Skocz do zawartości

8 cali do SQ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Jak w temacie. Jakieś fajne 8 cali do SQ proszę doradźcie, raczej w closed. Budżet tak max myślę 500-600zł.

 

Widziałem, że przez forum przewijał się audio system hx08sq.

 

 

 

Polecam HX08SQ - grał/gra u znajomego w kombi i zrobił na mnie duże wrażenie  :ok:

 

Może Vega 8 cali  :hyhy: hehepack może się wypowie - przerobił chyba wszystkie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że przez forum przewijał się audio system hx08sq.

 

I to jest taki pewny typ, który w najgorszym razie nie wzbudzi Twojego zachwytu.

Ja bym jeszcze udima rm-a 208sl widział, chodzą co prawda słuchy, że sucho i tekturowo gra ale ja bym takie opinie kładł bardziej na karb odsłuchów niewygrzanego głośnika.

Jest jeszcze jeden pewniak - Boston 8.4lf lub 8.5lf, widziałem że na naszej giełdzie kiedyś się pojawił, moim zdaniem będzie lepszy od hx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega 8" to bardzo fajny pomysl szczegolnie do malego litrazu.

Dobrze wiemy ze kazdy poleci co mial i co osluchal. Wiec ja rowniez dodam od siebie moze kickera cvr albo cvt. Przy czym cvt jest bardziej zroznicowany. I z posrod maluchow kickera on mi przypadl do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston był mój, został sprzedany i raczej nie pojawi się, a jeśli chodzi o grę, to lepszej 8" w klozecie nie słyszałem. Vega 84 - fajny sub, ale zamknięta ogólnie nie była przewidziana do niego, w 15-17 l było znośnie, BR wielki jak na 8" bo około 30 l. Helix p8/w8 jest ciekawą opcją, nawet nówkę kupić, bo były jeszcze niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vega gra to co musi zróżnicowany to bas nie jest ale ładnie się zgrywa z każdym woferem , przynajmniej nie spotkałem takiego co jej nie pasował , 


 

 


Helix p8/w8 jest ciekawą opcją, nawet nówkę kupić, bo były jeszcze niedawno.

do vegi to buczydło ale może to ktoś pomyli z zejściem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 84, mam 5 sztuk 104 i miałem kilka 124,  154 jakoś nie chce mi wpaść w łapki

 

przy 1 sztuce closed moim zdaniem ma sens przy 124 dopiero ,

 

104 w closecie radzi sobie ale w ilości  2-3 sztuk .,.   testy 5 naraz jeszcze muszą poczekać , nie mam czasu na razie  

 

ale nie o tym temat.,

 

testował ktoś może German Maestro SW8009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej głośników = większa powierzchnia membrany?

To prawda, ale Łukasz pewnie miał na myśli, ze będzie po prostu głośniej i to w całym zakresie pasma odgrywanego przez suby.

A lepsze zejście to raczej większa skuteczność w tych najniższych rejestrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a JL8W6, myślę ze też ciekawa opcja

Słuchałem 10", bardzo dobry głośnik.

A dwa głośniki nie będą miały większej skuteczności niż jeden?

Oczywiście ze tak, dwa tweetery tez bedą głośniejsze niż jeden, co nie znaczy ze niżej zejdą.

Będzie po prostu głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, 2 subwoofery bedą tylko głośniejsze od jednego, w całym zakresie odgrywanego pasma. Nie zmienisz charakterystyki głośnika za pomocą ilości zastosowanych egzemplarzy.

Oczywiście będzie głośniej w najniższych rejestrach, ale niestety tez i w tych wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...