Skocz do zawartości

Alpine ute-92bt , CDE 193, 195


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem od niedawna posiadaczem tego radyjka, przesiadłem się na nie z kenwooda 6544 - radia, które miałą świetną jakość dźwięku taką jaką lubie najbardziej czyli - bardzo nisko schodzące niskie tony, dobrą wyraźną średnicę i wyraźne a nawet lekko ostre wysokie tony, ogólem dźwięk posiadał głębie, na chwilę obecną uważam, że to było jedno z najlepszych radii jakie miałem, zmieniłem z powodu paru pierdół i chęci pogoni za czymś jeszcze lepszym - wiem mój błąd. No ale stałem się posiadaczem ute92 - wyglądało początowo to pięknie, czasówki, aktywka niestety czar prysł po podłaczeniu, otóż radia zawsze ustawiałem tak, że zaczynałem od ustawienia FLAT, a później jedynie dodawałem treble na + bo lubię wyraźny dźwięk i zazwyczaj było ok. Tu było zaskocznie - czy na samym flat, czy z media expanderem czy nie dźwięk jest wręcz fatalny, plastikowy, basu praktycznie zero - musiałem na wzmacniaczu wziększyć czułość przodu do 6v aby go wyciszyć a suba na 0,1v aby go podgłośnić żeby w piosenkach słychać było prace suba, średnie tony wycofane, niewyraźne, wysokie nieszczegółowe - kłujące przy wyższych głośnościach, siedzę w samochodzie już bagatela tydzień, próbowalem najróżniejszych kombinacji i nie mogę tego ustawić aby dźwięk był klarowny, wiem że nikt zdalnie za mnie tego nie zrobi, ale interesuje mnie czy idzie coś wykrzesać z tego radyjka? chodzi o jakość dźwięku, bo już sam fakt z tą czułością wzmaka sugeruje, że coś jest tu nie tak, przecież to nienormalne aby między tymi ustawieniami potrzwbny był aż taki rozstrzał. Rzecz jasna polaryzacja w głośnikach ok, a na przeciwfazie w radiu nie poprawia się nic. Ma ktoś może jakieś pomysły co zrobić?

 

Mój zestaw wygląda tak:

 

Przód: GMS 1968, zwrotka ori pasywna, dzrzwi wygłuszone    //dodatkowo cięcie na radiu >62hz, zbocze 12v, 0db

SUB: GMS 250      //cięcie <80hz, zbocze 12v, 0db

Wzmak: Helix db five

Kable RC: sinuslive x 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mi ciężko było się na początku przestawić z kenwooda 6544 na pioneera 80prs. Słychać wyraźnie inny profil grania. Co oczywiście nie oznacza że jest gorszy, raczej kwestia przyzwyczajenia i preferencji. Możliwe że tobie tylko kenwood będzie pasował i nic z tym nie zrobisz. Może KDC-BT92SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a suba na 0,1v aby go podgłośnić żeby w piosenkach słychać było prace suba

http://www.alpine.com.pl/fileadmin/user_upload/manuals//2015/CDE-193BT_UTE-92BT/OM_CDE-193BT_UTE-92BT_PL.pdf

Na ile masz ustawiony poziom suba  ? Strona 17, jeżeli na 0 to nie dziwne że masz na wzmaku gaina na 0.1V  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie niedawno z kdc53 na cde193 (to samo co ute 92 tyle ze z CD) i ...stara dobra Alpina! Kick zapierdziela,subbas sie nie wlecze , bez misia na dole, srednica sie nie wybija, a gora tak jak w Alpine, czyli perlista , dzwieczna ale bez nadmiernej ostrosci. Czy jestes w stanie to dostrzec/uslyszec  na tych GMSach tego nie wiem ;) Jedno jest pewne ze Alpine gra calkiem inaczej niz Kenio , nie wspominajac o JVC ...brakuje po prostu kocyka dla nieprzyzwyczajonego do Alpine ;)

 

Jak z MXem na poziomie 3 nie masz basu to ... masz niezle namieszane w systemie! Ustawilem MX na tylko  +1 przy BT(czasem z yt lece)  i jak pierwszy raz odpalilem muze przez BT to myslalem ze mi glosniki membrany wypluja i szybko zmienialem na OFF. 

Czasowki ruszales? Nie przestawiles sobie tak ze gra to wszystko znoszac sie?  Co do regulacji suba, to byl opisywany sposob ustawienia poziomu w Alpine i dlaczego musiales to zrobic co zrobiles. 

