Skocz do zawartości

Kino domowe BOSE


JacekTDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Nie było takiego tematu więc zakładam.

 

STEREO już mam i naszła mnie chandra na kino domowe i padło na Bose Acoustimass 10 series V ewentualnie seria IV - jest na Amazonie za 899 dolców, a na amerykańskim eBay za 500 $... tylko chyba do Polski nie wysyłają.

 

http://www.ebay.com/itm/Bose-Acoustimass-10-Series-IV-Speaker-System-/272252246710

 

Do tego trzeba dobrać amplituner, o ile zestaw chcę nabyć nowy (chyba że ktoś ma używkę w bdb stanie nie zarżniętą?), to ampli niekoniecznie.

 

Czy ktoś coś już w tym temacie grzebał? Macie jakieś doświadczenia?

 

Celować w coś mocnego, czy taki Denon AVR 1612 by wystarczył?

 

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2100-avr-1612

 

Ma USB, HDMI, optyka, czyli wsio co teoretycznie potrzeba do KD.

 

Miałem już tego Denon`a i sprawował sie BDB zwłaszcza z Playstation w Karaoke  :hyhy: ale nie wiem, czy nie będzie za słaby w stosunku do w/w Acoustimass?.

 

Jeszcze jedno, czy ktoś miał styczność z zestawem do KD marki KEF E305, jak sie ono ma do w/w Bose ?

 

Dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon wystarczy. Sam mam starą1907 bodajże co ma już hd master itp ( super audio leci po tym)

Ale co do tego zestawu to nie kupił bym żadnego za te pieniądze.

W kinie najważniejszy jest przod. Lewy prawy i środek. W nich sie dzieje najwiecej.

Mam starsze podłogowe b&w dm309 które zostały z całego kina starego. Nie mam miejsca obecnie na całe kino.

Ale powiem jedno. Małe gra małym dźwiękiem a i zamknięte w plastiku.

Mam teraz dodany tylko crentralny b&w m1 bo brakowało mi czystej gadki ale w porównaniu z pełna skrzynka co miałem kiedyś to brakuje ciepła i pojemności.

Wiec ja bym kompletował pełny przod a takie m1 jako satelitki.

Do tego jakiś dobrym media player jak mede8er med800x3d i filmy lecą jak marzenie. Wiem z autopsji :-) dużo kina oglądamy.

 

Przy dobrym przodzie będzie miło posłuchać jakiegoś koncertu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj amplitunera który posiada automatyczną korekcje akustyki pomieszczenia - moim zdaniem teraz bez tego w kinie ani rusz….

Ten 1612 to troszkę stary i słaby model. Kwestia budżetu bo za ok 1500zł da się kupić któregoś starego flagowca denona ...

Co do Tego bose to mogę napisać że straszne buczydło - bas ogromny ale monotonny i jak by grający na jednej częstotliwości -  sub to jakiś przekombinowany band-pass na małym głośniczku…. No chyba że ma tylko nap….ć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam starsze podłogowe b&w dm309 które zostały z całego kina starego. Nie mam miejsca obecnie na całe kino.

 

W kolejne podłogówki nie będę szedł, bo po prostu nie mam miejsca, jakbym miał jeszcze coś obok postawić to bym się tylko o to wszystko potykał, a żona za kolejne klamoty by mnie powiesiła.

 

 

 


Przy dobrym przodzie będzie miło posłuchać jakiegoś koncertu.

 

Do tego mam KEF R900 z Musical Fidelity A5 :wink:

 

 

 


Szukaj amplitunera który posiada automatyczną korekcje akustyki pomieszczenia - moim zdaniem teraz bez tego w kinie ani rusz….
Ten 1612 to troszkę stary i słaby model.

 

Ten 1612 ma mikrofon do kalibracji.

 

 

 


Kwestia budżetu bo za ok 1500zł da się kupić któregoś starego flagowca denona ...

 

Czy te będą miały kalibrację? Czy kodeki też będą miały wszystkie? Czy podepnę pod niego źródło po HDMI?

 

Można kupić starego flagowca, ale to ma być do kina domowego, a nie do KD i STEREO, do tego zestaw już jest.

 

 

 


Co do Tego bose to mogę napisać że straszne buczydło - bas ogromny ale monotonny i jak by grający na jednej częstotliwości -  sub to jakiś przekombinowany band-pass na małym głośniczku…. No chyba że ma tylko nap….ć.

 

Wg mnie jako kino domowe robi to wrażenie, a i mało zajmuje, a to ważne. Zestaw jest można powiedzieć dyskretny i "napier...a"  :wink:

 

Coś tam się powoli rodzi, zobaczymy jak to się potoczy i czy pójdę w nowe czy używane, no i jaki ampli wybiorę.

 

 

 


Do tego jakiś dobrym media player jak mede8er med800x3d i filmy lecą jak marzenie.

 

Na tą chwilę mam Apple TV, generalnie kupiłem to dlatego, że mój TV ma słaby Smart, a to był najtańszy sposób, żeby go w to uzbroić.

Oczywiście Twoimi propozycjami się zainteresuję, bo są godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na tą chwilę mam Apple TV, generalnie kupiłem to dlatego, że mój TV ma słaby Smart, a to był najtańszy sposób, żeby go w to uzbroić.
Oczywiście Twoimi propozycjami się zainteresuję, bo są godne uwagi.

 

Apple TV też robi robotę, sam mam Maca ale ten player robi lepszą robotę, czyta co mu się poda. U mnie filmy lecą prosto  serwera po lanie, droższa zabawka z serwerem ale za dostęp z każdego miejsca na ziemi do plików i strumieniowania muzyki, plus backup itp - cena jest warta zachodu.

 

Kup żonie coś ładnego to zrozumie :) moja na szczęście jest wyrozumiała bo lubi kino i wie jak co gra a kiedy nie gra, więc tu mam luz - oczywiście w miarę rozsądku ?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...