Skocz do zawartości

Helix DSP Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Potrzebuję wskazówek podłączeniowych. Honda accord 2010 z PSS, nie chce zmieniać radia, więc muszę ukręcić max co się da :/ dziś się bawiąc poległem z opcjami i dałem sobie siana.

 

Obecnie jest tak

OEM HU do OEM wzmacniacz do Line output converter LC6i do alpine amp do dynaudio odseparowany 

LC6i bierze sygnał dla przodu oraz oddzielny dla suba, można dodać też tył, można też wszystko zsumować w nim żeby kanał główny miał jak najszersze pasmo.

 

co do helixa tutaj mam problem

1. mogę go wpiąć zaraz po LC6i podać mu zsumowany sygnał z przodu, tyłu i suba : 

2. wpiać go dalej po Lc6i i podać mu przód, tył i suba oddzielnie i sumować w nim jak będzie mało.

3 wypiąć LC6i, podpiąć sam przód przez Hi input in i resztę jak będzie potrzeba.

 

Z góry dzięki za wskazówki.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

LC6i nie jest Ci już potrzebny jeśli masz procesor.

Wszystko podpinasz pod procesor Helix DSP Pro i tam miksujesz jak Ci się podoba.

OK,

a czy jest sens wpinać przód, tył, sub i potem zsumować wyjście na przód i oddzielne na sub, czy może wziąc tylko fabryczny przód i z tego przekierować na nowy przód i ułożyć na suba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

 

po analogu jakość będzie i tak kiepska więc po analogu raczej słuchałbym tylko radia i nawigacji. 

najlepiej jak by Ci ktoś z forumowych kolegów wyciągnął cyfrę z PSS . po cyfrze będzie raczej grało tylko CD/mp3  więc analog i tak musisz mieś podpięty (by s łuchać radia i nawi)

albo możesz dokupić moduł bluetooth do Helixa i puszczać flacki z komóry (parę osób na forum już to ma i chwali, a ja sam też za chwilę będę miał i mam nadzieję że też będę chwalił :) )

także najlepiej będzie jak podepniesz bezpośrednio PSS (2ch line out + cyfra lub BT) z Helixem i podziały zrobisz w Helixie.

jak sterujesz głośnością helixa? masz pilota przewodowego czy Directora? w nim możesz oddzielnie regulować np głośność całkowitą i głośność suba

jakie masz te wzmaki i jakie głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djrobo

 

z cyfrowym wyjściem z radia będzie w UK raczej problem, a nie chce oddawać patałachom angielskim, ,mam złe doświadczenia. Musi póki co zostać fabryka po analogu.

 

Moduł BT miał być w kolejce jak by było mi mało, jest to duża wygoda, ciekawe czy leci przez to telefon jak ktoś zadzwoni?

 

Sterowanie jest żadne póki co :/ bo nie ma większej potrzeby raczej, jak będzie moduł BT wtedy bym się rozglądał. poustawiam jak doczytam z kompa i ma grać, a jak na wakacje zajade do PL to może znajdzie się ktoś z okolic Lublina co pomoże wyciągnąć max z ustawień.

 

gra sam przód Dynaudio 242GT odseparowany pasywny. pędzi go stary alpine mrv f505 w mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gra sam przód Dynaudio 242GT odseparowany pasywny. pędzi go stary alpine mrv f505 w mostku.

 

fajne głośniki , przydało by się im też dobre źródło.  dokup moduł bt , na pewno zagra duużo lepiej niż po analogu. ach jedna uwaga - jaki masz telefon bo musi obsługiwać kodeka APTX.

 

 

 

ciekawe czy leci przez to telefon jak ktoś zadzwoni?

nie wiem, może ktoś się wypowie z użytkowników

 

 

Sterowanie jest żadne póki co

czyli regulujesz głośność w radiu podejrzewam.  kiepsko. powinieneś w radiu mieć ustawioną głośność możliwie jak najwyżej (ale bez zniekształceń) żeby wysterować wejście proca, a głośność regulować w procku.  

możesz zamiast kupować pilota samemu sobie potencjometry i przełącznik zamontować 

schemat http://s1074.photobucket.com/user/MapletechSS/media/HelixRemoteSchematic_zps9c113c7a.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon to aipon :) nie ma aptx :/ zawsze można jakąś używkę z androida za parę groszy łyknąć żeby leżała i robiła tylko to.

 

tak, reguluje radiem, między czasie poluje na jeden z tych dwóch pilotów. jak się bawiłem prockiem to pojawił się szum impuls jednosekundowy w głośnikach mimo że radio nie było włączone, tak jakby dostał prądu mimo że był już włączony.

 

Muszę się temu przyjrzeć na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djrobo

 

z cyfrowym wyjściem z radia będzie w UK raczej problem, a nie chce oddawać patałachom angielskim, ,mam złe doświadczenia. Musi póki co zostać fabryka po analogu.

 

Moduł BT miał być w kolejce jak by było mi mało, jest to duża wygoda, ciekawe czy leci przez to telefon jak ktoś zadzwoni?

