Skocz do zawartości

BraX MatriX co wiadomo ?


sQr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

postanowiłem założyć temat bo nigdzie nie znalazłem nic ciekawego i interesującego co by mnie zadowalało o serii Matrix. 

 

Mówię tutaj o sposobie grania, brzmienia i pracy, jakie można uzyskać z połączenia przetworników i piecy tej serii. 

 

Na temat wzmacniaczy ktoś już pisał że za bardzo nie udane, moje pytanie dlaczego ? 

 

Wiemy że jeszcze wiele wnosi jednostka, auto i jego przygotowanie, ale to już druga strona medalu interesuje mnie to co konkretnie wiadomo i zauważono.

 

Za wszelkie wyczerpujące i konkretne wypowiedzi z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


postanowiłem założyć temat bo nigdzie nie znalazłem nic ciekawego i interesującego co by mnie zadowalało o serii Matrix.

 

Słabo szukałeś bo choć by tu na forum było troszkę o tych piecach - wystarczy użyć wyszukiwarki.

 

 

 


Mówię tutaj o sposobie grania, brzmienia i pracy jakie można uzyskać z połączenia przetworników i piecy tej serii. 

 

...pracy jakie można uzyskać ?? - wiem że na dobry sprzęcik czesto trzeba ciężko pracować heheeh :rotfl:

 

 

 

 


Na temat wzmacniaczy ktoś już pisał że za bardzo nie udane, moje pytanie dlaczego ? 

 

Skoro takie nie udane to po co się nimi interesujesz ??

A to raczej pytanie Fischera (konstruktora-własciciela marki) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wypowiedzi takiego zestawu to dobrych konkretów brak. 

 

Rzeczywistość jest brutalna ale wiadomo o co się rozchodzi  :looka:   (mój błąd w pisowni) tak wiemy że trzeba bardzo ciężko pracować nic nowego nie odkryliśmy  :hyhy:

 

Ciągnięcie mnie za język nie pomaga, jeśli będę chciał się pobawić w kotka i myszkę to mam inny adres  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci tylko powiedzieć że oczytalem się bardzo dużo i tez konkretów nie znalazłem ale zaryzykowalem i kupiłem 6.1+1.1 i nie żałuję ani nie zamierzam zmienić ,a też czytałem jakie to wofery 6.1 nie udane i przereklamowane ;-) a prawda jest taka ze maja wszystko co trzeba.Srednica klasa ,kick klasa i w dobrze zrobionej furtce potrafią zagrać basem tak że niektórzy pytali czy napewno wyłączyłem sub :-) Ale to moje skromne zdanie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil jak widzisz temat tej marki bywa czasem tematem tabu na forum.

Nie wiem czy to przez zazdrość czy jakiś konflikt interesów ale nie da się temu zaprzeczyć.

Piece na pewno z wysokiej półki , jednym ich granie odpowiada drugim nie. Jeden lubi rybki a drugi…..

Jak jesteś z Dębicy to na pewno w "pobliżu" masz kilku forumowiczów z Braxowymi kompletami , choć by w Mielcu, Rzeszowie, Krośnie…...

Warto posłuchać samemu i wyciągnąć wnioski a nie opierać sie na opiniach zasłyszanych tak jak to najczęściej tu bywa  i powielać bzdurne komentarze - posłuchaj kilku aut  jedne będą bardziej "skopane" inne mniej  - na pewno powie Ci to więcej niż forum. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil jak widzisz temat tej marki bywa czasem tematem tabu na forum.

 

Nie wiem czy to przez zazdrość czy jakiś konflikt interesów ale nie da się temu zaprzeczyć.

 

No cóz , nie znam przypadku kneblowania ust użytkownikom tych sprzętów , a tym bardziej nie rozumiem jakie interesy im tego zabraniają , jak ktoś posiada wiedzę w tej materii to z przyjemnością się  dowiem jakie tajemne moce za tym stoją :wink2:.

