Skocz do zawartości

Hannibal FX38 czy 2x12 cadence s3


Morfojs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I powiedz mi jakie suby robia wyniki bo nie rozumiem Wyjasnij mi to... Co jest kluczem do sukcesu db Bo zaczynasz juz mowic ogolnie o profesjonalnych startach gdzie ciagle gadamy o mocy 1.2 kw.. jak w temacie... Bo może tym jednym tematem chcesz uogólnic caly db drag 


To slucham ile chcesz dac temu fx i za jakie pieniadze? Zamiast 2 cadence 


I chyba każdy kto kupił je za 620zl/szt czyli 1.2kw rms nówka zrobił dobry interes wiec 2x12 czyli 2.4 rms za tą kase nie jest źle i ostro wymiataja nawet pod nie dużą moca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, mam aktualnie Hannibal dostaje 1200rms w 1 Ohm udało się dmuchnac nim 143db i teraz się zawlstanawiam czy wymiana go na dwa cadence s3, jeden 1200rms coś poprawi? tylko haczyk taki, ze przy tym samym piecu bo narazie prąd mi nie pozwala na więcej. Jak myślicie jest sens cos takiego robić? wyjdzie na 1szt tylko 600rms. Albo jakieś inne dwie dwunastki polecicie? Coś z budzetowek max 1200pln. Miałem 2xgz 30spl grały mocno ale nie ma jak spać w 1 Ohm

Dorzucę swoje trzy grosze. Moim skromnym zdaniem na dwóch sztukach powinno być minimalnie głośniej chociażby z faktu większej powierzchni grającej. Nawet jeśli nie dostaną tyle prądu ile powinny. Później zainwestuj w mocniejszy piec i zasilanie i będzie Pan zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z 2x12 będzie więcej wiatru ale pod warunkiem, że będą dobrze zasilane... Producent deklaruje w cadence 1.2kW wytrzymałości więc chociaż te 0.8 trzeba by na sztukę dać żeby w ogóle jakoś grały a przy tym piecu będzie o wiele mniej więc chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest najpierw zmienić piec i dać fx ile można a mając zaplecze prądowe można później myśleć o tych cadence... Niestety są ludzie którzy myślą, że lepiej zagra 1.5kW sub pod piecem 0.5kW niż sub 0.5kW pod 1.5kW piecem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak znajomy z Piły z Oldtimersquad ma w golfie 2x DD M4a w linku pod 4 hankami i mówi ze wrażenia na nich nie robi ta moc

Czyli ponad 10 kilo w nie pompuje? Nie rozśmieszaj mnie :rotfl: Przy takiej mocy to byłby kres ich możliwości, o ile nie RIP.

A wracając do tematu: w co Ty wogóle celujesz? dB Drag? Czy tak po prostu chcesz se podmuchać na codzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli ponad 10 kilo w nie pompuje? Nie rozśmieszaj mnie Przy takiej mocy to byłby kres ich możliwości, o ile nie RIP.

 

To, że ma te 10 kilo do dyspozycji nie musi oznaczać że tyle pcha ;) jak powszechnie wiadomo zapas mocy jest lepszy niż niedobór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na początku brakuje wyczucia i trzeba jakiegoś suba upalić żeby się nauczyć :) później już wygląda to troszkę inaczej... Chcesz z suba wycisnąć ile się da i robisz to ze świadomością ryzyka :) tak czy inaczej zapach smażonej cewki będzie Ci bliski jak się wkręcisz w zabawę z dmuchaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To, że ma te 10 kilo do dyspozycji nie musi oznaczać że tyle pcha ;) jak powszechnie wiadomo zapas mocy jest lepszy niż niedobór :)

No więc właśnie to miałem na myśli :wink:  Mogę mieć piec 30 kilo i ta moc też nie będzie robić wrażenia na nich "wrażenia" jeśli nie rozkręcę go na full :rotfl:

 

Może gdzieś nie doczytałem : jakie masz auto? Bo zrobienie skrzynki na zawody i jednocześnie do przyjemnego grania na codzień to nie lada wyczyn :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może gdzieś nie doczytałem : jakie masz auto? Bo zrobienie skrzynki na zawody i jednocześnie do przyjemnego grania na codzień to nie lada wyczyn

 

Setup z opisu siedzi w vectrze b combi. Nie doczytałeś bo nigdzie nie pisałem chyba :) ciężko określić w moim przypadku czy to skrzynia na zawody czy na co dzień... Na zawody nie jeżdżę ale na co dzień suba używam jak na zawodach (nie ma tu mowy o miłym i spokojnym graniu suba)... Ale fakt, na zawody stroi się wyżej, ja często stroję nisko (+3-4 db @ 30-40hz) a na zawody raczej idzie się w okolice 45-50hz... Widać to dość wyraźnie w bezpośrednim porównaniu np u mnie i exacto (strojony bardziej pod zawody), u niego w okolicy 48Hz jest Meksyk ale niżej robi się już słabiej za to u mnie w miarę liniowo od 30Hz w górę ale troszeczkę słabiej (choć niektórzy mają inne zdanie ale to już wpływ po pierwsze różnicy w przetwornikach a po drugie w odczuwalnych wibracjach, 35Hz jednak zdrowo buja flakami). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki lecz o cadence s3 chodzi :)

