Skocz do zawartości

Streaming po WiFi w aucie.


t00m3q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie w aucie? Najrzadziej interesuje mnie streaming bezpośrednio z tidala. Wiem ze airport i iphone ma taką opcję. Natomiast ja zastanawiam się nad połączeniem z androidem. Jest kilka produktów do kupienia takich jak np. Soundmate m2 i WiDac

Tylko czy nie ma wtedy przypadkiem potrzeby uzywania dodatkowej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,mam w aucie airport apple i jeśli chodzi o współprace z urzadzeniami apple to jest malina.Własnie tez korzystamz tidala i za pomoca iphana 4s wszystko plynnie i fajnie śmiga.To samo jesli chodzi o ipod 4g. Natomiast z androida korzystam sporadycznie ,łaczę  samsunga s5 ale tylko za pomoca Double Twist-a.Z innych programów nie korzystałem  bo  wymagaja zrotowania telefonu, a mój jest jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz opisać jak dokładnie odbywa się połączenie szajsunga?

Appla znam bo znajomi maja takie rozwiazanie, obecnie streamuje bluetoothem ale moj smartfon obsługuje yylko A2DP wiec lipton, odpalalem z tableta to duzo lepiej wszystko brzmi ale nie usmiecha mi się latanie z tabletem, udostępnianie każdorazowo neta zeby tidal smigal,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi laczenie sie androida po dlna wogole sie nie widzialo z galaxy s3(czesto nadmiernie apka obciazala proca lub zrywalo polaczenie albo zamykalo apke) - mysle ze zawsze musi to byc za posrednictwem dodatkowej aplikacji, Jesli android to raczej usb DAC - tyle ze ja poleglem.... bo ja jedno dzialalo to gdzie inedziej wystepowal problem... Teraz koszystam z beposredniego polaczenia iphone alpine i jestem najbardziej zadowolony.

Uzyskalem to o co mi chodzilo czyli wchodze do auta sadzam jedna reka iphona w sekunde na aktywnym uchwycie brodita i po trzech sekundach juz leci muza ze spotify - a dodatkowo zmiane utworow moge dokonywac klawiszami fizycznymi radia :)

Wczesniej mialem airporta i ipada i tez bylo spoko bo gralo po swietle a sterowalem utworami tez przyciskami fizycznymi z radia tyle ze sterowanie przez bluetooth, Tylko mnie wnerwialo czekanie minuty na odpalenie airporta a ryzykowac z permanentie wlaczonym airportem nie chcialem.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu masz rację Jaco .niestety ale też nie mogę przeskoczyć tego "startu " airporta.okolo 40s.Teraz przerobie go na osobny przycisk żeby włączyć go raz na np cały dzień niezależnie od radia czy stacyjki.Ja tez mam zrobione wyjście z p9 na światełko i łącze airport z p9 tymże kabelkiem. Dźwięk z iphon-airport -p9 jest dużo lepszy niż android -airport-p9 .Nie wiem w czym rzecz bo nie jestem tak bardzo zaawansowany :-) ale tak jest .

Pytasz o połączenie z samsungiem,double twist ma normalnie taka funkcje jak orginalnie jest w jablku czyli po połączeniu telefonu z airport em double automatycznie pokazuje kwadracie do przesyłu muzy i włącza jak w iphonie czy ipod.

Ps.jesli sprzęt apple pracuje płynnie i prawie bez zawiech o tyle te z andkiem częściej łapią zawiechy. Ale przypuszczam że ty chodzi o sprzęt apple bo on z reguły bardzo nie lubi "obcych" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz widzieć jedno, airport zrobi Ci sam sieć a Apple TV potrzebuje sieci do której może się przyłączyć. Sam nie umie utworzyć sieci.

 

Tomek a ta cała słynna malina, nie może być do androida użyta ?

Nie wiem czy jest opcja żeby słać do niej informacje po wifi. Na pewno można adapter wifi zamontowac pod USB.

Trzeba zgłębić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po taniości takie dziwo...

 

Overmax Sound Box 2.1 tu recenzja:

 

http://mobileworld24.pl/2015/03/25/overmax-soundbox-2-1/

 

do samochodu go jeszcze co prawda nie doniosłem - choć w zasadzie po to go kupiłem - ale po światełku dostarcza sygnał w moim HA i nawet daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje dlna i jest airplay compatible oraz uPnP ready , żadnej dodatkowej apki do tego nie dodają.

Bardziej jest to kwestia czy Twój odtwarzacz potrafi wysłać strumień, np Deezer potrzebuje pośrednictwa uPnP plyera bo sam nie radzi sobie z tematem(i faktycznie jest to bardzo irytujące) ale już pełna wersja double Twista ma odpowiednie dodatki i "umi" strumieniować muzę via wi-fi.

Mam za subskrybowanego Deezera dlatego takie odniesienie.

 

Jeśli warunkiem jest użytkowanie bezpośrednio ze spotify to lipton albowiem ten program sam nie umie wystrumieniować muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam bluetooth renkforce ze swiatelkiem tak jak pavliq, bluetooth bez problemu odbiera strumień z tidala. Tyle ze irytuje mnie jakość a2dp bo oddaje za mało informacji przez resampling...stąd chęć poszukania innego rozwiązania. Jest apka bubbleupnp i wiem że przez nią śmiga ale na dłuższą metę będzie to irytujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...