Skocz do zawartości

sony mex-xb100 bt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukam czegoś więcej na temat radia sony mex-xb100bt, gdyż tylko to nie jest wybarne do auta cena około 800 zł radio ma na wyjściu 4*100 na papierku oczywiście. Pytanie jest takie czy to radio da rade grać całkiem przyzwoicie czy lepiej jest kupić jakiegoś pionera lub alpine do tej kwoty. Auto to volvo v40 z 2001r. Zestawy głośnikowe już zostały wybrane na przód morel maxmimo 6.2 tył morel maximo 5.2 i tu w tej kwesti raczej chyba już nic się nie zmieni. Tylko nie wiem czy samo radio podoła temu zestawowi. Wzmacniacz i skrzynie chce dokupić za jakiś czas. Drzwi wygłuszone poprzez poprzedniego właściciela, muzyka nie mam sprecyzowanej wszystko po trochu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tam dawno lata 2006 miałem jakegoś xploda x200 fakt nie przypadł mi do gustu, wypadł blado przy zwykłym clarionie za 200 pare zł , dlatego założyłem nowy temat, problem w tym że to polecił jeden pan z Bialegostoku twierdząc ze tak będzie optymalnie bez wzmacniacza stąd problem, co można zakupić do takiej kwoty zamiast tego sonego chodzi mi o nowe radio,obecnie radio system jest oparty na clarionie i zestawach odseparowanych vocal ale głośniki wysokotonowe sa już po palone przez poprzedniego właściciela był bym wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jak zbudowany jest wzmacniacz w radiach samochodowych. Gdyby producenci napisali na panelu 4x1000 Wat, znaleźli by się zapewne tacy, którzy by ze 2 suby podłączyli... Żadne radio nie podola głośnikom od pewnej głośności, bo niezależnie od marki, końcówka mocy jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio ma na wyjściu 4*100 na papierku oczywiście.

przyjacielu też kiedyś taki byłem i wierzyłem w to pewna osoba mi w życiu wyjaśniła to omówiła i pokazała musisz wiedzieć 1 teorie w świecie ca waty nie grają tylko radia ma mieć jakość a nie waty. Myślę że nadejdzie taki czas ze to zrozumiesz, powodzenia w szukaniu wymarzonej jednostki którą zagra jak ty sobie tego wyobrażisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


waty nie grają tylko radia ma mieć jakość a nie waty

 

Tylko jak by się tak zagłębić akurat w ten temat to chodzi tu raczej o tymczasowe ogarnięcie systemu z końcówki radia a w tej kwestii już jakąś różnicę robi czy na wyjściu mamy 4x21 czy np 4x70w... Kwestia jakości to już odrębny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem o budowie radia i że ta moc przy radiach ma około 4*21w przy markach clarion alpine itp., odnośnie radia które napisałem w temacie znalazłem gdzies tam w sieci ze ma około 4*40, zainteresowało  mnie właśnie jakością dzwieku bo docelowo będzie i tak montowany wzmacniacz.  Producent podaje na swoich stronach że radio jest wyposażone w procesor dzwieku i tu  to się rozchodzi czy to zagra lepiej niż jakieś inne radia w cenie około 800 zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to tak, kurcze nie mogę dodać linka do strony producenta , ale widzę że jest, właśnie to mnie zastanawia czy to oby na pewno była jakaś dobra korzyść z tego gdyż radia innych producentów są sporo droższe, ciekawe tylko czy dźwięk nie został jak w starszych xplod gdyż do gustu on mi nie przypadł. U mnie zabawa z car audio dopiero się zaczyna, głośniki są już wybrane zostało radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poczytaj jak zbudowany jest wzmacniacz w radiach samochodowych. Gdyby producenci napisali na panelu

 

 

 

Ma ten procesor, a czasówki ma, czy nadal w Sony to temat jakiś mocno odległy ?

 

 

 

Możliwe, że takie twory były, może są, ale czy to do nich należy ?