 

Sterowanie jest żadne póki co :/ bo nie ma większej potrzeby raczej, jak będzie moduł BT wtedy bym się rozglądał. poustawiam jak doczytam z kompa i ma grać, a jak na wakacje zajade do PL to może znajdzie się ktoś z okolic Lublina co pomoże wyciągnąć max z ustawień.

 

gra sam przód Dynaudio 242GT odseparowany pasywny. pędzi go stary alpine mrv f505 w mostku.

W UK zagadaj do Gordona. Powinien ogarnąć wyjście cyfrowe. Kontakt z nim też jest ok

 

 

Wysłane z mojego B6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, dostałem już kontakt w sprawie airpota, pewnie w to pójdę i nic więcej nie będzie mi potrzeba.

 

Wszystko podpiąłem wczoraj, wywaliłem LC6i i działa poprawnie, dziś doszedł director i już podpięty :) jest fajnie. 

 

Jedyne to że bez directora grało głośniej bo miałem już trochę poustawiane a teraz jest cicho mimo że radio jest rozkręcone, a po podkręceniu vol na directorze zaczyna trzeszczeć, może preset się nie zapisał.

 

Teraz doczytać, ustawić z kompem wedle instrukcji i ma być.


Szybkie pytanie.
Ustawienie czułości sygnału Hi level.
W manualu piszą żeby puścić na radyjku 1khz @ 0db i podpinać po jednym wejściu. Radio ustawione na 90%. Jak dioda status sie zapali na czerwono to zmniejszyć potencjometrem wewnątrz urządzenia. Niby proste. Nic sie nie zapalało na nawet na wysokiej czułości.
Grało ok dopóki nie podpiąłem directora. I spadła głośność całego systemu. Jak podpinam pod kompa to przy tej samej głośności radia grając jakiś kawałek krzyczy ze dziwiek z radia jest przesterowany. Zbaraniałem

Czy w tym przypadku ustawiać czułość wejścia z kompa na programie ? Bo wcześniej robiłem bez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze podłączam do swojego helixa DSP pro i telefon samsung i telefon ajfon i za bardzo roznicy w jakosci dzwieku nie słyszę (po BT) ba nawet ajfon gra lepiej bo nie tnie a samsung czasem potrafi przyciąć.

 

 

Przechodziłem to u Sb na DAC-u. W odtwarzaczach typu: PowerAmp, Neutron masz w ustawieniach priorytet/jakość odtwarzania  dzwięku tz.WASAPI na windowsach. Zmieniasz na andku i nie ma mowy o zacięciu na dźwięk poprawia się na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą głośnością po podłączeniu directora to się wygłupiłem :/ troche techniki i człowiek się gubi, wszystko jest OK.

 

została kwestia przesterowania wejścia hi level - podczas ustawiania czułości nie krzyczał a po podpieciu kompa krzyczy 

 

Takie techniczne pytanie w sprawie airporta

-ile czasu zajmuje zanim sie załaduje ?

-czy nie przerywa ?

-czy po zmianie napięcia urządzenie się za mocno nie grzeje ? chodzi mi o  sam regulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Takie techniczne pytanie w sprawie airporta
-ile czasu zajmuje zanim sie załaduje ?
-czy nie przerywa ?
-czy po zmianie napięcia urządzenie się za mocno nie grzeje ? chodzi mi o  sam regulator ?

 

Niestety, az okolo minuty potrzeba na start airporta.

Uzytkuje juz ponad 2 lata i nie mialem problemow z przerywaniem.

Co do zmian napiecia, to nie pomoge, nie kombinowalem z zasilaniem, mialem taka mala przetworniczke z 12 na 230V, taka pod zapalniczke, spokojnie daje rade na tym. Mialem w szufladzie, to wykorzystalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przerobionym nie zagraca się dodatkowymi kablami, i można by upchnąć w bagażniku za tapicerką, przynajmniej u mnie jest gdzie.

No przeciez nie podpialem tego pod zapalniczke, w bagarku mam podpiete pod rozdzielacz, na przekazniku razem z remote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos przerabiania airporta

 

 

 


powiem wam ze podłączam do swojego helixa DSP pro i telefon samsung i telefon ajfon i za bardzo roznicy w jakosci dzwieku nie słyszę (po BT) ba nawet ajfon gra lepiej bo nie tnie a samsung czasem potrafi przyciąć.





Przechodziłem to u Sb na DAC-u. W odtwarzaczach typu: PowerAmp, Neutron masz w ustawieniach priorytet/jakość odtwarzania dzwięku tz.WASAPI na windowsach. Zmieniasz na andku i nie ma mowy o zacięciu na dźwięk poprawia się na +.

 

czy mozesz mi napisać w któą opcję na androidzie (sys op) mam wejśc aby zmienić priorytet dla muzyki? (do muzy używam TIDALA HIFI.) jak tego nie zmienię to kiedyś naprawdę wyrzuce szajsunga przez okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...