Skocz do zawartości

Obsługa IPOD w Alpinach CDA, pytanie o jakość dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 Od dłuższego czasu noszę się z zakupem jakiegoś ładnie grającego radia, oczywiście z wyższej półki - myślę nad starą serią Alpine CDA, ale ból jest taki, że najlepsze modele nie mają najzwyczajniej USB, te co mają grają średnio. No i wpadłem dziś na taki pomysł aby zakupić do takiego radia bez usb moduł ipoda + ipoda i sterować nim z radia prawie tak jak USB, tylko własnie - teoretycznie fajnie to wygląda, ale jak jest w praktyce z jakością dźwięku? Bo podejrzewam, że te złącze to po prostu taki rozszerzony AUX z pinami danych a jak wszystkim wiadomo AUX mocno psuje dźwięk. Jest ktoś w stanie ocenić jak wygląda jakość dźwięku z ipoda i modułu w alpine CDA? Mile widziane modele radiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

9835 + kca-420 + Touch 4G gra porównywalnie z CD, oczywiście jest różnica ale nie na tyle wyczuwalna aby mogła przeszkadzać np w trasie, natomiast w obecnym setupie dva 9965 różnica jest bardziej wyczuwalna jednak nadal w pełni akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysoki poziom tylko logicZne ze seria cda skończyła się na cda137 bti która sam miałem, dwa wszystkie Stare serie cda od 9812 do 9857r biją na głowę nawet ost pacjenta 137 bti

a cde to JEST budżetówka zwykła podpięcie głośników pod. Radio i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Nie wysoki poziom tylko logicZne ze seria cda skończyła się na cda137 bti która sam miałem, dwa wszystkie Stare serie cda od 9812 do 9857r biją na głowę nawet ost pacjenta 137 bti
a cde to JEST budżetówka zwykła podpięcie głośników pod. Radio i nic więcej

 

Pytanie do adminow... majac na uwadze  dobro ogółu

Czy istnieje cos takiego jak powiedzmy kilkutniowy ban za pi..nie z przekonaniem 3 po 3? Bo ja rozumiem raz,dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powalla, zależy mi na czasowkach

 

ale np. cde 178bt ma czasówki, a według opinii choćby z tego forum, gra wcale nie gorzej od cda.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/42396-alpine-cde-178bt-opinie/

 

Używałem cda9830, 9853 i 9885 i gdybym miał możliwość sprawdzić te cde178bt to nawet bym się nie zastanawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod touch -> KCA420 -> 9833 i słychać różnicę pomiędzy napędem CD a graniem z Ipoda. Sprawdzane na tych samych kawałkach, tzn z CD zripowane do wav (odsłuch), potem do alac (tu też odsłuch). Podczas jazdy różnice też słychać ale zapewne nie każdemu będzie to przeszkadzać. Odsłuch oczywiście na moim systemie w moim aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


szybki rzut oka i używka w cenie 999 zł, dziękuje postoje.

 

Ja tam widzę nowe po 929 z wysyłką gratis.. A skoro porównują ją dźwiękiem do 9835 (czyli jednego z fajniejszych cda) to chyba nie jest tak źle i żeby się nie okazało, że gra fajniej od cz702..

 

Ale pomijając już ten model, a wracając do AUX. Zawsze mi się wydawało że jakość tutaj zależy przede wszystkim od źródła. Wiadomo, jak podepniesz smartfona to cudów nie ma co oczekiwać. Ale jeśli jack byłby tak marnej jakości połączeniem, to po cóż byłyby te wszystkie drogie audiofilskie odtwarzacze czy tez słuchawki ? Myślę, że gdybyś podpiął po auxie coś naprawdę dobrej jakości to mogłoby wcale nie być tak marnie.

Ale to już tylko moje, być może błędne, myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysoki poziom tylko logicZne ze seria cda skończyła się na cda137 bti która sam miałem, dwa wszystkie Stare serie cda od 9812 do 9857r biją na głowę nawet ost pacjenta 137 bti

a cde to JEST budżetówka zwykła podpięcie głośników pod. Radio i nic więcej

 

Mówiłem o twoim poziomie wypowiedzi, po postach wnioskując także wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę nowe po 929 z wysyłką gratis.. A skoro porównują ją dźwiękiem do 9835 (czyli jednego z fajniejszych cda) to chyba nie jest tak źle i żeby się nie okazało, że gra fajniej od cz702.

Co chcesz porównywać dźwiękiem do 35r sory 35r tworzyli miłośnicy do car audio do muzyki a nie jak teraz te serię cde panowie inżynierowie w krawatach siedzących za biurkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Wy bluźnicie... to nowe, kosztuje tyle co czapka śliwek, do tego cde... to musi przecież grać źle. Przecież tam nie ma literki A po literkach CD... To nie ma prawa zagrać.

 

A tak poważnie - zwrotka, czasy, flac po usb i 2 lata gwarancji za taką kwotę.. Oj Alpine się postarało :) Jeszcze jak za jakiś czas pojawią się używki po 300-400 zł to pozycja starych 9853 czy 9855 będzie chyba mocno zagrożona.

 

Ja bym się skusił gdybym szukał radia w takim budżecie na te ute92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za ten budżet poszukał bym 55 która sto razy biję na głowę to cde resztę jeszcze miałbym w kieszeni, olal to USB włożył oryginał płytę! Sony made in japan i cieszył się wyśmienicie dźwiękiem z 55r tyle odemnie na koniec w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...