Skocz do zawartości

Pomoc w doborze suba i pieca


dawidek19875
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolega poprosił mnie o pomoc.

 

Chciałby kupić wzmacniacz i głośnik by robiły jak największe zamieszanie.

Jak on to powiedział ,,jak będę chciał posłuchac muzyki to wyłącze wzmak i posłucham sobie na przednich głośnikach;) )

Kwota do 2 tyś (wiem nie jest to dużo, no ale takim budżetem dysponuje)

 

Samochód to Chrysler voyager bodajże z 2005 roku. Silnik ma 3,3 benzyna

 

Co byście mogli doradzić. Oczywiście szukamy coś z używek

Kable plus jak i masa pociągnięte są z aku. kabel jest 50mm2

 

Lepiej będzie dać jeden głośnik większy czy dwa mniejsze

Doradzicie czego można szukać w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mała rada... Za subem przód musi nadążyć... W takim sensie, że z kiepskim przodem (nie daj Boże fabryka z dodge) mocny sub dużo traci... Na szczęście jeśli nie ma mowy o jakości, scenie itp to w tym aucie dość łatwo zrobić głośny przód ;)


Jak dużo miejsca chce poświęcić na suba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego nie zrozumiałeś? Chodzi o to, że nie musi to grać przy szybkim techno tylko ma telepać blachą...

Nie wiem , czego Ty nie zrozumiałeś .

Do przetwarzania energii elektrycznej na akustyczna służy głośnik , a do przetwarzania energii elektrycznej na wibracje inne przetworniki wykazują dużo wyższa skuteczność . A to , ze do tego celu ktoś chce wykorzystać głośnik , jest równie dobrym pomysłem , jak zastąpienie silnika w samochodzie koniem pociągowym .

 

Jakoś widać juz sie gubię , ale wole te czasy gdy sprzęt audio służył do słuchania muzyki i tylko w tym celu jego wykorzystanie zdaje się być dla mnie racjonalne .

Niestety mała rada... Za subem przód musi nadążyć... W takim sensie, że z kiepskim przodem (nie daj Boże fabryka z dodge) mocny sub dużo traci... Na szczęście jeśli nie ma mowy o jakości, scenie itp to w tym aucie dość łatwo zrobić głośny przód ;)

Jak dużo miejsca chce poświęcić na suba? 

 

To chyba trzeba rozbić na dwa opinie rozdzielne .

Po pierwsze to sub w rozumieniu tempa , powinien mieć możliowość zbliżenia sie czasem reakcji do możliwości systemu frontowego .

I druga ,  zakres dynamiczny systemu przedniego powinien mieć na tyle duży potencjał  , aby jak najdłużej ( najlepiej w pełnej skali użytecznego poziomu głośności ) zachować swoje zdolności w stosunku do możliwości suba . 

Spełnienie tych dwóch warunków , daje dopiero szansę na budowę czegoś "muzycznie podobnego " , do trzepania blachą można sobie te cześć pominąć jako zbędną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To chyba trzeba rozbić na dwa opinie rozdzielne .
Po pierwsze to sub w rozumieniu tempa , powinien mieć możliowość zbliżenia sie czasem reakcji do możliwości systemu frontowego .
I druga ,  zakres dynamiczny systemu przedniego powinien mieć na tyle duży potencjał  , aby jak najdłużej ( najlepiej w pełnej skali użytecznego poziomu głośności ) zachować swoje zdolności w stosunku do możliwości suba

 

Skrót myślowy w moim wykonaniu ;) tak w sq to sub jest najwolniejszy i musi nadążyć dynamiką za przodem... W spl zwrot "nadążyć za subem" odnosi się raczej do uzyskania odpowiedniego poziomu głośności w stosunku do suba przy zachowaniu względnie niskiego poziomu zniekształceń, i to miałem na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie sami jak wielu początkujących  do tego podchodzi. Ma być skrzynia w bagażniku i ma ruszać flakami, a reszta jest mniej ważna.

Sam Kiedyś na początku nie zwracałem uwagi na radio czy głośniki w drzwiach, interesowała mnie tylko skrzynia w bagażniku.

Dopiero z czasem człowiek patrzy na ,,sprzęt,, inaczej.

Demondemidi pamiętam właśnie na spocie jak miałeś coś dużego w bagażniku i nikogo wtedy nie interesowało co masz z przodu, prawda? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Demondemidi pamiętam właśnie na spocie jak miałeś coś dużego w bagażniku i nikogo wtedy nie interesowało co masz z przodu, prawda? xD

 

Interesowało, mamusa sprawdzał sam przód i dzięki niemu (w dużej mierze) poszedłem dalej... Choć i wtedy przód nie był u mnie najgorszy ;) 

 

Wrota w Caravanie są niestety bardzo niewdzięczne i ciężko coś z nimi zrobić ale da się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Demondemidi pamiętam właśnie na spocie jak miałeś coś dużego w bagażniku i nikogo wtedy nie interesowało co masz z przodu, prawda? xD

No i tu się pomyliłeś, również sprawdziłem co siedzi na przodzie, a do kulturalnego grania Jarek wyłączył zagłuszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No i tu się pomyliłeś, również sprawdziłem co siedzi na przodzie

 

dawid (chyba, wybacz ale pamięci do imion nie mam) mówi o mini spocie z końca 2014r, tylko wtedy mieliśmy okazję się spotkać ;) Wtedy jeszcze panował chaos u mnie, ecp26xt4+seas pasywnie krojone na pałę a wf w dwie drogi nie chciał iść... coś grało ale rzeczywiście nie było na co patrzeć :) Teraz troszkę inna bajka, zamiłowanie do pompy zostało ale z przodem wciąż progres w kierunku głośnego sq ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid (chyba, wybacz ale pamięci do imion nie mam) mówi o mini spocie z końca 2014r, tylko wtedy mieliśmy okazję się spotkać ;) Wtedy jeszcze panował chaos u mnie, ecp26xt4+seas pasywnie krojone na pałę a wf w dwie drogi nie chciał iść... coś grało ale rzeczywiście nie było na co patrzeć :) Teraz troszkę inna bajka, zamiłowanie do pompy zostało ale z przodem wciąż progres w kierunku głośnego sq ;)

No to ja juz sluchalem jak coz tam plumkalo. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...