Skocz do zawartości

Alpine ute-92bt , CDE 193, 195


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gra bardzo podobnie do CDE-178, z tym, że UTE-92 obcina  sygnał na wyjściu RCA od vol=29, a w 178 tego nie ma.

Ten clipping dotyczy wszystkich CDE-193,195 i  UTE-92, 93.

Te radia osiągają dla sygnału 0dBFS: 2 Vrms na wyjściu RCA przy vol=29, a CDE-178 ciągnie bez cliipingu do 4V rms przy vol=35.

6dB brakło inżynierom Alpine do szczęścia w tej najnowszej serii... 

 

https://youtu.be/NzPvSzBwD0g

 

Trochę odkopię temat. Kenwood też ma clipping od poziomu 27-28

 

 

Coraz bardziej jestem przekonany, że bebechy do tych odtwarzaczy robi jedna firma a potem JVC/Kenwood, Alpine dodaje tylko swoją płytę czołową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatycznie, jak widać na filmie, ten model Kenwooda nie obcina do vol = 26, potem już tnie.  :)

Coraz większy badziew robią. Widocznie wychodzą z założenia, że nikt normalny nie będzie słuchał głośniej. :P

 

 

A JVC i Kenwood to teraz jedna firma, więc bebechy w niektórych modelach na bank są te same.

Alpine to jednak nadal osobna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę jeszcze pamiętam ze szkoły ten język...

 

Najpierw na końcówkę mocy a w drugiej połowie filmu na RCA.

Na końcówce obcina, a na RCA na szczęście nie. Do vol = 35 jest ładna sinusoida.

On tam oczywiście zaznacza, że w radiu wyłączono są wszelkie filtry a EQ jest na płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, 

Mam problem z alpine ute 92bt. Co jakiś czas po podłączeniu przez bt brakowało mi niskich tonów w głośnikach a na subie ok. A doszło do tego, że praktycznie nie ma basu nawet po podbiciu w ustawieniach. Glosniki pod radiem a sub pod wzmacniaczem. Może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...