Skocz do zawartości

Slabo grajace sredniotonowki


nike166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas mnie tu nie było ale postanowiłem zaczerpnąć porady co może być powodem mojego problemu . Otóż moje auto to a4 b5 sedan. Jak wiadomo w drzwiach b5 nie ma tzw 'patelni' musiałem zbudować wnętrze drzwi aby móc ją dobrze wygluszyc i też tak zrobiłem. Wyvluszglem cześć wewnętrzna drzwi oraz moja 'patelnie' mata butylowa + na to pianka kauczukowa 0.5mm. Głośniki jakie założyłem to Hifonics HFI 6.2c ze względu na płytka głębokość montazowa. Napędza to piec Xetec gravity 4g-600 mkII do tego ES350. Wszystko spoko góra gra bardzo fajnie wyraziście na zwrotkach mam regulacje +3 0 -3 dB jest na 0 bo na +3 już za bardzo daje po uszach ale nie o to chodzi . Chodzi dokładniej o sredniotonowki grają strasznie płytko i jakby za mgła słabo wyraziście. Po odłączeniu skrzynki te srdedniotonowki nic od siebie nie wnoszą zero kompletnie zero jakiegokolwiek basu nawet malutkiego grają jak stare radio na kasety nawet mógłbym rzec że wysokotonowki grają od nich lepiej :) możecie mi powiedzieć co może być nie tak? Jestem pewien że powinny grać o niebo lepiej. Dla przykładu zakładałem ostatnio u kolegi w fabii helixy DB i pod samym radiem przy wygluszonych drzwiach bardzo fajnie pukają , a umie kaszana przy fajnym piecu i też nieŹle zrobionych drzwiach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też dzis zrobię i zdam relację.

Zamieniłem + z - na jednym kanale tak jak poradziliście i dalej to samo... Odłączyłem suba do tej operacji. Bass na full i nawet nie czuć drgnięcia tych sednich tylko grają przez mgłę. Dodam instrukcję instalacji, ale wydaje mi się , że zrobiłem wszystko według instrukcji:

 

1: http://istorage.pl/images2/img-1459604031451936906.jpg

2: http://istorage.pl/images2/img-145960403365415258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średniotonówki? Nie do końca rozumiem masz 3 way? Czy mówimy o samych "woferach" ?

same woofery (mid-bass) jak na instrukcji. 

 

Nie masz jakiegos włączonego filtru na piecu/radiu?

na radiu wyłączone, na piecu highpass na przód włączone bo gra wyraziściej przód. Na tył czyli pod skrzynką highpass na off, a lowpass na on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Średniotonówki? Nie do końca rozumiem masz 3 way? Czy mówimy o samych "woferach" ?

 

Mowimy o wooferach :)

 

 

 


Nie masz jakiegos włączonego filtru na piecu/radiu?

 

To tez nalezalby sprawdzic.


same woofery (mid-bass) jak na instrukcji. 

 

na radiu wyłączone, na piecu highpass na przód włączone bo gra wyraziściej przód. Na tył czyli pod skrzynką highpass na off, a lowpass na on

 A na jaka czestotliwosc ten HPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass drzwi wrócił  :super: wielkie dzięki dla wszystkich za pomoc w końcu mam scenę poszerzoną o mid-bassy :)  :zdrowko: dla wszystkich :) 

 

A co do pozostałych parametrów to myślicie, że są dobrze ustawione ? HPF dałem na 50, LPF tak około 90 bo nie wiem czy mogę dać więcej żeby skrzyni nie zaszkodzić :) No i gaina na froncie zmniejszyłem na połowę bo były przestery po przestawieniu HPF'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...