 

CDE 193 gra na ile pamietam podobnie/identycznie do cde178 tyle ze nie ma wiatraczka :) Jednak kto wymyslil procedure zmiany 3way/2 way to powinien wisiec! Komu ten pstryczek na dole przeszkadzal???!!! ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m2c ostatecznie myślę nad tym bt92sd, jeśli jest to poziom 6544 to jestem niemal pewien, że tylko te radio będe brał pod uwagę przy ewentualnym poszukiwaniu nowego

 

@Abstynent, poziom subwoofera w radiu mam na 0 - zawsze ustawiałem gain we wzmaku tak aby optymalne brzmienie było na ustawieniu 0, tym delikatnie korygowałem jedynie, ale przy tym radiu wyszły cyrki niestety. Instrukcję przerobiłem - wiem, że można jeszcze zmienić poziom głośności źródła (Volume) ale to mam na 0db.

 

@Powalla, tak wiem 193 to bliźniacza konstukcja z CD - bynajmniej instrukcja do tych radii jest jedna i ta sama. MX dużo pomaga, ale właśnie... czy nie wydaje się wam, że radio tej klasy powinno grać dobrze "z urzędu", a nie po zastosownaiu ulepszaczy dźwięku? Fakt poprawia on, osobiście testowałem MX-a na 2gim poziomie, na 3 już dźwięk był nienarturalny. Aktualnie udało mi się dojść do jako takich ustawień dźwięku - dalej jest nie to, ale może to się wydać głupie, zobacze jak to będzie brzmieć w jeździe, wzmak po dostaniu tych 14,2v będzie generować więcej mocy więc może to będzie brzmiało lepiej. Ale nie jestem nastrojony optymistycznie, wiem że barwa dźwięku kwestia gustu ale IMO dobre radio powinno dać się ustawić tak aby każdy mógł ustawić odpowiednie brzmienie dla siebie. Przełącznik way'ów właśnie dobry - możesz szybko przełączyć bez wyciągania radia, prosta kombinacja klawiszy, myk i zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MX gra dobrze i pomaga? To nie mam wiecej pytan ... no moze tylko dodam ze dalej  nie wiesz dlaczego w Alpine inaczej trzeba ustawic Gain na wzmacniaczu dla suba. Znajdz odpowiedni temat i doczytaj. Kupujac 92sd skazujesz sie tylko na MP3 ... mam nadzieje ze powyzsze opisy grania sa z odsluchow Flac a nie wlasnie mp3 320 ;)


No i nie zapominaj ze piszes o radiu za 500zl ( korekcja czasowa , rozbudowany korektor , x over i rozbudowanym BT ) . Do niedawna za taka kase nawet BT nie bylo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom subwoofera w radiu mam na 0 - zawsze ustawiałem gain we wzmaku tak aby optymalne brzmienie było na ustawieniu 0, tym delikatnie korygowałem jedynie, ale przy tym radiu wyszły cyrki niestety. Instrukcję przerobiłem - wiem, że można jeszcze zmienić poziom głośności źródła (Volume) ale to mam na 0db.

Eh  :looka:  W Alpinach opcja sterowania subem odbywa się poprzez "dławik", ustawienie 0 największe "dławienie sygnału" przez co jak sam wspomniałeś masz gaina na 0.1v a jak dasz na 15 to "nie ma dławienia". Dajesz sobie na 15 lub na 10/12 żeby mieć możliwą regulację basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh  :looka:  W Alpinach opcja sterowania subem odbywa się poprzez "dławik", ustawienie 0 największe "dławienie sygnału" przez co jak sam wspomniałeś masz gaina na 0.1v a jak dasz na 15 to "nie ma dławienia". Dajesz sobie na 15 lub na 10/12 żeby mieć możliwą regulację basu.

 

 

Niestety nie mogłem o tym widzieć - instrukcja takich szczegółów nie zdradza, zresztą interet tak samo. Niemniej to bardzo cenna informacja, napewno zrobię poprawkę w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nabylem niedawno cde193 i mam podobne spostrzezenia jak powalla. Wsystko ustawione na 0 jedynie 80hz podbite +1 i przy sinuslive sl165 z alpine t757 przy flac i cd kicka nie a nawet bt kicka nie brakuje. Troche gorzej jest z radiem ale rzadko go slucham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odrobinę wyższy model czyli UTE 93 i mogę szczerze polecić, daje radę. Nic z opisanych rzeczy powyżej przez kolegę nie uświadczyłem, wręcz przeciwnie miło mnie ta budzetowka zaskoczyła.

Fakt, faktem, że od zawsze byłem fanem grania Alpine i jestem przyzwyczajony do tego profilu brzmienia. Co komuś przesiadającemu się z Kenia czy Clarka może sprawić odmienne wrażenia.

