Skocz do zawartości

Jakie kolumny polecacie?


bzyk00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Siemanko.

 

Chciałem zakupić sobie pewne kolumny do 250zł, wiem wiem to nie duży fundusz ale chce aby ładnie zagrały i wystarczyły, oczywiście to nie handel po prostu chciałem was zapytać o radę jakie kolumny byście polecili aby ładnie zagrały jakościowo:

 

Co myślicie o :

 

Quadral all-craft-120 kolumny głośniki

http://olx.pl/oferta/quadral-all-craft-120-kolumny-glosniki-CID99-IDcWeIJ.html#f0574bdaf3

 

albo

 

Kolumny QUADRAL allsonic SM120 II

http://olx.pl/oferta/kolumny-quadral-allsonic-sm120-ii-CID99-IDe2ZJP.html#f60e79bdd9

 

 

 

Jakie byście wy polecili kolumny aby dobrze i jakościowo zagrały jak za tą cenę?

Może jakieś Bose albo Altony? czy jeszcze coś innego?

 

A zapomniałem mój sprzęcior to stary niezniszczalny Technics se-ch530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUADRAL ALLSONIC SM120 ll. Ja napisalem swoje zdanie nie będe pisal o scenach i sopranach grających jak śpiewajacy skowronek o poranku bo to są glupoty dla naiwnych. Kolumny graja poprawnie jak na swoje gabaryty a dobrze wysterowane da się posluchac i caly dzien i nie meczyć glowy. Mialem je w 20m2 i spisywaly się dobrze. Ale niech inny melomani się wypowiedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUADRAL ALLSONIC SM120 ll. Ja napisalem swoje zdanie nie będe pisal o scenach i sopranach grających jak śpiewajacy skowronek o poranku bo to są glupoty dla naiwnych. Kolumny graja poprawnie jak na swoje gabaryty a dobrze wysterowane da się posluchac i caly dzien i nie meczyć glowy. Mialem je w 20m2 i spisywaly się dobrze. Ale niech inny melomani się wypowiedzą

Właśnie ja też o takich myślałem koleś ma na sprzedaż za 200zł, od znajomego słyszałem że jak do tej ceny to są jedne z lepszych Quadrelków, ale po prostu chce posłuchać opinii może ktoś coś lepszego za proponuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


coś lepszego za proponuje :)

 

Po pierwsze, to tak można w nieskończoność, po drugie - lepszość musiała by oceniać jedna osoba/grupa osób, a nie, ten miał to, ten miał tamto, a jeden nie słuchał tego drugiego, a drugi pierwszego, rozumiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Technics'y SB-CA1060. Czasem można je wyrwać za "grosze" a do spokojnego grania to bardzo fajne kolumienki :-) Swoje nabyłem właśnie za około 200zł i nikomu nie oddam. Zasilane u mnie Pioneer'em SA610 grają ciepło i dosyć nisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można trafić jakąś okazje. Za nowe M3 dawałem kiedyś £100 a używane można trafić nawet za mniej niż pół ceny...

 

Ok to pokaż mi taka okazję gdzie kupi M3 za 250zł. Chyba z kilka lat będzie czekał na taka "okazję". Pokażesz mi taką okazję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to pokaż mi taka okazję gdzie kupi M3 za 250zł. Chyba z kilka lat będzie czekał na taka "okazję". Pokażesz mi taką okazję?

Widzę, że raczej słabo się orientujesz w cenach na rynku wtórnym... a ja nie muszę nic nikomu udowadniać, że za tyle można kupić. M3 to nie są jakieś mega głośniki tylko całkiem spoko budżetówki. Ja swoje kiedyś nowe kupiłem w sklepie za 99F więc jak myślisz ile mogą kosztować używane? Wejdź sobie na ebay uk i sprawdź skoro nie dowierzasz. W tej chwili masz 2 komplety po 60f w tym jeden z oferta " lub najlepsza cena" i kilka po 70f z oferta "lub najlepsza cena" wiec spokojnie mysle ze pojda po 50F ( ok 270zl ) bo wiem jak ludzie sprzedaja. I wcale nie trzeba latami czekac na takie okazje...

Malo tego powiem Ci , ze np kilka dni temu jedna osoba sprzedawała na lokalnych ogloszeniach tannoy mercury v3 ( ktore sa wyzszym i drozszym modelem od m3 ) w idealnym stanie za 50f ono gdzie "ono" oznacza "or nearest offer" czyli mozna było zaoferować 40f i je mieć... Niestety przegapiłem to ogloszenie i ktoś mnie uprzedził z kupnem.

Wniosek jeden jak się chce to mozna dostać i to szybciej niż Ci się wydaje. Przynajmniej tak jest w UK

 

P.s sorki dla autora za zaśmiecanie wątku. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a swoje kiedyś nowe kupiłem w sklepie za 99F więc jak myślisz ile mogą kosztować używane? Wejdź sobie na ebay uk i sprawdź skoro nie dowierzasz. W tej chwili masz 2 komplety po 60f

 

Halooo! nie pomyliłeś może forum? Tu Polska.

 

Może ja zaraz zacznę sypać jakimiś ofertami z zagranicy? To, że w UK są dość tanie samochody to tez będziesz się kłócił, że tu kupimy za tyle samo?

Wciąż czekam i chciałbym, żebyś pokazał mi taką ofertę tych kolumn do 250zł ale nie z Rosji czy Pakistanu tylko z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halooo! nie pomyliłeś może forum? Tu Polska.

