Skocz do zawartości

2 x HELIX P10


Cerber83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zbudowania skrzyń/skrzyni pod ww. głośnik. Napędzane będą DLS A6. Proszę o poradę, czy pchać je w jedną paczkę, czy zrobić grodź pomiędzy, czy w ogóle oddzielne skrzynki. Prosił będę również o pomoc w obliczeniu objętości skrzyneczki/skrzyneczek. Materiałem do budowy będzie płyta mdf o grubości 28mm. Konstrukcja zaplanowana w Mercedesie w208 (CLK) z jednostką alpine cda 9812. Skrzynia/skrzynie CL.

 

Qts 0.33

Fs 31

Vas 42.5

 

Nie bez powodu wybrałem te przetworniki. Dodam, że sprzęt już w zasadzie mam (DLS A6 juź do mnie jedzie, a głośniki posiadam już pewien czas), więc nie oczekuję propozycji innych głośników czy wzmacniacza

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głośniki są nowe/tyle samo grały?

Czytałem temat na strefie że przy dwóch głośnikach(używanych) lepiej jest dać osobne komory ze względu na różne wypracowanie zawieszenia,bo nie będą równo grać.

Chyba że są nowe bądź były używane + - tyle samo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem...

Myślę że Mastah mógłby coś wnieść do tematu,wozi/woził 3szt Kappy (wiem to nie P10) ale na pewno testował różne skrzynie i będzie wiadomo czego się spodziewać w sensie dźwiękowym...

Jakieś porównanie zawsze będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Czytałem ten temat, ale nadal mam wątpliwości, czy robic dwie oddzielne po 18.5L CL brytto, czy jedna około 37L CL brutto podzielona grodzią. Bardziej ku takim rozwiązaniom się skłaniam. Potrzebuję porady, co ostatecznie wybrać.

Witaj, posiadałem takowe p10w zasilane dls a6 w dwóch skrzyniach w sedanie.  Grało to całkiem całkiem zejście nawet było, ale z umiarem  szybkość też w miarę, fajnie się zgrywały z mp 5.16 dls a6 wyciskał z nich wszystkie soki. Skrzynie miały po ok 18 litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem oba helixy w dość przypadkowych skrzyniach pod A6. Jest źle... :zalamany:. Czy ktoś miły z okolic Warszawy lub w samej Wawie nie miałby do wypożyczenia, na chwilę chociaż, dwóch skrzyneczek po 18,5L brutto każda CL lub jednej dzielonej/lub nie około 37L brutto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem oba helixy w dość przypadkowych skrzyniach pod A6. Jest źle... :zalamany:. Czy ktoś miły z okolic Warszawy lub w samej Wawie nie miałby do wypożyczenia, na chwilę chociaż, dwóch skrzyneczek po 18,5L brutto każda CL lub jednej dzielonej/lub nie około 37L brutto ?

Czyli że 2 różne skrzynki ?. Jedną  18l mam drugą coś kole 21-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...