Tomasz jakiś czas temu pisał o swojej piecowni , nie przypominam sobie aby cos ten fakt zmienił w jego egzystencji na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy woli co innego zdania zawsze mogą być podzielone ale każdy ma prawo do swojej prawdy

 

Trafnymi spostrzezeniami zawsze można się podzielić :D

 

Chodzi mi o przybliżenie założeń producenta bo nie bez potrzeby na produktach pisze Matrix czy Graphic.

 

Dobre uszy tutaj na forum mamy więc może czas na jakieś konkrety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi prrrrooooszę Cię :) nie chodziło mi o żadne kneblowanie ust :szok: , bez przesady - wystarczy poczytać kilka wątków , z resztą nie ja pierwszy zwracam uwagę na to zjawisko.

I nie wiem z czego to wynika takie podejscie do tej marki - może z faktu że nie każdy może na nich zarobić , może mniej się psują od innych , może że to produkcja odwiecznego wroga sąsiada heheh :wink:  , albo po prostu czysta zazdrość bo nie każdy może sobie na nie pozwolić….  Prawda zawsze leży gdzieś po środku a ja nie mam zamiaru zaczynać kolejnej wojny choć cieszę się że to stwierdzenie ruszyło trochę forum bo zastój i nuda straszna ostatnio!

 

SQr

Ja osobiście lubię braxy za dynamike i ten niemiecki ordung-kontrole jaką posiadają , nic nie trzymało za pysk tak wooferów i suba do tej pory w moich furkach (może piece stega msk - BAJKA - ale to straszne "krowy". W miejsce 2x4ch braxa = 4xMSK nie pisze nawet o poborze prądu...)

Lecąc dalej - rozdzielczość u "niemca" stoi na najwyższym poziomie , mocowo są w stanie wysterować niemal wszystko w granicach rozsądku…... mógł bym tak długo ale zaraz się zacznie   :luka: heheh

 

Kamil w np. Matrixach  bardzo podobało mi się sposób w jaki budowały przestrzen za linią głośników - podjedz do CASKP do Mielca. On ma je "troszku"ogarnięte Posłuchasz i zobaczysz czy to twoja bajka czy strona mocy :)

 

 

Żeby nie było że jestem taki stronniczy i zakochany to mogę napisać że czasem brakuje mi troszkę swoistej miękości-pewnego ciepła . Ale to moje indywidualne zdanie .

 

Niestety nie można mieć wszystkiego.

 

 

 


Kto z Krosna ma braxy ?

 

Znam przynajmniej cztery osoby jednak może niech same się odezwą jak będą miały ochotę.

 

 

PS

 

Kamil zauważ że na forum ciężko wyciągnąć od kogo kolwiek opis brzmienia…… tym bardziej że wyglądało to na koleją podpuchę bo mało kto pyta dlaczego coś jest zje….ne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku słychać jakieś konkrety

 

Pózniej może przejdziemy do szczegółów :)

 

Jeśli chodzi o Pawełka to słuchałem jego autka ale to nie moja bajka, różnica gustu i strojenia pewnie.

(my tak o Pawełku aby nie miał nam za złe takich pogaduszek)

 

Kto ma ochotę pisze konkret się liczy, jesli ktoś chce wojny, podpuchy, rycie głowy wystarczy włączyć telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi prrrrooooszę Cię :) nie chodziło mi o żadne kneblowanie ust :szok: , bez przesady - wystarczy poczytać kilka wątków , z resztą nie ja pierwszy zwracam uwagę na to zjawisko.

 

I nie wiem z czego to wynika takie podejscie do tej marki - może z faktu że nie każdy może na nich zarobić , może mniej się psują od innych , może że to produkcja odwiecznego wroga sąsiada heheh :wink: , albo po prostu czysta zazdrość bo nie każdy może sobie na nie pozwolić…. Prawda zawsze leży gdzieś po środku a ja nie mam zamiaru zaczynać kolejnej wojny choć cieszę się że to stwierdzenie ruszyło trochę forum bo zastój i nuda straszna ostatnio!

