * element(i - 1);
    }
    else
    {
        retval = 1;
    }
 
//    printf("silnia %i = %f\n", i, retval);
 
    return retval;
}
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu.Jestem na etapie zakupu zasilacza do komputera i nie wiem jaki wybrać.Chodzi mi o moc zasilacza ,jakiej firmy,nowy czy używany(kasy mam ok 100-120pln).Konfiguracja kompa

 

-płyta główna Asus M2N4-SLI 

- procesor AMD Athlon 64 X2 4200 2,2Ghz dwurdzeniowy

-grafika Asus 8800GT TOP 512MB 

-monitor 19"

-4Gb ram

Nagrywarka dvd

 

Co wybrać ,co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż takie muzeum, by monitor nie miał własnego zasilania :wink2:. W tych pieniądzach poszukaj coś z Fortrona lub Chiefteca, czasami trafiają się też używane zasilacze np. Seasonic, solidne 400-500W - będzie aż nadto i przyda się pod ewentualny upgrade w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a może coś o Windows Mobile 6.5 - muszę jakiś czas używać smartfona (zawsze zwykły telefon miałem :) ). Męczę się z MDA Compact IV (ponoć to samo, co HTC Touch Diamond). Dzwonić potrafię, ale spodobał mi się jeden bajer, który ma sąsiad w swoim Galaxy :D a mianowicie - pisanie głosowe SMS. Jest coś takiego na WM 6.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż takie muzeum, by monitor nie miał własnego zasilania :wink2:. W tych pieniądzach poszukaj coś z Fortrona lub Chiefteca, czasami trafiają się też używane zasilacze np. Seasonic, solidne 400-500W - będzie aż nadto i przyda się pod ewentualny upgrade w przyszłości.

Wybór padł na zasiłke  Corsair 450 w ,chyba styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...