 

Moze nastanie pora , gdy przed napisaniem jakiejś opinii na forum , poprzedzi je realne doświadczenie lub przynajmniej informacja.

 

dlatego założyłem nowy temat, problem w tym że to polecił jeden pan z Bialegostoku twierdząc ze tak będzie optymalnie bez wzmacniacza stąd problem,

 

 

Jak to jest ten Pan z Białegostoku to możesz bez obaw Mu zaufać i być spokojnym o losy tego systemu.

 

 

A tu coś dla wątpiących , którzy lubią podane na tacy

 

 

 

Tak więc bez względu na indywidualne przekonania , oznajmiam ,  że "nadjszła" nowa era :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeczytałem, ma jakiś wzmacniacz klasy D, więc bardzo fajnie, więc ten model należy do tych. Jeśli ma czasówki, to hip hip hura, ile to modeli Sony miało do tej pory ? Nie mówię o tych naj naj naj, bo taki luksus, w przypadku innych producentów mamy w bardzo niskich modelach dostępny od bardzo dawna, więc można tutaj głosem męczennika rzecz "nareszcie...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko ja nie chce nikogo negować, czy jest dobry czy zły, jeżdżę sporo autem i pytałem w kilku miejscach w mojej okolicy , każdy mówi coś innego stąd wątpliwości, dopytuje gdyż jest mało opinii na temat samego radia. Zastanawiam się jeszcze nad jednym, czy jest sens montowania głosników do tylu zestawu odseparowanego, czy tez sam zestaw dwu drożny wystarczy by osoby na tylnym siedzeniu coś tam słyszały. Ten sam pan z białego pozostawił mi to już do własnego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeczytałem, ma jakiś wzmacniacz klasy D, więc bardzo fajnie, więc ten model należy do tych. Jeśli ma czasówki, to hip hip hura, ile to modeli Sony miało do tej pory ? Nie mówię o tych naj naj naj, bo taki luksus, w przypadku innych producentów mamy w bardzo niskich modelach dostępny od bardzo dawna, więc można tutaj głosem męczennika rzecz "nareszcie...".

 

Bogus . proszę zakończ ten żałosny dyskurs, czasówki są dostępne w podstawowych modelach Sony od przynajmniej trzech lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz samochów wielkości stadionu narodowego ? Przecież pasażerowie siedzą metr od głośników...


Bogus . proszę zakończ ten żałosny dyskurs, czasówki są dostępne w podstawowych modelach Sony od przynajmniej trzech lat .

 

Nie przypominam sobie, żeby model 929, który najniższy nie był miał czasy, ale dawno to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh w sumie racja, zrezygnuje z tyłu i zostawię kasę na wzmaka plus jakaś skrzynia, pytanie do kolegi Bogusa alternatywa do sony?, skoro temat już założony, jakieś sugestie do wyboru wzmacniacza i skrzyni, to już będzie używka,sporo tu jest na forum , może cos godnego polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zainteresowało mnie właśnie jakością dzwieku bo docelowo będzie i tak montowany wzmacniacz.

 

Jak chodzi głównie o jakość dźwięku, to ja będąc na Twoim miejscu zapytałbym Pana z Bydgoszczy o możliwość przetestowania na miejscu tego radyjka i np. MEX'a-N5100BT. Model tańszy ale również posiada korekcję czasu, czyta flac, wav itp. Kosztuje średnio 300zł mniej, a to już spory grosik który można dorzucić do lepszego wzmaka skoro taki zakup planujesz.

Nie mówię, że to pewniak ale cena MEX'a 100BT może być właśnie podyktowana tym, że to taka "pierwsza jaskółka" z 4x40RMS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi sprawa jest taka iż jestem skazany na podróże, gdyż mazury a konkretnie Pisz jest bardzo ciężko cos znaleźć sklepów ca brak, a jak pytam w elektronicznych to jest taka odp. ,,,podłączyć mogę ale czy to dobrze zrobię nie wiem,, . Ja się na tym  nie znam kompletnie i nie wiem czy to bardzo trudne podłączenie zestawu odseparowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...