 

posiadam 2 sztuki i 2 wzmaki które są obecenie w linku spięte w całość w 4ohm 1,2kw rms i pytanie moje czy jest sens dać każdemu głośnikowi swój piec? mianowicie kazda sztuka dostała by wtedy po 1,2kw w 2ohm łacznie 2,4kw, ale zaznacze ze nie mam samochodzie zrobionego prądu z racji braku funduszy i miejsca, czy po prostu zostawić to w linku i 4ohm dodam też że efekt w linku jest zadowalający lecz troszeczkę jakby za cicho... A zanim uslysze że prąd to podstawa dodam że mam tego swiadomość lecz w tym roku będzie zmiana samochodu i dopiero wtedy prąd zostanie zrobiony na gotowo może już w tym samochodzie uda sie dodać aku ale altek na pewno zostanie ten co jest bo to zbyt droga inwestycja. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd myślowy miałem...


Jeśli w linku jest 4r to każdy z piecy pracuje pod obciążeniem 2r... W jaki sposób zamierzasz to spiąć?


Chyba, że mówisz o zmianie piecy ale bez prądu nie radzę bo zaraz się skończą od spadków... Teraz potrzebujesz jakieś 140-150A czego ori zasilanie raczej już nie ogarnia... Pod 300A już się trzeba dobrze przygotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie, jaki koszt, jak stać kogos na dwa takie suby i dwa wzmaki to na alternator juz nie?

Słuchaj, rozgladnij sie na aledrogo sa 220a od laguny, touarega albo q7 za ok. 300zł, podjedz do magika, kilka drobnych przeróbek i do 500zł bankowo zamkniesz się w ładowaniu :) Dla chcącego nic trudnego. Koszt nie jest tak wielki jakby mogło się wydawać.

Pogoń helona z avatara to i na aku się znajdzie, wisi 100ah agm za fajną kasę na olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku wzmacniacze są stabilne tylko do 2ohm a głośniki w parze mogę spiać niestety w 1ohm albo 4 ohm. A jeśli rozlacze wzmacniacze to i głośniki oddzielnie pod każdy Wzmacniacz podłącze to wtedy mogę spiać w 2ohm bądź 8ohm każdy głośnik.

Gadanie, jaki koszt, jak stać kogos na dwa takie suby i dwa wzmaki to na alternator juz nie?

Słuchaj, rozgladnij sie na aledrogo sa 220a od laguny, touarega albo q7 za ok. 300zł, podjedz do magika, kilka drobnych przeróbek i do 500zł bankowo zamkniesz się w ładowaniu :) Dla chcącego nic trudnego. Koszt nie jest tak wielki jakby mogło się wydawać.

Pogoń helona z avatara to i na aku się znajdzie, wisi 100ah agm za fajną kasę na olx.

No tak ale ja tym samochodem pojeżdżę jeszcze poł roku i pójdzie do żyda  a nikt tego 500 zł mi nie wróci i w okolicy nie ma żadnego takiego magika niestety alfa 147 nie ma kompletnie miejsca na większy alternator, helona próbuje pogonić lecz kiepsko to wychodzi a gotówka z jego sprzedaży jak i z 3xl pójdzie własnie na prąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znowu z tymi alternatorami...

 

 


Takie podłączenie nie zmienia nic w kwestii zapotrzebowania na prąd... Jeśli chcesz dać te powiedzmy 2,4kW to musisz mieć dostępne jakieś 280-300A.

Ja mam ponad 5 kW i seryjny altek, czy to znaczy że moje żelówki nie są doładowywane? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pokaż mi kogoś kto podczas jazdy non stop słucha muzy na max

 

Nie będę wklejał swojego zdjęcia ;) Ale tak... Zawsze do ostatniej kropli. Stąd też komplet subów z nienaturalnie ugotowanymi cewkami ;) Ale fakt, raczej mało kto ciśnie na co dzień po bandzie. Mnie to uspokaja i odpręża a do tego zawsze jestem pierwszym w korku który reaguje na nadjezdającą karetkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja silnika nigdy nie slysze, nie slysze swoich mysli ale za to lusterka mam online przez to nawet gdy muze mam cicho :)

Ba czesto gesto mialem po kilka kilo w bagazniku i nigdy nie zmienialem altka na mocniejszy, bo i po co? :P Przeciez mam czas zapinac prostownik raz na jakis czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...