 

To troche taka odwieczna zabawa , skrzywdzeni przez nie wiedzieć kogo , uciskani , bez prawa zabierania głosu .

Normalnie łzy same mi lecą :wink2: , może pora skonczyć z tym dziwnym podejściem ,  albo niech padną jakieś konkrety.

A nuda faktycznie wdziera się każdym pixelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pawełka to słuchałem jego autka ale to nie moja bajka, różnica gustu i strojenia pewnie.

(my tak o Pawełku aby nie miał nam za złe takich pogaduszek)

Myślę że nie ma za co mieć nam za złe - a jeśli mogę zapytać co nie było bajką 4 You  ?? barwa ? dynamika ? przestrzeń ? bas? zrównoważenie ? …….Podaj konkrety proszę a na pewno bedzie łatwiej w temacie napisać cośik co Cię interesuje … 

 

PS  Uważam ze Paweł ma u siebie w furce dosyć dojrzałe granie - na pewno nie dla każdego…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak:

 

Załóżmy że CA to sport weźmy dwie dyscypliny golf(HHR) i hokej w który obecnie gram.

W obu dyscyplinach znajdziemy mistrzów.

Golf jest spokojny precyzyjny delikatny wyważony jak musisz uderzyć możesz przemyśleć się zastanowić nad techniką, hokej wymaga szybkości ataku, techniki, ciągłych strzałów nie masz czasu na przemyślenia musisz działać dać z siebie wszystko i przy tym być precyzyjny jednym słowem adrenalina.

 

Dlatego jeden woli golfa a drugi hokeja :wink:

 

Tak widzę moje CA , jeśli będę chciał pójść na ślizgawkę zjadę parę oczek i się delektuje.

Pewnego razu nawet zabrałem swoje płyty i nic mi nie podchodziło jedynie ten strzał z 10.1 :rotfl:

Paweł jeśli się nie mylę z Matrixa ma 1.1 i 10.1 w drzwiach siedzi Graphic to inne granie, dla mnie za sucho i mało potu.

Może to wynikać też że rożne osoby się przewijają u niego i musi mieć wszystko przykręcone bo jak wsiądzie ktoś świeży i zacznie kręcić gałką bez opamiętania to sprzęt nie jest tani.

 

Dlatego w drzwiach wylądują u mnie po dwa woofery :hyhy: taka gra będzie się wiązała z jakimiś wyrzeczeniami , ale wole zapas niż niedosyt.

 

Mam nadzieje że trochę przybliżyłem mój pogląd na sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiadać że nastało głębokie zawstydzenie w tym wątku, jeśli chodzi o piece coś zostało wspomnianie, wiem że stać na więcej co niektórych :D

 

Może ktoś przełamie lody napisze na temat specyfiki grania przetworników serii Matrix jak wypadają na tle innych dobrze już wam znanych marek.

 

Jeśli to taki temat tabu aby nikomu nie było wolno swobodnie opisywać sprzętu i brzmienia (po co forum) to aby nie było przykro założymy poszczególne serie innych firm ładnie je opiszemy na zdobytej już wiedzy i wszyscy będą happy :)

 

Przy okazji będzie można wielu osobom zaoszczędzić czasu w poszukiwaniu smaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hehe... Do sedna z moją opinie.

 

6.1pp w porównaniu do Focal K2P to spokojniejsza i bardziej dojrzała gra. Kick mocniejszy i bardziej stonowany. Średnica piekna, nie przeklamana ale troche spokojniejsza - bardziej dojrzała. Czasami az do bólu neutralna. Słuchanie nie męczy. Nawet kilka godzinek.

 

Jedyny powiedzmy minus to ich określmy efektywność. Trzeba dużo mocy zeby pokazały co potrafia.

 

Oczywiscie wszystko zależy od źródła i wzmaka. Ja jestem zadowolony. Dobrze wydana $$.

 

Chętnie zapoznam sie z innymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...