Skocz do zawartości

Volvo S60


Saint337
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak tniesz wf od dołu?

80/12

 

 

 

Czemu sie uparłeś na takie ostre zbocza?

Trochę łatwiej mi wychwycić różnicę w dźwięku jak się przesuwa częstotliwość wiem mniej więcej gdzie zaczyna mi się mniej podobać i potem próbuję różnymi zboczami żeby zobaczyć jak gra ale teraz generalnie to nie skupiam się na ustawieniach bo wydaję mi się że przyczyna złego grania systemu jest gdzieś indziej niż w strojeniu. Chociaż teraz kiedy tak nisko ustawiłem podział jestem w miarę zadowolony ale to jest raczej ustawienie tymczasowe póki nie znajdę rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj na poczatek tak stadardowo: woofer 2.0kHz 12dB/oct i tweeter 4kHz 12dB/oct, tweeter w przeciwfazie do woofera (zreszta sprobuj i w fazie i w przeciw, bo roznie to bywa w instalkach :)  )

Bardzo wazne sa tez poziomy poszczegolnych glosnikow, wbrew pozorom ciezko dobrac poziom tw wzgledem wf tak na sluch.

 

Co do znieksztalcania wyzszych czestotliwosci przez wf, to jak sluchales samych wf, to one po prostu tych wysokich czestotliwosci nie graja, wiec dzwiek jest niepelny i mozna to odebrac jako znieksztalcenie. Masz to pokryc tweeterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jak sluchales samych wf, to one po prostu tych wysokich czestotliwosci nie graja, wiec dzwiek jest niepelny i mozna to odebrac jako znieksztalcenie

Nie miałem wrażenia że dźwięk jest niepełny tylko że jest dziwnie natarczywy dlatego moje pierwsze podejrzenie padło na tweetery.

 

Może zbyt gorączkowo zacząłem ustawiać to po podłączeniu, spróbuję jeszcze raz na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Nie od razu Rzym zbudowano.

 

Tak jak poprzednicy uważam że zbyt strome zbocza przy cięciach używasz.

I  albo II w znacznej większości brzmi lepiej.

 

wofer 1,6 - 2,5 kHz /   6 lub 12 db/okt

tw 4,2- 5 kHz  / 6 lub 12 db/okt

W większości przetworników daje zadowalające brzmieniowo efekty.

 

Kolejna sprawa to taka czy możesz gdzieś posłuchać czy to co Tobie się wydaje że ma tak   być (w utworze) jest w rzeczywistości.

Konkretnie o wzorzec lub punkt odniesienia mi chodzi.

 

Często natarczywość jest spowodowana nieodpowiednim ustawieniem  gain - tw  vs wofer.

Przy pogłaśnianiu wystarczy kilka dB więcej na jednym z nich i już się dźwięk nie klei w spójną całość.

Powodzenia   :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę ustawieniami i nie jest tak źle, generalnie przy większości ustawień gra to lepiej bądź gorzej ale nie mam już tego wrażenia że coś jest nie tak.

Teraz nasuwa się pytanie co się zmieniło skoro mam wszystko podłączone tak samo jak miałem za pierwszym razem. Zmieniło się to że poprzez szukanie problemu praktycznie wszystko rozpiąłem i podłączyłem od nowa jeszcze raz albo teraz lepiej trafiłem z ustawieniami wf/tw.

 

System gra poprawnie (na tyle ile mi się wydaje) ale nie jestem w pełni zadowolony. Czegoś mi brakuje. Będę wprowadzał zmiany i zobaczę jaki będzie efekt. Zacznę chyba od woofera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zaktualizuję trochę obecną sytuację.

 

Odwiedziłem wreszcie Radka, powiedział że tweetery grają gdzieś w kosmos i przydałoby się je ustawić inaczej oraz wyrównał poziom głośności pomiędzy tw - wf zaczęło jakoś to grać ale w zasadzie nie nasłuchałem się długo bo jakoś tak mnie naszło i zakupiłem akurat pioneera dexP9 + deqP9 wykorzystując czas na urlopie podłączyłem wszystko i zrobiłem nowe słupki. No i znowu problem z ustawieniem wszystkiego :)

Najbardziej potrzebuję pomocy jednak z zlokalizowaniem zakłuceń. Po odpaleniu silnika słychać gwizd w głośnikach. Przy pierwszym montażu miałem też ten problem ale kiedy masę dałem na budę zamiast do aku problem ustąpił (aku w bagażniku). Ale po podłączeniu procesora znowu gwiżdże. Problem raczej nie leży w RCA bo wyciągałem je na zewnątrz i gwizd był taki sam. Procek jest podłączony pod te same zasilanie co wzmaki masę na procek próbowałem już dać też w inne miejsce na budzie. Jakieś sugestie gdzie szukać rozwiązania?


Dodatkowe testy, odłączyłem od zasilania procesor i dalej słychać gwizd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem miejsce położenia procesora oraz masę każdy wzmak i procek bierze z innego punktu. Wydaje się że gwizd ucichł muszę teraz to tylko poskładać bo narazie tak na krótko tylko podłączyłem. Gdyby nie to że Radek wspomniał mi że raz miał taką historię nie wpadłbym na to żeby tak się bawić z rozdzielaniem masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gwizdami był od początku później zniknął ale przy montażu procka znowu wrócił. Teraz już jest ok pomogła zmiana miejsca procka oraz rozdzielenie masy.

 

 

 


To nie jest przypadkiem ten super tani zestaw z olx (poznań) ?

 

Prawdopodobnie tak a coś z nim jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawdopodobnie tak a coś z nim jest nie tak?

Tego nie wiem Masz problem z zakłóceniami po zmianie jednostki jeśli się już z tym uporałeś i zestaw 100% działa jak należy to się tylko cieszyć i korzystać z takiego sprzętu w wręcz mega okazyjnej cenie :)

Napisz jak wypada do Alpine bo to wie zupełnie inne półki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spodziewałem się czegoś innego, nie czuje aż tak dużej różnicy. Głównie może dlatego że "wydźwięk" jest jakby dalej taki sam, czuć że jest bardziej detalicznie i jakby partie dźwięków są takie bardziej spójne. Inaczej reaguje na zmiany w ustawieniach cięć czy equalizera (tutaj na plus).

 

Problem że dalej nie jestem zadowolony z tego jak to gra, mimo że jest lepiej dalej mnie irytują pewne dźwięki. Podłączyłem teraz wszystko do starej zwrotki alpine i będę się pozbywał helixa jak załatwię jakiś nowy wzmak na tweetery to zajmę się na serio wystrojeniem tego.


Tak wyglądają moje nowe słupki. Dałem taki sam materiał jaki był oryginalnie (taki sam jak podsufitka) na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciu i jestem zadowolony z efektu tym bardziej że nie było łatwo. Nie spodziewałem się tylu problemów z przyklejeniem materiału, nie rozciągliwy a kształt mało sprzyjający, na drugi raz albo zaopatrzę się w inny materiał albo jakoś postaram się nadać inny kształt przy żywicowaniu.

post-3936-0-65674300-1470645149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...