 

Może ja zaraz zacznę sypać jakimiś ofertami z zagranicy? To, że w UK są dość tanie samochody to tez będziesz się kłócił, że tu kupimy za tyle samo?

Wciąż czekam i chciałbym, żebyś pokazał mi taką ofertę tych kolumn do 250zł ale nie z Rosji czy Pakistanu tylko z Polski.

 

A w czym problem aby sobie ściągnąć kolumny z ebay.uk?

Jakie tu ma znaczenie kraj pochodzenia?

 

No i baaardzo słabe porównanie z autami w tym kontekście. Bo kolumn głośnikowych, z tego co mi wiadomo, nie produkuje się w różnych wersjach w zależności od kraju przeznaczenia.

 

 

Ogólnie to, jak na mój gust, zbyt często masz pultający się styl pisania.

Tam gdzie można sie czepnąć w najmniejszym stopniu tam jesteś Ty i rozdmuchujesz to. Niestety często bezpodstawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halooo! nie pomyliłeś może forum? Tu Polska.

 

 

Wciąż czekam i chciałbym, żebyś pokazał mi taką ofertę tych kolumn do 250zł ale nie z Rosji czy Pakistanu tylko z Polski.

 

No chyba w dobie internetu i nawet google translate ww nie jest chyba dla kogoś problemem. Sam praktycznie cały sprzęt kupiłem na zagranicznych portalach (nawet z Japonii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to, jak na mój gust, zbyt często masz pultający się styl pisania.

Tam gdzie można sie czepnąć tam jesteś Ty. Niestety często bezpodstawnie.

 

Rozumiem uwagę, przepraszam jeśli jest to tak odbierane. Będę miał to na uwadze.

 

 

 

 

No chyba w dobie internetu i nawet google translate ww nie jest chyba dla kogoś problemem. Sam praktycznie cały sprzęt kupiłem na zagranicznych portalach (nawet z Japonii)

 

Oczywiście, że można sobie sprowadzać rzeczy zza granicy ale jeśli przykładowo ktoś pyta co może kupić do danej kwoty i pisze to na polskim forum, nie wspominając nic o sprowadzaniu zza granicy, to chyba trochę nie na miejscu jest proponowanie sprzętu z Niemiec albo UK? I jeszcze przeliczanie tego na złotówki i pisanie, że przecież mieści się w danej kwocie. Jakbym się pytał jaki kupić rower, buty, czy głośniki to raczej mało by mnie interesowało po ile taki sprzęt chodzi za granicą. Rozumiem jakby autor sam podał jakieś przykłady z ebay ale przecież nawet w temacie posługiwał sie jedynie linkami z OLX. Pisanie o ofertach zza granicy jest kompletnie nie uzasadnione, czy ktoś się spytał czy autor bierze pod uwagę kupno głośników z UK? Szczerze w to wątpię. Kolega Lucky luke wg mnie wprowadził wszystkich jedynie w błąd bo nie napisał jasno, że ma na myśli przeliczenie ceny z UK. Równie dobrze zaraz ktoś może tu napisać z Niemiec czy z jakiegoś innego kraju i będzie pisał, że u niego to nawet za 100zł można to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halooo! nie pomyliłeś może forum? Tu Polska.

 

Może ja zaraz zacznę sypać jakimiś ofertami z zagranicy? To, że w UK są dość tanie samochody to tez będziesz się kłócił, że tu kupimy za tyle samo?

Wciąż czekam i chciałbym, żebyś pokazał mi taką ofertę tych kolumn do 250zł ale nie z Rosji czy Pakistanu tylko z Polski.

 

hehe , szkoda dalej komentować... to , że w PL nie można za tyle kupić ( tego w sumie nie wiem bo się tym nie interesowałem ) nie oznacza , że nie można sobie zadać trochę trudu i kupić gdzieś indziej za podobne pieniądze jakie ma się do wydania lub nawet jeśli trzeba by było dołożyć te 50zł na transport.

 

 

 

Pisanie o ofertach zza granicy jest kompletnie nie uzasadnione, czy ktoś się spytał czy autor bierze pod uwagę kupno głośników z UK? Szczerze w to wątpię. Kolega Lucky luke wg mnie wprowadził wszystkich jedynie w błąd bo nie napisał jasno, że ma na myśli przeliczenie ceny z UK. Równie dobrze zaraz ktoś może tu napisać z Niemiec czy z jakiegoś innego kraju i będzie pisał, że u niego to nawet za 100zł można to kupić.

 

A na jakiej podstawie szczerze wątpisz, że autor wątku nie jest zainteresowany kupnem z zagranicy?? bo nic o tym nie napisał czy dlatego że Ty tak uważasz??

Sorki kolego ale nikogo w błąd nie wprowadziłem... Podałem model głośników, które można kupić w tej kwocie i napisałem że tak jest przynajmniej w Uk więc nie rozumiem w czym masz problem?? a to czy autor wątku podchwyci temat i się zainteresuje tym to jego sprawa... ja mu tylko nakreśliłem sytuację. Może kupić słabsze głośniki lokalnie lub lepsze zzagranicy jego sprawa. Masa ludzi tak kupuje nawet tu na forum. Jedni ciągną z PL do UK inni na odwrót. Tyle w temacie bo widzę że masz jakiś ból i niepotrzebnie spinasz "pultyny" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...