Potwierdzę tylko słowa Powalli, radyjka nie przynoszą ujmy w porównaniu do tych starszych i w relacji cena /walory są korzystnym dobrym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za niedługo będą testy 9855 vs ute92 i skrobną co nieco wrażeń na SCA  :wink:

 

Ja miałem chyba wszystkie "wyższe" Alpiny (33,35,53,55) i nawet  niedawną modną 178 lecz od tego czasu minął co najmniej rok(jak nie 2)  i nie śmiałbym forować jakieś opinie i wyroki  :wink:  Jak dla mnie na obecną chwilę gra OK , a i sama funkcjonalność jest na wysokim poziomie.  

Na razie zauważyłem następujące wady (dla innych mogą być nieistotne) :

-USB w przednim panelu , a przydałoby się drugie z tyłu na kabelku , bo radio daje sobie radę z dyskiem 320GB 

-wyświetlacz 1 liniowy ...JVC i Kenio przyzwyczaiły mnie do 3 liniowych i ułatwiało to skakanie po folderach i utworach , no i po jednym spojrzeniu na wyświetlacz wiemy jaki utwór leci i w którym folderze , a tak trzeba klawiszem pyknąć by podejrzeć jaki to folder  :kwasny:

- po naciśnięciu na gałkę głośności w starszych Alpinkach wchodziło się do ustawień dźwięku , a tu wchodzimy w "szukanie muzy"   :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Człowiek się zaczyna z czasem zastanawiać czy wracać do źródła w takim budżecie. Źle to nie gra, dobrze zestroic system i słuchać... Ale z drugiej strony, nie zagra tak jak źródła z wysokich półek.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mieć ciastko i zjeść ciastko.

Z drugiej strony funkcjonalność stoi na wysokim poziomie, skoro masz w jednym i flac po usb i BT, stream po Andku i Ios, Dab, Xover i czasy.

Ja wiem czy jest sens wybrzydzać skoro dość fajnie to gra.

Wiadomo poziom 800 ki czy 700 to nie jest ale nie jest także tak,że jest przepaść i długo długo nic.

Na co dzień śmiało można słuchać i śmigać.

Ja zrobiłem bardzo prosty system oparty na UTE93, 4 kanały z Xeteca P4 Evo, wf z jednej pary tw i mid na ori zwrotce z dwóch kolejnych, 3 way MB Quarta i jest gitara, nabiłem czasy, wf odciąłem aktywnie aby go nie muliła pasywka,tanio prosto ale wstydu nie ma, fabryka się kryje, z jakimiś Bose etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mieć ciastko i zjeść ciastko.

Z drugiej strony funkcjonalność stoi na wysokim poziomie, skoro masz w jednym i flac po usb i BT, stream po Andku i Ios, Dab, Xover i czasy.

Ja wiem czy jest sens wybrzydzać skoro dość fajnie to gra.

Wiadomo poziom 800 ki czy 700 to nie jest ale nie jest także tak,że jest przepaść i długo długo nic.

Na co dzień śmiało można słuchać i śmigać.

Ja zrobiłem bardzo prosty system oparty na UTE93, 4 kanały z Xeteca P4 Evo, wf z jednej pary tw i mid na ori zwrotce z dwóch kolejnych, 3 way MB Quarta i jest gitara, nabiłem czasy, wf odciąłem aktywnie aby go nie muliła pasywka,tanio prosto ale wstydu nie ma, fabryka się kryje, z jakimiś Bose etc.

Póki nie wiedziałem jak mogą auta grać, to nie było dylematu. Tak jak mówisz... Ciężko jest zjeść i mieć... Ale jakby z takiego wyciągnąć cyfrę... To można uzyskać coś pomiędzy totalnym hu endem a budzetowka... Może to jest myśl. Tylko momentalnie okaże się znając życie że przy wyciągnięciu cyfry tracimy połowę funkcjonalności. 500 zł za radio zastępujące maline to może być całkiem dobra opcja... Zakładając że wstaje szybciej i czyta pliki.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy w.w. Radia

Ściąglem sobie program na androida i widzę obsługę zwrotki z poziomu aplikacji l teraz pytanie czy czy działa to w czasie rzeczywistym czy trzeba zatwierdzić nastawy

 

Nie prościej samemu sprawdzić "w czasie rzeczywistym" ??  :P

 

Żeby OT nie robić - jak dobrze się wszystko poukłada to niebawem porównamy 9855 do UTE92 i podzielimy się wnioskami  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...