Skocz do zawartości

Helix P62C czy SCAN-SPEAK 820013?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zaczynam kompletowac car audio do audi a3 8p wersja 3 drzwi. Które z zestawów podanych w temacie zagrają lepiej w moim aucie?

Radio posiadam Pioneer DEH-80PRS, wzmak planuje Audison LRX4 (2 kanały przód pasywnie, 2 mostek w sub). Muzyka jakiej słucham to biesiada, pop, hip-hop, ewentualnie techno - preferuje ciepłe granie SQL (nie ma pół wsi) - praktyczne wszystko oprócz rocka, metalu itp

 

Niestety nie mam opcji posłuchać na żywo żadnego z tych zestawów dlatego prosze o sugestie osób, które się z niemi spotkały. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią generację Helixów miało wielu użytkowników tego forum. Ja osobiście bardzo sobie chwaliłem ten zestawik (mówię o H236 Precision). Przyjemne zrównoważone granie, nawet na seryjnej zwrotce. Nieduże wymagania mocowe ale prawdziwy pazur pokazały jak dostały 120W pod ogon ... grałem wtedy bez suba, a po nerach kopały :) Oczywiście najlepszą opcją jest porównanie obydwu zestawów w swoim aucie ale to niełatwa sztuka. W ciemno, dla siebie, brałbym Helixy. Jak stwierdzisz, że to nie Twoje granie to i z odsprzedażą będzie łatwiej.

 

Scan Speak kusi patrząc przez pryzmat droższych serii ale co potrafi ten konkretny zestaw to nie mam pojęcia. Ktoś z Forumowiczów chyba ma/miał takie głośniki to może dorzuci swoje 3 grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zestaw. Radyjko alpine 9833.

Z sony 6020 i tweeterem w miejscu fabrycznym fajny wykop i raczej ciepła góra.

Z phase rs4 bardzo biednie, mimo większej mocy nie zagrało.

Ostatni setup audioart 200.2 (chyba) i tweetery w słupkach - poprawa 300%

Tweeter zaczął grać o niebo lepiej. Troszkę z audioartem przykuwał w ucho, ale po zmianie ustawienia byłem w głębokim szoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten zestaw, gral u mnie pasywnie, dla mnie zwrotnica jest idealnie zrobiona. Średnica bardzo dobra, kick również zadawalający, tweeter dla mnie jeden z lepszych jakie słyszałem, oczywiście mam  na myśli zestawy podobnej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanow nie slyszalem ale Helixy woofery z tego zestawu mialem u Siebie.

 

Pod Audio Artem 200.2 zrodlo to Alpine.

Drzwi okolo 50 litrow.

 

Suba nie trzeba bylo , kopalo mocno srednica bardzo ładna.

 

Nowe dlugo sie wygrzewaja.

Godny konkurent do Micro Precision 5.16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Helixy juz graja jednak z racji dziury raniącej moje oczy po ori 2 din chyba czas na wymiane jednostki. Jak myślicie czy h701 zagra lepiej niz pionek 80prs? Mysle w celu ewentualnej pozniejszej rozbudowy. Sory za brak pl znakow ale pisze z telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy zwrotka w zestawie helixa p236 jest dobrze uszyta? Zmienilem auto i obecnie nie gra nic i pomimo posiadania radia z aktywką chciałbym zrobic u siebie z czasem system pasywny i rozglądam sie troszke za czyms co zagra dobrze zrownowazenie gdzie nie trzeba będzie poprawiac zwrotek. Moze cos innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwrotka w zestawie helixa p236 jest dobrze uszyta? Zmienilem auto i obecnie nie gra nic i pomimo posiadania radia z aktywką chciałbym zrobic u siebie z czasem system pasywny i rozglądam sie troszke za czyms co zagra dobrze zrownowazenie gdzie nie trzeba będzie poprawiac zwrotek. Moze cos innego?

Z tego co mówili chłopaki z Krakowa (napewno stukroć bardziej doświadczeni niź ja) zwrotka jest dobrze zrobiona. U mnie wlasnie dzisiaj po przesiadce na H701 z pionka 80prs po samym "skopiowaniu" ustawien z pionka gra duzo lepiej niz na pionku (zwrotka czy aktywka). Na zwrotce na H701 nie sprawdzalem. Ale jak na początek ten zestaw Helixow daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie teraz juz doczytalem ze te zestawy roznia sie wooferem. Zwrotka jak i tweeter sa takie same. Ponoć woofer z zestawu h236 ma "milsze" w odbiorze nizsze rejestry. Dobra juz wiem ze ti powinien byc przyzwoity pasywny system do kulturalnego grania. Martwi mnie jedynie fakt ze tweeter mizna sciszyc max 3db co moze okazać sie za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No i zestawik podłączony lecz niestety póki co tylko pod samo radio. Gra całkiem miło jak na takie podłączenie. Lecz wiadomo tak sie nie da na dłuższą mete. Szukam jakichś dwu kanałów ktore stworzą z p236 homogeniczna calosc uzupełnią go i sprawią ze będzie to cos naprawdę milego. Zrodełko to alpine 9833. Prosilbym o sugestie osób ktore słyszały ten zestaw pasywnie lub miały u siebie i beda w stanie skrobnac co nieco o brzmieniu podajac propozycje. Dobrze byloby gdyby piecyk nie byl super duzych rozmiarow. Na watach tez mi nie zależy zbytnio. Ma ująć za dusze i zgrac sie z helixami i alpinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem:

9835R+Braun PQ10 w mostkach (malutka 4ch)+H236. Mocno dawało radę. Wcześniej też sony XM-4045 ale z nim jakoś mi nie pasowała góra, a i kontrola na woofkiem znacznie odstawała od Brauna.

Inna sprawa, że dostając 40-45W na kanał grały całkiem spoko ale dopiero po spięciu w/w Brauna w mostki przekaz nabrał życia (~120W na stronę). Woofer potrafił niesamowicie kopnąć, a góra wcale nie sypała przesadnie w wyższych poziomach głośności. Jakbym miał latać bez suba to celowałbym na twoim miejscu w np. Boltara od HiFonicsa (sam miałem 2 sztuki Thora ale słyszałem, że Boltar to nie tylko wyższa moc ale też przyjemniejszy całokształt brzmienia) albo może AA 200.2.  Z małych piecyków może jakaś Alpinka PDX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolisz jakbyś tematu nie znał :) ogarnij sie a nie kombinujesz jak qń pod górkę tyle godzin spędzonych na chacie i innych tematów, juz raz zrobiona kompletna instalka, bywałeś na spotach a pytasz o rzeczy wałkowane pierdyliard razy. :P

Tomek co ma piernik do wiatraka? Uczysz sie całe życie i głupi umierasz. A tak na poważnie to nic w tym dziwnego i niespotykanego że jedne klocki pasują do siebie inne nie choćbys stroił i stroił będzie nie do końca to. Bardziej to slychac w HA ale w instalacjach car audio również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...