Skocz do zawartości

Alpine UTE-92BT nie odtwarza plikow flac. Nie wiem w czym tkwi problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
jestem poczatkujacym "audiofilem"

ostatnio zlozylem sobie zestaw do samochodu. Kosztowalo mnie to sporo pracy, czasu pieniedzy. 

Za ostatnie Grosze kupilem sobie Radio Alpine ute-92bt, zwrocalem uwage wlasnie czy odtwarza flac-ki 

probowalem pobierac juz kilkanacie utworow na probe zapisanych w Flac. niestety na radiu wyskakuje caly czas "UNSUPPORTED"

probowalem przez program obcinac te utworu do takich zakresow jak obsluguje radio dalej nie dziala, w czym tkwi problem? probowalem z dwoch pendrive gdyz myslalem ze wina lezy w starej pamieci USB, niestety nie.

Ktos Wie o co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

 


probowalem pobierac juz kilkanacie utworow na probe zapisanych w Flac. niestety na radiu wyskakuje caly czas "UNSUPPORTED"

No to masz wyraźny sygnał, że tych pobranych nie obsługuje. Pokombinuj i sam przetnij CD robiąc flac powinno zabanglać. narzędzi do tego celu jest dość, bezpłatnych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pena nie pograsz Flakiem itd...czyta wszystko po Usb to prawda ale z Ipoda

 

Powiedział co wiedział ... kolego tylko się ośmieszasz takimi tekstami! Dlaczego? Poleca kupić to radio i przetestować tzn. o ile nie wystarczy Ci przeczytanie instrukcji obsługi i z góry uważasz że producent kłamie!

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,trochę namieszałem ;)

Może i pomyliłem Flac z Alacem(dopiero zaczynam przygodę z tymi plikami i fakt na Ipodzie mam ALACi,sprawdziłem) ale nie widziałem jeszcze żeby czytało jedno czy drugie ot tak z pena,może to kwestia ściąganych utworów nie wiem.

Krzyczeć na mnie nie trzeba a uwagi wezmę do siebie jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.
Tak jak w temacie :P
Pobieram pojedyncze pliki w formacie WAV i konwertuje na FLAC 44100/16Bit.
W odtwarzaczu wyświetla mi tytuły ale wyskakuje ,,UNSUPORTED"
Szukałem informacji po internecie i dodam że u ,,Ruskich" jest ten sam problem 
 
Ma ktoś pomysł jak to uruchomić :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test na swoim UTE-92BT, pliki 30 sek przekonwertowane ffmpeg na flac z ustawieniami kodeka na 44.1kHz, 48kHz, 96kHz, 16 bit, 24 bit i w 4 stopniach kompresji (0,3,6,9,12) we wszystkich kombinacjach (30 plików) ruszyły wszystkie poza tymi z częstotliwością próbkowania 96kHz. Poza tym zrobiłem test "dużych" flaców z ustawieniami 16bit i 44.1kHz o długościach 10 minut(85MB), 30 minut(256MB), 60 minut(513MB) i 90 minut(770MB), wszystkie zostały odtworzone i można było je przewijać(o ile ktoś ma dużo czasu i cierpliwości).

Firmware: Najnowszy ze strony Alpine (listopad 2016)

Pendrive: Alpine 16GB FAT32 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie powinno być. Wewnętrzna magistrala I2S w tych radiach chodzi na fs=48kHz. Zegar Master Clock = 48k * 256 = 12,288 MHz.

A Bit Clock to 3.072 MHz, więc na ramkę w I2S przypada 64 bity, podzielić na 2, to na kanał wychodzi 32 bity. Zgodnie ze specyfikacją I2S, w tym przypadku, 8 bitów na kanał zostaje wolne, więc dane to 24 bity na kanał. No i z tego wynika, że więcej niż, pliki w formacie 24/48 nie przyjmie. :D

 

I jeśli komuś nie odtwarza, to ma albo źle przygotowany plik flac, albo źle sformatowany pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...