Skocz do zawartości

Helonowa Audi A4 B7 Stochusa


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy po dłuższej przerwie w dziale wasze instalacje :P

Powoli, powoli do przodu- tym razem audi a4 b7 koooombi z lubianym 1,9 tdi.

Na zasilaniu kwasiak 80ah i alternator 140a, choć w przyszłości na pewno jakiś agm się pojawi

Zasilanie 50mm spawareczka, poprawiona masa, w planach dokończenie tzw big 3

Do sedna- główne założenia, to aby było mocno i mięsiście, a przy tym niepozornie :)

Jednostka główna zostaje oryginalna, 2din rsne audikowskie, bardzo fajne radyjko.

 

Po zdjęciu tapicerki oto taki widok

 

 

 

Po kilku minutach:

 

 

Prawie finalnie: (brakło dnia)

 

 

 

Drzwi niby proste do zrobienia, jednak dosyć pracochłonne, ale wiadomo, jak chce się mieć dobrze przygotowane wrota, to nie ma nic na skróty. Można liczyć, że ok 8h na jedną parę drzwi potrzeba w moim przypadku.

 

Zestaw przedni to oczywiście Helon165 :) (dziękówa boytwister)

Na zasilaniu na początek testowo idzie RF punch 300s (dzięki lukaszmut)

 

Na tył prosto z Niemcowni w ori pudełeczku przyjechał ... Helon 12 SPL, stara seria :)

Co do zasilenia tego maluszka, w planach narazie skromnie, tyle na ile budżet i prąd pozwoli, prawdopodobnie ea1350d

Skrzynka br już czeka 70L@36hz testowo.

 

 

post-3051-0-82704200-1463346551_thumb.jpg
 

W bagażniku bardzo dużo miejsca, oryginalnie podniesiona podłoga, co mocno ułatwi montaż wzmacniaczy.

No ale jeszcze duuuużo przed nami :)

Ogólnie setup nie jest mocno wyszukany, możnaby powiedzieć banalny, ale kowalski z bananem na twarzy będzie słuchał :)

 

Działamy!

post-3051-0-82704200-1463346551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, coś się zepsuło właśnie, wszystkie zdjęcia z serwera uciekły, wieczorem uzupełnię :)
Nie mam pojęcia dlaczego, pisałem już w tej sprawie do admina.

Może zacznijmy jeszcze raz, akumulator 80ah + alternator 140a, tak jak pisałem narazie seria :)
Poprawiona masa od akumulatora do budy na 50mm, przewód plusowy bezpośrednio od klemy puszczony przez główną wiązkę zaraz przy kompie. Oprawka z bezpiecznikiem anl 200amper.

 

1d19c01e0b7e.jpg

 

Jednostka sterująca pozostaje oryginalna, sygnał poprowadzony przez wejście hi input ze wzmacniacza (rf punch 300s) a na tył poprzez konwenter rca hollywood, tak by chociaż mieć chociaż minimalna opcje regulacji subwoofera z poziomu radia. W planach procesor dźwięku...

 

dc8ab72f8f34.jpg

 

Po zdjęciu tapicerki okazało się, że drzwi bardzo przyjazne audio :) Blacha w otwory technologiczne użyłem dokładnie taką samą, z której robi się parapety, jest dosyć twarda a przy tym plastyczna, nie świrowałem z pancernymi 3mm :P Drzwi porządnie oklejone matami, dystans z mdfu, zaimpregnowany, przymocowany solidnie, także przy pomocy sylikonu.

 

fd028076a999.jpg

ae787a89e08f.jpg

567d4b77b1eb.jpg

 

Efekt, na którym bardzo mi zależało, czyli, żeby wyglądało to oryginalnie i niepozornie został osiągnięty. Prawa strona na gotowo.

 

a902fd723aa5.jpg

 

C.D.N :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki blacha blachą otwory technologiczne zaslepione ale nie widać wogóle zrobionej 1 warstwy ? matami ( nie widze na foto a moim zdaniem jest najważniejsza :> ) 

widać Furtki że aż tak sobie łatwe nie są do zrobienia . ogolnie za rok też przymierzam się do A4 albo b7 albo b8 poliftowe .

 

dlatego będę bacznie obserwował dalsze rozwoje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Efekt, na którym bardzo mi zależało, czyli, żeby wyglądało to oryginalnie i niepozornie został osiągnięty. Prawa strona na gotowo. "

 

z tym efektem wyglądu oryginału walory dźwiękowe bardzo tracą , oryginalne maskownice w audi bardzo zasłaniają światło głośnika  , mówię z własnego doświadczenia z tym modelem samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki blacha blachą otwory technologiczne zaslepione ale nie widać wogóle zrobionej 1 warstwy ? matami ( nie widze na foto a moim zdaniem jest najważniejsza :> ) 

widać Furtki że aż tak sobie łatwe nie są do zrobienia . ogolnie za rok też przymierzam się do A4 albo b7 albo b8 poliftowe .

 

dlatego będę bacznie obserwował dalsze rozwoje 

Chodzi Ci o zewnetrzne poszycie drzwi?

Jesli tak, to akurat wewnetrzna strona jest wazniejsza, bo pelni role odgrody, niemniej zewnetrzne poszycie tez nalezy wyklajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne poszycie drzwi jest również solidnie oklejone, miejscami nawet podwójnie, wiem, wiem nie postarałem się ze zdjęciami, sorki :) Wydawało mi się to oczywiste w sumie. W przybliżeniu poszło jakoś 3,5-4m2 mat, także jeśli chodzi o tą kwestie nie ma lipy.

Co do tapicerek, Bart, rzeczywiście masz rację, część woofera przysłania plastik z maskownicy, na ten moment nie walczyłem z tym, ze względów chociażby subwoofera, który docelowo zagości w bagażniku.

Tak jak mówiłem, w przyszłości, planuję zakup procesora, prawdopodobnie pójść w stronę 3 waya, wtedy woofer chciałbym ładnie wyprowadzić przed tapicerkę :)

Mam nadzieję, że niedługo uda się odpalić system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działamy :)

 

druga strona, drugie drzwi- oklejone od środka

937ed4150b4f.jpg

 

zasłonięte otwory technologiczne.

574033a886f4.jpg

 

oklejone matami

c9afab18a3b7.jpg

 

i malutka skromna skrzyneczka do uzupełnienia pasma :P

b723e4809a9f.jpg

 

Udało mi się usłyszeć pierwsze dźwięki z przodu, troszkę wygrzejemy i sprawdzimy ile mogą :)

Wiadomo jak to gra, jak to helon... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zmieniliśmy sobie radyjko na alpine 2 din :)

post-3051-0-20913500-1473590196_thumb.jpg

 

Następnie dolozylismy kilka grubszych kabelkow, przekaźnik i dodatkowy akumulator agm :)

post-3051-0-77290000-1473590283_thumb.jpg

Zamontowalismy jeszcze wzmacniacz, którego zdjęcia niestety nie posiadamy , osiąga w okolicy 2700w rms w 2 Ohm

Na końcu wsadziismy 80 kg skrzyneczke do bagażniczka :P

post-3051-0-30148500-1473590130_thumb.png

 

Na pewno cieszy oko, miło plumka, o dziwo jest znosnie, nie muli i czysto sobie plumka :) całość nastawiona na mocne miesiste granie, typowo pod muzyczke :)

Radujmy się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siemka! Chciałem zaprezentować aktualny setup na sezon 2017, troszki się pozmieniało, na plus można powiedzieć, to i dlaczego się nie podzielić tym z forum :)

Nie byłem w stanie wykarmić dwóch helonów i postanowiłem przesiąść się na coś z 3"calową cewką... Mianowicie Excurssion sxx15D4 x2

post-3051-0-22896800-1488621772_thumb.jpg

Tak... 2x15"  jest, no ale prundu trzeba było również dodać. Pod maskę wrzuciłem 80ah agma, a na tył 2 szt kineticka 50ah
Alternator niby 140a na pierwsze wstępne testy może być, no ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia jak to się mówi- dlatego na montaż czeka już nowy odrobinę mocniejszy 210a :) Myślę jeszcze o kondensatorze, powstał ciekawy custom na internecie, sporo farradów może mieć, bo długo się ładuje i rozładowuje.

Wzmacniacz również postanowiłem wymienić, był trochę dylemat, ale koniec końców trafiło na Excrussiona hxa-5k :) Dosyć fajny piecor, ile mu dasz prundu, tyle odda watów :)

post-3051-0-94265000-1488622462_thumb.jpg

Na końcu, to co misie lubią najbardziej :D Nie ukrywam, że troszke to pod miernik przygotowane...

post-3051-0-86077700-1488622650_thumb.jpg

ale wymyśliłem patencik na 30hz i dobrą pompę :) Bo gdzie mieć dwa takie fajne 15 calowe głośniczki i grań non stop na wysokich hz?
Dokładka z żywicy, dopasowana pod skos szyby. Dobra sprawa, bo nie zabiera litrów.

post-3051-0-14547300-1488622616_thumb.jpg

Tak to w skrócie wygląda. Sporo frajdy, zajawka jest, także działamy dalej.
Można powiedzieć taka 1/3 Audicy Piszyla :D


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kwestia tego ile masz kasy na tego kondka:) możesz sobie poskładać baterie kondow np kilka tysięcy faradow w szereg 2,7v 6szt tylko ceny są już spore bo tysiaka ponad musisz położyć

 

Mówimy o tym samym ;) Poniżej tysiąca za jeden pakiet ;) Na serii altku 75A i akku 45Ah przy dwóch takich pakietach 10kW lata stabilnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie marzy się taki jeden od Krzyska, pół tysiąca trzeba wyłożyć, ale z tego co widać po filmikach, to warto... Przy obciażeniu ok 900w rozładowywał się przez 30sekund do 10,5v :) Także już nie zabawka. No i altka i aku tak nie szarpie, kond wszystko zbiera.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, 2x15" to już inna bajka, spina jak szlag, wieje, że kataru idzie dostać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i dlaczego się nie podzielić tym z forum :)

Bardzo słusznie :) bardzo :)

I bardzo ładnie Ci to wyszło muszę przyznać,  chociaż trochę śmiechowa ta "budka suflera" :wink2:

 

 

 

Tak... 2x15" jest, no ale prundu trzeba było również dodać. Pod maskę wrzuciłem 80ah agma, a na tył 2 szt kineticka 50ah

Alternator niby 140a na pierwsze wstępne testy może być, no ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia jak to się mówi- dlatego na montaż czeka już nowy odrobinę mocniejszy 210a :) Myślę jeszcze o kondensatorze, powstał ciekawy custom na internecie, sporo farradów może mieć, bo długo się ładuje i rozładowuje.

W chwilę zadumy mogą popaść ci co do zwykłej i prostej instalki konda planują  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...